porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

Zdravím,
Mám vozidlo VW BORA, r.v.2005, 1.9 TDi, 74KW, ATD. Přibližně před rokem mi vozidlo začalo špatně startovat (studené starty) a tak jsem vyměnil akumulátor. Problém však stále přetrvával a tak jsem jel do obchodu, kde jsem baterii kupoval a zde mi změřili odběr proudu v klidovém stavu vozidla. Auto má prý odběr v klidovém stavu 0,16A a běžné je prý do hodnoty 0,06A. Dále jsem tedy navštívil autoelektrikáře, který mi auto prohlédl a řekl mi, že ve vozidle zůstává stále aktivní centrální řídící jednotka komfortu. Tato jednotka komfortu by měla být prý aktivní ještě nějakou dobu po odstavení vozidla (vypnutí klíčku zapalování) a poté by se měla sama automaticky deaktivovat. Toto ale prý moje ŘJ komfortu nedělá a je neustále aktivní. Tímto dochází k nadměrnému odběru proudu z autobaterie. Autoelektrikář prý zkoušel od ŘJ odpojit všechno možné vč. světel, dveří, rádia atd. ale ŘJ pořád ne a ne se vypnout. Vozidlo mi tedy vrátil s tím, že tuto závadu nedokáže odstranit. Volal jsem tedy do jiného servisu, kde jsem uvedl že mi neusíná (nevypíná) ŘJ komfortu. Zde mi bylo ihned do telefonu sděleno, že toto je častá závada na vozidlech VW a že toto nejde opravit. V ŘJ komfortu je prý poškozen časový spínač, který má ŘJ uspat a že tuto závadu lze vyřešit výměnou za novou ŘJ komfortu, která vyjde bratru na 10 000-20 000,-Kč.
Máte někdo zkušenosti s podobnou poruchou? Je vůbec možný aby se časovač na ŘJ komfortu poškodil (podotýkám, že jinak je ŘJ zcela v pořádku a funkční) Nejedná se pouze o nějakou SW záležitost? Nikde na internetu jsem nenašel cenu této nové součástky, můžete mi někdo zjistit její cenu s DPH? Lze do vozidla nainstalovat nějakou starší ŘJ komfortu, případně jak zjistím číslo té mojí součástky (nevím ani kde se ve vozidle nachází). Díky za jakoukoli radu.... :?

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od automototechnik »

napiš motorpowerovi, ještě tam nějaký komfortky má, její číslo nejlíp zjistíš VAGem, u Bory se přiznam, že nevim, jak moc kde trpí, ale u Passatů trpěj celkem fest, další věc je, jak dlouho čekal "tvůj" elektrikář na to, než se jednotka dostane do klidovýho stádia.
Auto ti šparně startuje, jakože je ta baterka vybitá, nebo točí točí nenaskočí?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od tornado1 »

u Bory se vadná komfortka moc často nevidí..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

Auto špatně startuje z důvodu že je slabá baterka, zvláště když ho nechám odstavené třeba 4 dny. Po cca 14 dnech stání mam autobaterii zcela vybitou. Když ji nabiju na plnou kapacitu, tak auto startuje okamžitě. Do vozidla jsem si při jeho pořízení (cca 3 roky zpět) nechal nainstalovat autoalarm Magicar. Měl jsem tedy nejprve podezření, že odběr bude odsud a tak jsem na zkoušku vypojil pojistku mezi autobaterií a Magicarem. Auto jsem pak nechal pár dní stát a výsledek opět stejný, baterie byla tak na 50% kapacity (naměřené napětí na baterce 12,3V). Není možné, že onu komfortní jednotku, nebo její časovač nějak poškodil tento autoalarm? Je k ŘJ komfortu vůbec nějak napojen? Myslím že Magicar se nějak propojuje s imobilizérem a potom s lampičkami v interiéru vozidla asi...v elektrice se moc nevyznám.. :( Jinak nevím jak dlouho elektrikář čekal něž ŘJ usne, po jaké době by tak měla usnout?

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

Tak jsem zjistil, že mám v autě KOMFORTNÍ JEDNOTKU - 1C0 959 799 B. Lze zde zkusit nějak přehrát software této jednotky a jak se to případně provádí?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od tornado1 »

přehrát software proč? dle mého to není komfortní jednotkou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od myspulin »

V Boře je stejná komfortka jako v Passatu B5 a ty hodně odchází, jedině vyměnit za novou, na netu se nechá sehnat cca za 3000.

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

myspulin píše:V Boře je stejná komfortka jako v Passatu B5 a ty hodně odchází, jedině vyměnit za novou, na netu se nechá sehnat cca za 3000.

Když vyměním v Boře komfortku a dám tam stejnou (1C0 959 799 B), ale bude třeba z Passatu B5 a nebo z Golfa IV, tak bude fungovat bez problémů? nebo je třeba ještě něco nastavit...

myspulin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 25.02.2009 01:08

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od myspulin »

g3nino píše:
myspulin píše:V Boře je stejná komfortka jako v Passatu B5 a ty hodně odchází, jedině vyměnit za novou, na netu se nechá sehnat cca za 3000.

Když vyměním v Boře komfortku a dám tam stejnou (1C0 959 799 B), ale bude třeba z Passatu B5 a nebo z Golfa IV, tak bude fungovat bez problémů? nebo je třeba ještě něco nastavit...
Musí se nakódovat vagem a nově nakédévat dálka v klíčku

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od tornado1 »

nemáš pravdu!! pokud dá z Golfa nebude otevírat kufr!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

tornado1 píše:nemáš pravdu!! pokud dá z Golfa nebude otevírat kufr!!!!
Tak v tejdnu by mi měla poštou přijít komfortka 1C0 959 799 B, tj. ta samá co mam v autě. Prodejce mi tvrdil, že byla vymontovaná z Golfa IV a v Boře mi prej bude stopro fungovat, tak to jsem z toho blázen....jak mám poznat o jakou komfortku jde ( z jakého je auta), když má naprosto stejné číslo? Tím že mi nepůjde otevírat kufr máš na mysli přesně co...že nepůjde zámek?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od tornado1 »

nepoznáš.. kufr nebude zavírat.. raději to nech opravit u někoho kdo tomu opravdu rozumí než vyhazovat peníze za komfortky které ti budou k ničemu..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

tornado1 píše:nepoznáš.. kufr nebude zavírat.. raději to nech opravit u někoho kdo tomu opravdu rozumí než vyhazovat peníze za komfortky které ti budou k ničemu..
No jo, ale autoelektrikáři u kterých sem byl mi posílají do VW servisu a tam se mi teda opravdu nechce...když sem tam volal, tak mi řekli, že mi komforku vymění...ale za novou (cca 10 000,-Kč). Už vážně nevím, kam bych měl s touto závadou jet (kromě aut. VWservisu).. Jsem z Plzně, když tak někdo poraďte prosím kam s tímto zajet...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od tornado1 »

a jsi si jistý že to je komfortka? dle mého ne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

g3nino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 16:38

Re: porucha na centrální řídicí jednotce komfortu

Příspěvek od g3nino »

auto mi v klidu prostě odebírá proud, když se od baterky odpojí komfortka, tak je odběr v pohodě... když je komforta zopojená a jsou od ní odpojeny všechny dveře, osvětlení a atd., tak pořád ta mrcha komfortka proud odebírá a nechce usnout...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“