Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV-VYŘEŠENO!

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV-VYŘEŠENO!

Příspěvek od DandyCZ »

Ahoj,
podařila se mi neskutečná hovadina. V zoufalém pátrání po příčině klepání přední nápravy jsem přetahoval co šlo...
došlo i na držení serva....samozřejmě neměl sem momenťák takže podle citu....zjistil sem že mám cit asi jako když by ste chtěli 10kilovou palicí přitlouct hřebíček na obrázek. No ale dost o mé neschopnosti.
Zalomil sem šroub co deží servo. Je to na spolujezdcově straně, ten víc dozadu. Udělalo to lup a půlka šroubu vypadla ven. Zbytek zůstal našroubovanej v servu.
Otázka zní....bude to i tak bezpečně držet?...popřípadě jak dlouho? zkoušel sem to podebírat šroubovákem jestli se to teď neviklá a ani se to nehlo. Nesetkal se někdo z vás s tím? Má nápravnice v sobě taky závit že by to zůstalo i tak přitažený k sobě? Časem to chci určitě vyndat a vrátit tam zdravej šroub....ale nevím jak je to akutní :) Ono jen samotný vandání zbytku šroubu bude vzhledem k přístupu lahůdka :( a teď není moc času a čeká mě cesta na dovolenou (naštěstí jen čechy)
Dík za rady....že já se v tom vrtal :)
Naposledy upravil(a) DandyCZ dne 19.07.2012 07:37, celkem upraveno 1 x.

exotus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 30.03.2008 22:37

Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV

Příspěvek od exotus »

No zdá se že to je spíš nebezpečný,nežli v pohodě ale ta objímka jde vyndat když povolíš i ten druhej co si neulomil a venku to dostaneš ven líp než na autě...
Co se týká klepání koukni po stabilizátoru ,nejčastější závada...
Mám kabel k cirkulárce 12.3 a jezdím v BMW

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV

Příspěvek od DandyCZ »

Takže když vycuknu čep řízení a povolím ten druhej šroub tak bych to měl v pohodě stáhnout přes tyčku řízení dolu?...to jo pak se to bude vyndávat daleko jednodušeji :) Dík za tip
Jinak ťukání budou asi ramena (182tisíc z toho 25tisíc na tvrdejch pružinách a 17kolech). Stabik je celej v novým uložení, nový kosti, spodní čepy, horní uložení tlumičů taky nové. Čepy řízení s tyčkama dělány loni. Takže už toho moc nezbejvá ....
Na to vyndání se mrknu :) snad to půjde :)

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV

Příspěvek od DandyCZ »

Sem blbej jak vydlabaný necky :D
Vždyť je to stažený z vrchu a přitažený k nápravnici...gumu tam nechám....jen to vytáhnu vrchem...že mě to nenapadlo dřív...jen co se dostanu k Etce doma obědnávám šroub a není co řešit...snad.....ještě jednou dík :)

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalomený šroub držáku serva-nápravnice GIV-VYŘEŠENO!

Příspěvek od DandyCZ »

Takže včera za půl hoďky vyměněno. Ještě že jsem prozíravě koupil dva šrouby. Ten druhej praskl prozměnu při povolování :D Takže vše cajk. Díky za rady :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“