Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
DaLib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.01.2011 08:58

Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Příspěvek od DaLib »

Zdravím,
pročítal jsem tady závady ohledně "kontrolky dobíjení", ale podobný problém jsem tu nenašel. :-(
Jel jsem v pátek s autem asi 40km (s přestávkami) a vše bylo OK. Pak se ale rozsvítila kontrolka dobíjení a tak jsem zastavil na benzince po 5km od začátku svícení.
Po opětovném startování kontrolka stále svítíla (i při prošlápnutí do vyšších otáček).
Multimetrem jsem měřil na svorkách autobaterie napětí při vypnutém motoru cca 12V. Při nastartovaném cca 11,75V.
Při nastartovaném motoru napětí ale neklesalo. Když jsem ještě baterku "zatížil" spotřebičemi (ventilátor+světla+blinkry...) tak si auto lehce přidalo otáčky.
Kontroloval jsem svorky a pod "+" byl žlutobílý prášek.. očistil jsem je a znovu k baterce připojil.
Po asi třech "doufajících" nastartování však beze změn.
Auto jsem musel opustit a večer s doprovodem pro něj. Dojelo 15km bez pomoci po vlastní ose za vrata...
Bohužel tomu moc nerozumím a tak uvítám rady co s tím. Díky moc :wink:

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Příspěvek od bik3r »

uhlíky, regulátor napětí, sběrný kroužky, diodovej můstek... jestli tomu moc nerozumíš, tak to radši svěř někomu kdo ano
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Příspěvek od Dextersrs »

Regulátor napětí jde pomalu, ale jistě do kytek počítám že do dvou dnů už nenastaruješ...
Regulátor napětí ( je to jeden kus ve kterém je diodový můstek, regulace a uhlíky ) nedávno jsem měl stejný problém, 15 minut práce a už si to zase svištím.....
Za nový 1200,- 15 minut pod haupnou a hotovo....
"SZ" >>>dextersrs<<<

Uživatelský avatar
DaLib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.01.2011 08:58

Re: Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Příspěvek od DaLib »

Dextersrs píše:Regulátor napětí jde pomalu, ale jistě do kytek počítám že do dvou dnů už nenastaruješ...
Regulátor napětí ( je to jeden kus ve kterém je diodový můstek, regulace a uhlíky ) nedávno jsem měl stejný problém, 15 minut práce a už si to zase svištím.....
Za nový 1200,- 15 minut pod haupnou a hotovo....
"SZ" >>>dextersrs<<<
Přesně jak říkáš ;-) dneska se mi při cestě ke konzultaci po 5ti minutách rozsvítila i kontrolka airbag + ABS (v důsledku malého napětí baterie),
takže bylo alespoň jasné, že se to podělalo uplně..
Jen mě mrzí, že "už" po 115t km (serviska) se to odporoučelo.. člověk u aut fakt nikdy neví :|
díky! :good:

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Svítí kontrolka dobíjení 1.6 AKL

Příspěvek od Dextersrs »

DaLib píše:
Dextersrs píše:Regulátor napětí jde pomalu, ale jistě do kytek počítám že do dvou dnů už nenastaruješ...
Regulátor napětí ( je to jeden kus ve kterém je diodový můstek, regulace a uhlíky ) nedávno jsem měl stejný problém, 15 minut práce a už si to zase svištím.....
Za nový 1200,- 15 minut pod haupnou a hotovo....
"SZ" >>>dextersrs<<<
Přesně jak říkáš ;-) dneska se mi při cestě ke konzultaci po 5ti minutách rozsvítila i kontrolka airbag + ABS (v důsledku malého napětí baterie),
takže bylo alespoň jasné, že se to podělalo uplně..
Jen mě mrzí, že "už" po 115t km (serviska) se to odporoučelo.. člověk u aut fakt nikdy neví :|
díky! :good:
ok ;-) mne vydržel 123tis, asi to tak ma být... Zdarec >>>dextersrs<<<

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“