Projekt_Problemy so Start-Stop ("microHybridmi")

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
MicroHybrid1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.04.2012 12:02

Projekt_Problemy so Start-Stop ("microHybridmi")

Příspěvek od MicroHybrid1 »

Dobry den,

na Viedenskej Ekonomickej Univerzite prave pracujeme na projekte zlepsovania kvality micro-hybridnych motorov a bol by som velmi rad a vdacny, keby ste sa somnou boli ochotni (ako pouzivatelia) podelit o svoje skusenosti s BlueMotion, hlavne so Start-Stop systemom, ktory umoznuje znizovanie emisii ako aj spotreby vypnutim/zapnutim motora pri zastaveni.

Stretavate sa casto s obmedzenou funkcnostou systemu, pripadne vidite jeho nedostatky?

Ake zmeny (pripadne doplnkove fukncie takehoto "hybridu") by ste radi uvitali?




Dakujem velmi pekne za Vase odpovede. :)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Projekt_Problemy so Start-Stop ("microHybridmi")

Příspěvek od 11mAjA11 »

není to sice koncern auto ale na H i30 a třeba iX20 to třeba zas taková výhra není , systém v těchhle autech je nastaven hodně nelogicky a je háklivý na momentální stav akumulátoru ( vzhledem k tomu že akumulátory nejsou nic moc kvalita - spíš nic než moc - tak systém stop/start velmi často přestává fungovat..).
Já osobně v tomto nevidím zrovna výhody a spoření paliva vykoupit namáháním startéru z mého pohledu nevchází příliš přínosně..
V autě to nemám a nechtěl bych to - je to další elektronika, která se časem potenciálně poblázní a oprava bude stát balík..

Je to jen můj názor.. :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“