Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Zamčeno
tomlaurin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.02.2010 16:45

Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Příspěvek od tomlaurin »

Ahoj.
Stal jsem se "ne"šťastným majitelem Passatu 1,6 74kW. (stejný motor jako v oktávce)

Po koupi jsem načerpal E85 (předchozí W210 2.0) na to v poho jezdila bez upravy... po cca 2hé nádži auto ztrácelo výkon, a nyní je to ve stádiu, že nad 3tis se nevytočí ani na volnoběh, v zátahu nejde nad 2tis, dusí se, jak když tam nejde palivo. Filtr jsem vyměnil, bez výsledku. Nyní je tam poměl cca 50/50 ale mam dojem, že to E85 nebylo, tj není žádné zlepšení, jen se to asi sešlo, takže jsem měl dojem, že za to může palivo.
Svíčky, vzduch filtr, nové a taky nic. VAG vyhodil chybu na snímači otáček klikové hřídele. Vyměněno. Chybu hází pořád, žádná změna, ale když ho odpojím, motor chcípne, takže něco dělá.
Všechny kabely a čidla proměřeny zda mají mít odpor co se píše. Palivo ma tlak na volnoběh 2,9 při zvýšení otáček 3,3

Jedinné co nevim jaký má mít hodnoty je Snímač zapalovacích impulsů. Když ho odpojim, tak se nic neděje, bez něj auto i nastartuje. VAG nic nevyhazuje, jako, že by bylo špatně.
Nevíte jakou má mít hodnotu, popřípadě mohl by někdo u své 1,6 74kw ho zkusit odpojit, zda to taky nic nedělá, tj zda je to funkce nebo chyba? - jedná se to zen bazmek v rozdělovači.
Nemam to kde vyzkoušet a kupovat za dvojku na test se mě neche.

Děkuji za případnou pomoc.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Příspěvek od cervik »

E85 je pěkná mrcha na hadičky :wink: Všechny co jsou v palivovém okruhu sundej a zkontroluj nebo vyměň :wink: Pak E85 velmi rychle spálí lambda sondu(pokud nemáš motor upravený na E85) ale to by ti měl vag napsat že je k.o.Nebo máš stářím ucpaný katalyzátor nebo výfuk.Těch možností je moc ale u tohohle bych začal :wink:

tomlaurin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.02.2010 16:45

Re: Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Příspěvek od tomlaurin »

Cela chyba se projevila behem 400km od naprosto v poradku po "nejedu". Takze to musi byt neco eletronickeho. Mechanicke to byt dle nemuze, to by se neprojevilo tak hned - ucpat vyfuk by chvilku trvalo....
Me by zajimalo co ma delat to cidli na rozdělovaci. To u me nedela nic a to je dle me divny. Po odpojeni by se to melo nejak projevit... I kdyz kdo vi proc tam je.... :-)

kontrola hadicek? Co tim presne myslis? Co na nich muze byt spatne?

Uživatelský avatar
marky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever čech jílovwé
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Příspěvek od marky »

měl jsem to samé měnil sem snímač otáček vačky byl to ale passat B5 1.6 74kw je pod rozvodovým kolem vačky octa ho tam má taky
powered by TDI
KONTAKT: 732964162

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 1,6 74 KW - Dusí se nad 3tis a nema sílu

Příspěvek od Bastard »

Řešení viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2628668#p2628668" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“