Golf IV - podivné zvuky

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Golf IV - podivné zvuky

Příspěvek od joex13 »

Zdravím,
už nějakou dobu je na mém autě několik problémů. Těžko se to popisuje, ale zkusím, protože nikdo z mechaniků, kterým jsem dával auto do opravy nedokázal vysvětlit co by to mohlo být. Ani na STK žádný problém nenašli, ale to co auto dělá se mi nelíbí.

1. Když auto delší dobu stojí (asi tak 4 dny), tak po nastartování se ozývá pískání z oblasti motoru. Myslel jsem jestli to něni nějaký řemen, ale ten po přidání plynu většinou mění zvuk pískání a za chvíli zmizí. Jenomže, když přidám plyn, tak tón zvuku zůstává stejný a zmizí až ve vyšších otáčkách nebo po ujetí asi 1km.
Mohl by to být nějaký silenblok?

2. Zvláštní problém, na který mi zatím žádný mechanik neodpověděl. Když jedu 60km/h a víc do pravotočivé zatáčky a v půlce zatáčky přidám plyn, tak se ozývají zvuky, jako by se něco někde dřelo. Stejné zvuky se vyskytují když se rozjíždím do prudšího kopce a opět zatáčím doprava. Do levotočivé zatáčky se nic neděje.

Jak říkám, prošlo to regulerně STK, na rovné silnici byly zkoušeny homokineťáky, čepy vpořádku, nově měněny brzdy (předtím to také dělalo), rozvody. Mám trochu podezření jestli to v tom druhém případu nemůže být nějaká špatná poloosa, ale nejsem servisman, takže vím prd.

Prosím Vás o pomoc, čím by tohle všechno mohlo být způsobeno.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“