Eberspacher- sharan

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Etli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.02.2010 15:50

Eberspacher- sharan

Příspěvek od Etli »

Ahoj poraďte mi prosím. Mám sharana tdi s přídavným topením které jde ovládat krabickou na stropě. Za chodu jsem odpojil baterii která je u spolujezdce pod sedačku a od té doby mi topeni přestalo odvetravat. Takže když vypnu klíček tak vždy topeni ještě cca 2 minuty běželo nyní se vypne ihned. Proč???? Poraďte prosím

Díky Tomáš

Etli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.02.2010 15:50

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od Etli »

Nemůže to bejt řidici jednotkou???????

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od Martin. D »

Sekci SAG si předpokládám procházel :roll:
Třeba tady :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... berspacher" onclick="window.open(this.href);return false;

Etli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.02.2010 15:50

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od Etli »

Díky je tu toho milion, potreboval bych spis konkretni radu jestli tento problém někdo neřešil. Nevím jestli opravovat Bufika nebo řešit příchozí proud z auta do Bufika. Cely problém je v tom ze jakmile vypnu klíček tak se automaticky kompletně vypne i Bufik ale měl by vrčet ještě cca 2 minuty a vyvetrat se . Nevím jestli je ko- Ridici jednotka Bufika, nebo jen zlobí nejaké relé které reguluje příchozí proud do bufa.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od rcmony »

Zkus si stáhnout toto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49003 a studuj.
Chápu že se Ti to nechce číst, ale bez pochopení funkce nevíš kde hledat.
Možná leží odpověď i v jednom z těchto témat. Všechny najdeš přes SHERLOCKA http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441

TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!: viewtopic.php?f=50&t=49003
TOPENÍ, BUFÍK: bufík hodně kouří: viewtopic.php?f=50&t=46289
TOPENÍ, BUFÍK: časové spínání: viewtopic.php?t=37320
TOPENÍ, BUFÍK: dálkové ovládání bufíku nejde: viewtopic.php?f=50&t=42576
TOPENÍ, BUFÍK: dálkový start pomocí MAGICAR atd.: viewtopic.php?f=50&t=178703
TOPENÍ, BUFÍK: monitorovanie práce bufíka cez VAG: viewtopic.php?f=50&t=45524
TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D5W-Z, provedení: viewtopic.php?f=50&t=48844
TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace : viewtopic.php?t=18655
TOPENÍ, BUFÍK: příhřev, kouř v interiéru: viewtopic.php?f=50&t=42015
TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I): viewtopic.php?t=20495
TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík: viewtopic.php?t=23757
TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce: viewtopic.php?t=18053
TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy: viewtopic.php?t=17501
TOPENÍ, BUFÍK: žhavící svíčka v předehřevu: viewtopic.php?f=50&t=44656
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od trepifajxl »

Etli píše:Díky je tu toho milion, potreboval bych spis konkretni radu jestli tento problém někdo neřešil. Nevím jestli opravovat Bufika nebo řešit příchozí proud z auta do Bufika. Cely problém je v tom ze jakmile vypnu klíček tak se automaticky kompletně vypne i Bufik ale měl by vrčet ještě cca 2 minuty a vyvetrat se . Nevím jestli je ko- Ridici jednotka Bufika, nebo jen zlobí nejaké relé které reguluje příchozí proud do bufa.
Myslím že spolu jsme o tom mluvili telefonem (nebo se mě někdo ptal na podobný problém) Nemáš zřejmě napájení na pin2 přívodu bufíka po vypnutí klíčku by to mělo skočit na napájení ze záložní baterky. Podle mě tam bude několik chyb "ztráta napětí". Proto ani nejde načíst. Zkus ho načíst při nastartovaným motoru když jede. Pokud se alespoň středně nevyznáš v elektrice budeš to dost dlouho hledat, jestli to vůbec najdeš.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Etli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.02.2010 15:50

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od Etli »

Díky za info, myslel jsem ze jak jsem ho za chodu odpojil ze se vymazala paměť a ze bude teda jen stačit ho napichnout a znovu naprogramovat ale bohužel :-((((
Podle mě teda odešlo nejake rele které ma přepnout při vypnutí klicku na záložní baterii. Nejde totiž ani zapnout ovládáním na stropě pouze když motor vrci. Jdu hledat nejake el . Schéma. Jak jsou ty baterie propojeny. Každopádně díky moc za rady. Tomas

Etli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.02.2010 15:50

Re: Eberspacher- sharan

Příspěvek od Etli »

Takže díky všem za pomoc a rady nakonec jsem tento problém s odvetravanim vyřešil výměnou 40A pojistky která je u spolujezdce pod sedadlem a vse Vácha jak ma :)))))
Jsem to ale hňup mělo me to napadnout hnedka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“