Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od FilipMontoya »

Zdravim, mam Passata B5, r.v.v 99, 1.9TDi, 85kW, tiptronic, najeto 335000km. Všiml jsem si že mam pod autem louži, tak jsem se podíval pod auto a zjistil jsem že tam kape voda z prostoru jakoby za motorem, nebo ze zadní části (jako mezi motorem a kabinou). Ale zeshora neni vidět přímo místo, odkud by to mohlo jít. V nádržce bylo pod minimem a nedávno jsem doléval, když jsem viděl že je tam trochu míň. Takže se to asi zhoršuje. Nenapadá někoho čim by to mohlo být a na co se mam připravit?

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od Kwapo »

FilipMontoya píše:Zdravim, mam Passata B5, r.v.v 99, 1.9TDi, 85kW, tiptronic, najeto 335000km. Všiml jsem si že mam pod autem louži, tak jsem se podíval pod auto a zjistil jsem že tam kape voda z prostoru jakoby za motorem, nebo ze zadní části (jako mezi motorem a kabinou). Ale zeshora neni vidět přímo místo, odkud by to mohlo jít. V nádržce bylo pod minimem a nedávno jsem doléval, když jsem viděl že je tam trochu míň. Takže se to asi zhoršuje. Nenapadá někoho čim by to mohlo být a na co se mam připravit?
A neteče ti to jen kondenzát z klimy? :D

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od FilipMontoya »

Kwapo píše:
FilipMontoya píše:Zdravim, mam Passata B5, r.v.v 99, 1.9TDi, 85kW, tiptronic, najeto 335000km. Všiml jsem si že mam pod autem louži, tak jsem se podíval pod auto a zjistil jsem že tam kape voda z prostoru jakoby za motorem, nebo ze zadní části (jako mezi motorem a kabinou). Ale zeshora neni vidět přímo místo, odkud by to mohlo jít. V nádržce bylo pod minimem a nedávno jsem doléval, když jsem viděl že je tam trochu míň. Takže se to asi zhoršuje. Nenapadá někoho čim by to mohlo být a na co se mam připravit?
A neteče ti to jen kondenzát z klimy? :D
To asi ne, když mi ubývá voda v nádržce. Navíc klimu moc nepoužívam.

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od Dejv01 »

no a když to necháš na minimu a nedoliješ ubyde i pod minimum? nemáš náhodou mokrý koberec pod řidičovejma nohama?

FilipMontoya
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.11.2008 07:26
Bydliště: Vrchlického 106, Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od FilipMontoya »

Dejv01 píše:no a když to necháš na minimu a nedoliješ ubyde i pod minimum? nemáš náhodou mokrý koberec pod řidičovejma nohama?
ubývá to dál a mokro pod nohama nemam. napadá tě něco?

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od Dejv01 »

Krom mozneho uniku olejovym vymenikem,chlacicem nebo nejakych jinych spoju a expansky me nic nenapada :) nahodou bufika nemas? Ten take casto prosakuje :)

Uživatelský avatar
Fenomen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 31.01.2012 20:04

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od Fenomen »

mě se také ztracela voda každý měsíc jsem doléval a dnes jsem sundal nadržku a zjistil že je na více místech popraskana a tam to prosakovalo takse zkus taky podívat

4210
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.12.2015 09:24

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od 4210 »

Mam stejny problem vyresili jste to nak ?

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od wvwvw »

môže to tiecť cez el. príhrev (tri žhavičky vo vodnom okruhu) je to presne na konci motora a je tam taká pol guľatá príruba, pozri tesnenie al. ako mne tieklo cez jednu žhavičku. Niektoré dovozy z Talianska tento systém nemali.

havelock
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2011 12:39

Re: Teče voda z motoru - B5 1.9tdi 85kw

Příspěvek od havelock »

kdy byly delany rozvody mohla by to byt i vodni a podle mista kapek pod autem se moc nemuzes spolehnou muze to po necem stekat a jeste skuz kouknout jestli to tece i kdyz je motor studeny proste to na 4 hodky odstav at to uplne vychladne a pak ho kousek potlac treba o metr za nejaky cas to zkoukni pokud po autem nic nebude je velka sance ze po zahrati se udela vule treba na pumpe nebo chladici pak jedine natlakovat a dukladne hledat hodne stesti pri hledani
Drive
VW golf II 1.6D 40KW 1987
Nissan sunny 1.4
Mazda 626 2.0 DITD 66 KW 2001

Nyni
VW polo classik 1.6 74KW 1998

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“