Kontrolka závady výfuk.systému - Golf V

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Luss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2012 10:21

Kontrolka závady výfuk.systému - Golf V

Příspěvek od Luss »

ahoj všichni. nemáte někdo zkušenost se svítící kontrolkou závady výfuk.systému...? je to Golf V - r.v.9/2006, benz.1,4 (najeto cca 95000). dost mě to vyděsilo, auto mám 14dní!!! je to vysněný vozítko. pojížděla jsem s ním jen po městě, včera jsem natankovala skoro plnou Nat.95 u OMV a jela na chalupu - cca 100km tam a 100 zpět. tak v půlce cesty zpět se mi rozsvítila kontrolka výfuk.systému. podle info různě z netu to může být od nekvalitního paliva, přes lambda sondu po katalizátor... (tu poslední věc nechci vzhledem k cenám ani domyslet). Ale doufám v to, že kat.to není. auto prošlo ve středu 17.10.(takže před necelým týdnem) technickou a emisema. a byla to klasická technická, bez nějakých fíglů přes kámoše... emise zcela OK, a na TK dvě drobnosti, dirka v čelním skle od kamínku a to druhý něco na závěsu kol, co nemá vliv na tech.stav. a jízdu. zítra jim to vecpu do servisu, ale trnu hrůzou, co to může být.

PS - ještě dodávám že na zvuku a tahu motoru se mi nezdálo nic zvláštního, pravda je, že mám naposlouchané víc původní auto, s tímhle jezdím krátce, ale zvhledem k tomu, že jsme jeli 4 dospělý lidi (kufr plný bordelu z chalupy) a je to 1.4, tak se mi nezdálo, že bych něco pociťovala na tahu....

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Kontrolka závady výfuk.systému - Golf V

Příspěvek od Martin. D »

Nejdřív ze všeho by to chtělo napíchnout na diagnostiku!!

Luss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2012 10:21

Re: Kontrolka závady výfuk.systému - Golf V

Příspěvek od Luss »

včera to bylo na diagnostice. mechanik (je prověřený předchozím autem, jezdí k němu i otec se svým autem, takže mu důvěřuju) říkal, že to sice vypadá na lambda sondu, ale že než začnu syspat prachy, že tu chybu smaže. podle praxe je prý přesvědčený, že první majitelka (mám to po 65leté paní) jezdila holt jako důchodce, a že pokud to nekdě nejakou delší cestou zahřeju (což bude v sobotu) a pak tomu tak na 30-40km dám pořádně zahulit sportovnější jízdou, že to bude OK. myslí si že ta lambda sonda je jen zanesená tou jízdou alá duchodce za volantem. tak uvidíme... :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“