Jaký momentový klíč do dílny?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od fojt »

Ahoj,
řeším situaci, kdy by se na občasné opravy hodil v garáži momentový klíč (polovina úspěchu, všechno vždycky dorvu :cry: ).
Co doporučujete? Samozřejmě cena hraje roli. Moměnťák bych rád použil jak na Pašíka, tak jiné auta, na motorku i na skůtr.
Pravděpodobně to nebude o jednom momentovém klíči, což při rozsahu, jaký chci asi moc ani moc nejde, takže zvažuji jeden na řekněme jemné práce a druhý na hrubé.
Máte nějaké typy? :roll:
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od hasmen »

Levnej momenťák seženeš dnes skoro v každým supermarketu,nebo v Obi :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od pino.t »

Na aukru jsou pořád nějaké na prodej. Ale nej bude asi TONA. A Aby si to měl na klasicky ořechy co máš v goal sagě, takže 1/2" Jinak musíš si vybrat se správným rozsahem, já bych to viděl tak na 20-110 Nm. podle toho čím se budeš zabývat, projdi si knížku jak na to a tam máš napsáno co jakým momentem se dotahuje.
Vyjde tě to tak na jeden až dva litry.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od MKTech »

Levné momentáky jsou dobré tak akorát jako těžítko. Hlavně ty jak točíš rukojetí a ta překrývá vyražené hodnoty to tam lítá 10Nm hore důle :o)
Super momentáky za solidní peníz ELORA ale kupovat v německu. Nebo Hazet.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od Flico »

mam tenhle a naprosto v pohode plynule jde nastavit je dost pevnej a robustni aby neco vydrzel

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od vtuni »

za ty peníze ale seženeš TONA..

já bych z těch levnějších vzal asi BGS :wink:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... t=gola+bgs" onclick="window.open(this.href);return false;

kde 1/2" 28-210nM vyjde na litr..
http://www.levne-naradi.eu/www-levne-na ... -28-210-Nm" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

vtuni píše: http://www.levne-naradi.eu/www-levne-na ... -28-210-Nm" onclick="window.open(this.href);return false;
ten mám z aukra za 390,-
Obrázek

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od MKTech »

To není momenták to spíš beru jako delší ráčnu. To je ta hrůza co jse popisoval v prvním přízpěvku.
Nejde tam nastavit přesná hodnota natož nastavená hodnota nesedí s nastavením, A o kalibračním listu nemuže být řeč. Co taky čekat za 1tis.Kč
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od MKTech »

http://www.grandic.cz/klice-racnove-plo ... -nm-norbar" onclick="window.open(this.href);return false;

http://eshop.gmtechnik.cz/momentovy-kli ... 0-200nm-12" onclick="window.open(this.href);return false;

Mám přesně tyto 5 let ale od elory. Každý rok je nechávám přeměřit a nebylo potřeba je kalibrovat.
Jen po skončení práce vždy povolit na nulovou sílu.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Nebudeme debatovat o kvalitě,přesnosti atd ,tam je to jasný.Ovšem každej si nemůže dovolit dát 4 za momenťák,pro člověka,kterej s ním dělá 4x do roka to na přibližný hodnoty stačí.
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od vtuni »

jak píše koště.. navíc když pomineš motor, a ložiska kol tak snad celej zbytek auta se dá montovat + - autobus..
bud levným momeňtákem.. kterej ti to dá aspoň jakž takž.. furt lepší než obyč golou od oka.. :wink:

ale jinak díky za tip..já třeba mám TONU ale to jen proto že jsem ji dostal.. jinak bych si asi taky koupil něco levnějšího
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od MKTech »

V tom případě to můžete dotahovat klasickou golou s citem a nevyhazovat peníze za šmejd. Jelikož když budete něco s tím momentákem dotahovat na 25Nm tak se může stát že v hliníku strhnete závity. Nebo to bude dotaženo např na 10Nm. Co kus to originál. Je to jako kdyby jste si koupily voltmetr a na 12V vám ukazoval 10V.
Koupí takového nářadí akorát podporujete ty šmějdy co to vyrábí. A pak se každý diví že v CEZku nejde koupit nic kvalitního tak jak je to se vším.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

tohle je taky zajímavý
http://www.naradi-e-shop.cz/rucni-narad ... 41-12.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od Flico »

vtuni píše:za ty peníze ale seženeš TONA..

já bych z těch levnějších vzal asi BGS :wink:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... t=gola+bgs" onclick="window.open(this.href);return false;

kde 1/2" 28-210nM vyjde na litr..
http://www.levne-naradi.eu/www-levne-na ... -28-210-Nm" onclick="window.open(this.href);return false;
njn na druhou stranu sme ho merili a funguje naprosto presne podle toho co nastavis, coz u TONA nevim pac ho nemam a ani sem ho nemeril

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Re: Jaký momentový klíč do dílny?

Příspěvek od fojt »

Hmm, to je mazec, takže buď risknu BGS nebo ATX---
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“