Passat B5 TDI motor hučí

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Passat B5 TDI motor hučí

Příspěvek od MaxC »

Tak jedno hučení už mi v servisu odstranili (zadní ložisko), ale tím teď vyniklo hučení z motoru, nemůžu přijít na to co to zbůsobuje, je to slyšet hlavně v otáčkách do 2300 a při přejezdu přes podélnou vlnu na silnici když auto houpne ten zvuk zintenzivní. Jo a nejvíc je to patrné při jízdě se zařazenou rychlostí ale bez plynu.
Dále se motor v otáčkách od 1900 jakoby dusí.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

chlapy vy máte závady to by se jeden posral :D zkontroluj silentbloky, anebo hučí převodovka jak ubereš ten plyn. musel bych to slyšet.. a jestli se ti motor dusí tak to píchni na vaga. jinak palivovej filtr, možná. zmeř váhu a kolik to plní. zkontroluj regulaci turba, atd.. :lol:
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

hodys píše:chlapy vy máte závady to by se jeden posral :D zkontroluj silentbloky, anebo hučí převodovka jak ubereš ten plyn. musel bych to slyšet.. a jestli se ti motor dusí tak to píchni na vaga. jinak palivovej filtr, možná. zmeř váhu a kolik to plní. zkontroluj regulaci turba, atd.. :lol:
a dohusti si gumy
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Příspěvek od MaxC »

Naft. filtr, váha i turbo jsou nové. Silentbloky se taky netváří špatně.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

hodys píše:chlapy vy máte závady to by se jeden posral :D zkontroluj silentbloky, anebo hučí převodovka jak ubereš ten plyn. musel bych to slyšet.. a jestli se ti motor dusí tak to píchni na vaga. jinak palivovej filtr, možná. zmeř váhu a kolik to plní. zkontroluj regulaci turba, atd.. :lol:
Ahoj, prosím tě, jak se dá zistit jestli je váha vzduchu ok? (kromě toho dát tam jinou) na můj motor jí nikde nemají aby to mohli vyskoušet a kupovat abych zistil že je to ok, se mi to nechce. díky

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

MaxC píše:Naft. filtr, váha i turbo jsou nové. Silentbloky se taky netváří špatně.
Pokud si vzpomínám, tak jsi psal, že už máš závadu diagnostikovánu - špatnej setrvák....
S tím jsi něco dělal, nebo máš snad teď podezření na něco jiného?

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

váha se dá změřit vagem. nebo já ji měřím boschem. záleží jaký máš auto a rok. měla by dávat kolem 900.. a ty váhy v golfech 3. tak 850.. mluvím o tdi. . taky záleží, jestli to máš načipovaný.. a co máš teda za auto??
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

hodys píše:váha se dá změřit vagem. nebo já ji měřím boschem. záleží jaký máš auto a rok. měla by dávat kolem 900.. a ty váhy v golfech 3. tak 850.. mluvím o tdi. . taky záleží, jestli to máš načipovaný.. a co máš teda za auto??
Ahoj mám
GIV, rok. 2002, 2,3 V5, 125Kw (sériový výkon)

Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Příspěvek od MaxC »

Tak jsem auto prohlédl ze spodu na rampě a na nic jsem nepřišel. Akorát napínací řemenice na klimě má trochu vůli:

Obrázek

Pak má vůli i druhá vrtule pro klimu, ale ta se stejně točí jen při zapnuté klimě, takže z toho ty zvuky jít nemůžou:

Obrázek

Silentbloky na motoru jsou suché a když jsem zkoušel zvedat motor a převodovku tak pohyb v nich je minimální. Ale když se rozjíždím s kolama v levém rejdu, tak se odspodu ozývá vrzání.

Tady pod nádržkou serva je to trochu od oleje:

Obrázek

ale kapalina v servu neubývá, tak nevím odkud to jde.

To hučení mi připomíná děravý výfuk, ale ten jsem taky prohlížel a díra tam není. To dušení v nižších otáčkách s tím asi nesouvisí. Zkusím ještě vyměnit N75 jestli to pomůže.
Jinak při běhu na volnoběh je slyšet z prostoru převodovky pískání.

Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Příspěvek od MaxC »

xpassat píše:pokud si vzpomínám, tak jsi psal, že už máš závadu diagnostikovánu - špatnej setrvák....
S tím jsi něco dělal, nebo máš snad teď podezření na něco jiného?
Na ten setrvák mě přivedli v servisu, ale to se těžko zjišťuje bez rozebrání. Někdo ho tady už měnil a psal že auto ba volnoběh vibrovalo, to se mě ale neděje, takže to snad setrvákem nebude.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

MaxC píše:
xpassat píše:pokud si vzpomínám, tak jsi psal, že už máš závadu diagnostikovánu - špatnej setrvák....
S tím jsi něco dělal, nebo máš snad teď podezření na něco jiného?
Na ten setrvák mě přivedli v servisu, ale to se těžko zjišťuje bez rozebrání. Někdo ho tady už měnil a psal že auto ba volnoběh vibrovalo, to se mě ale neděje, takže to snad setrvákem nebude.
Teď jsem dojel ze servisu, nechal jsem měnit spojku. Auto při rozjezdu jakoby škubalo...jinak se to celkově jaksi potřásalo.
Každej říkal něco jinýho, dost mě strašili právě tím setrvákem, nikdo si netroufl jasně říct čím to může být.
Po výměně se to trochu zlepšilo (spojka prý KO), ale není to úplně v pohodě, prý setrvák OK, silentbloky na motoru a převodovce taky OK - tak nevím. Zdá se mi, že se motor dost třepe při nízkých otáčkách.
Asi jsem přecitlivělej...ale když se rozjíždím s jakým koliv jiným autem, tak při pomalém pouštění spojky se nic netřepe a spojka plynule spojuje - to bych si taky přál :cry:
Už rezignuji....v servise jim to nepřipadalo divný ani před tou výměnou, že prý se trochu třepe každý auto.
Dělá to snad taky někomu?

Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Příspěvek od MaxC »

xpassat píše:Už rezignuji....v servise jim to nepřipadalo divný ani před tou výměnou, že prý se trochu třepe každý auto.
Jojo to je nejhorší že ani v servisu si s tím nevědí rady, resp. tvrdí že je vše v pořádku. Jen mě překvapuje že tady s tím nikdy další nemá zkušennost.
Chcešli se válet každej druhej víkend pod autem - kup si Passata

Passat - nejhorší auto jaké jsem kdy měl.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

MaxC píše:
xpassat píše:Už rezignuji....v servise jim to nepřipadalo divný ani před tou výměnou, že prý se trochu třepe každý auto.
Jojo to je nejhorší že ani v servisu si s tím nevědí rady, resp. tvrdí že je vše v pořádku. Jen mě překvapuje že tady s tím nikdy další nemá zkušennost.
Čoveče, musím to vzít zpět...asi jsem byl zaujatej z té sumy, kterou jsem musel v servise nechat, nebo si ta spojka sedla.
Teď jsem najel asi 100km a jsem spokojenej. Sice se to ještě trochu třepe při tom rozjezdu, ale je to sto a jedna, oproti předchozímu stavu-spíš to budou vibrace z motoru.
Zajímavý je, že se auto netřepe ani při jízdě, motor tolik nehučí, je klidnější. Před tím to vybrovalo hlavně při prudké akceleraci, nebo při brždění se zařazeným kvaltem.
Celkově mně připadne, že je motor hodně kultivovanější a i na volnoběh je znatelně tišší. Nevěřil bych, že špatná spojka může mít takovej vliv na jízdní vlastnosti při jízdě - když je seplá :roll:

A jak to máš Ty se spojkou, máš ji měněnou? Mimochodem, vůbec mi neklouzala, jen brala hodně nahoře a pedál šel dost těžko, ale to je asi typem spojky.

Uživatelský avatar
MaxC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NB

Příspěvek od MaxC »

xpassat píše:A jak to máš Ty se spojkou, máš ji měněnou? Mimochodem, vůbec mi neklouzala, jen brala hodně nahoře a pedál šel dost těžko, ale to je asi typem spojky.
Spojku ještě měněnou nemám, taky bere až nahoře, ale neklouže.
Na kolik vyšla oprava?
Chcešli se válet každej druhej víkend pod autem - kup si Passata

Passat - nejhorší auto jaké jsem kdy měl.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

MaxC píše:
xpassat píše:A jak to máš Ty se spojkou, máš ji měněnou? Mimochodem, vůbec mi neklouzala, jen brala hodně nahoře a pedál šel dost těžko, ale to je asi typem spojky.
Spojku ještě měněnou nemám, taky bere až nahoře, ale neklouže.
Na kolik vyšla oprava?
Vyšlo mně to na necelých 10,5tis., 2tis práce - to mi řekli skoro všude, zbytek matroš - tedy asi 8,5 celá sada.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“