oleje uz mam ale jak vymenit v prevodovce????

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

oleje uz mam ale jak vymenit v prevodovce????

Příspěvek od martas01 »

Cau kuci potrebuju nutne radu mam passat B3 1.866kw a budu menit olej v motoru a v prevodovce. doporucte mi jaky tam mam dat. potrebuju to nutne dik :wink:

v motoru byl nakej mogul polosintetika. delali mi to v servisu ale ted na nej nemam prachy tak musim sam :(
a v prevodovce nevim asi nakej mazut po tech letech dik moc jo a kolik se ho do ty rychlosky tak leje???dik :)

OLEJE UZ MAM koupil jsem mogul a do rychlosky ten Q8 pekne drahej 1l 251kc :roll: . ale to je jedno portebuju vedet kde se nalejva a kde se vypousti volej v prevodovce dik NUTNE :oops:
Naposledy upravil(a) martas01 dne 30.03.2006 14:52, celkem upraveno 1 x.
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Ty to ještě furt řešíš? Vždyť jsem Ti to už psal...
Dojeď do JSC a kup Q8 - polosyntetiku (mají i sudovou - vyjde levněji) a převoďák 75W-90 API GL4/5...
Pokud bys chtěl Mogul, tak v Autodílech Svoboda měli GX-FE PRO 4 l za cca 410,- a převoďák Mogul Trans 75W -90 mají v bývalý Mototechně za cenu cca toho Q8...
Stačí?
:)

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

cert píše:Ty to ještě furt řešíš? Vždyť jsem Ti to už psal...
Dojeď do JSC a kup Q8 - polosyntetiku (mají i sudovou - vyjde levněji) a převoďák 75W-90 API GL4/5...
Pokud bys chtěl Mogul, tak v Autodílech Svoboda měli GX-FE PRO 4 l za cca 410,- a převoďák Mogul Trans 75W -90 mají v bývalý Mototechně za cenu cca toho Q8...
Stačí?
:)
me je jedno jakou znacku s tim prevodakem pocitam jak mas ty akorat mi nebylo jasny jak jsi psal ze d G3se dava nakej se 4 a nebo 5 tak jsem si to chtel jen ujasnit jak je to u me:wink: jinak motorak nevim vubec jakej :(
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Bere Ti to olej? jestli ne, tak dej polosyntetiku. Jestli jo a nějak víc, tak tam dej minerál a je po ptákách. Ptal jsem se ve VW Auta Tábor a tam mi potvrdili i ten minerál.
Co se převoďáku týká, tak jsem Ti psal v nějaký diskusi na téma olej link na valvoline, jak vybrat odpovídající olej (http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/taal.asp" target="_blank).

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

cert píše:Bere Ti to olej? jestli ne, tak dej polosyntetiku. Jestli jo a nějak víc, tak tam dej minerál a je po ptákách. Ptal jsem se ve VW Auta Tábor a tam mi potvrdili i ten minerál.
Co se převoďáku týká, tak jsem Ti psal v nějaký diskusi na téma olej link na valvoline, jak vybrat odpovídající olej (http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/taal.asp" target="_blank).
ok diky :wink: olej to nebere vubec takze polosyntetiku :) a na kolik te vysel ten Q8 ze sudu??
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/product.asp" target="_blank todle jsem vypatral na tom odkaze od tebe :wink: je mozny ze mam v rychlosce jen 2 litry oleje?????????????????????neni to malo???
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Ještě jsem ho nekupoval, jen jsem to poptával - myslím, že tak cca 100,- za litr. Přijde to na řadu tak za měsíc. Fakt nevím, kecal bych. Buďto vezmi ten Q8 nebo ten Mogul GX-FE PRO - je to nejlepší polosyntetika od Mogulu a není vůbec špatná (pozor GX PRO je minerál, ale taky nejlepší). Rozhodni to podle ceny.

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

cert píše:Ještě jsem ho nekupoval, jen jsem to poptával - myslím, že tak cca 100,- za litr. Přijde to na řadu tak za měsíc. Fakt nevím, kecal bych. Buďto vezmi ten Q8 nebo ten Mogul GX-FE PRO - je to nejlepší polosyntetika od Mogulu a není vůbec špatná (pozor GX PRO je minerál, ale taky nejlepší). Rozhodni to podle ceny.
ok diky :D budu to resit ve ct ted jsem jeste v praglu ve skole :(
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

martas01 píše:http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/product.asp todle jsem vypatral na tom odkaze od tebe :wink: je mozny ze mam v rychlosce jen 2 litry oleje?????????????????????neni to malo???


Já mám v G III v převodovce taky jen 2 litry oleje.

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

v 1.8 v převodovce je přesně 1.9 l oleje. a ohledně motoru, já myslel, že se tam minerál nesmí dávat kuli hydrozdvihům, že se pak zanášej karbonem a začnou cvakat ventili???
jo a v motoru je myslím 3.5 l
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

jhn píše:v 1.8 v převodovce je přesně 1.9 l oleje. a ohledně motoru, já myslel, že se tam minerál nesmí dávat kuli hydrozdvihům, že se pak zanášej karbonem a začnou cvakat ventili???
jo a v motoru je myslím 3.5 l

V 1,8 66kW (ADZ) jsou při výměně oleje + filtru potřeba 4 litry :arrow: měrka je pak na maximu.
Na použití minerálu jsem se ptal přímo u VW a řekli mi, že to na závadu není, ale že by se při dlouhodobým používání mohly tvořit usazeniny v motoru (byly míněny ty nejobyčejnější oleje). Dnešní nejkvalitnější minerály by hydroštelům vadit už neměly a navíc se údajně používá stejná báze při výrobě poloyntetických a minerálních olejů. Rozdíl mezi 10W-40 a 15W-40 je hlavně ve viskozitě při nízkých teplotách, při teplotách nad nulou je to stejný - pozor, nepíšu o aditivech atd...
Více u odborníků na http://www.oleje.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

nevite nekdo kde se vypousti olej a nalejva do prevodovky?????? dik specha :oops:
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

zespoda je na diferenciálu víčko na imbus , tuším že 17mm, tím se vylejvá a novej se lije dírou od náhonu tachometru.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

lister píše:zespoda je na diferenciálu víčko na imbus , tuším že 17mm, tím se vylejvá a novej se lije dírou od náhonu tachometru.
jj a jde pěkně blbě povolit :?
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

s dobrým vercajkem (ráčna a 17 imbus) není nejmenší problém ten výpušťák povolit :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“