dojezdy oken-help

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

dojezdy oken-help

Příspěvek od -DaNNy- »

Mám problém se zapojením dojezdu oken na Vw Polo 6N2 (facelift). Když podržím klíč v zámku, tak okna jednou nahoru. Byl mi doporučen tento levný modul: http://alarmtuning.cz/alarm-tuning/auto ... u-m-03.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

zde je návod : http://www.tssgroup.sk/library/files/m03.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Prostě se ale nedaří ho zapojit. Elektrikář to zkoušel 2 hodiny a pak to vzdal. Polo má vzduchový centrál, spínané je +. Myslel jsem, že to zapojím k němu ale to nejde. Když to zapojím, funguje to do té doby, než chci znovu zamknout(poprvé zamknu, okna vyjedou, odemknu a zase chci zamknout, ale ovladač nereaguje, auto nelze na dálku otevřít) - prý pořád dokola spouští na cca 110 sec to dovírání oken a auto nezamyká... Nevíte jak to zapojit? Jsou to jen 4 dráty, z toho + a - , kam zapojit ty zbylé dva??
Dělal jste někdo, poradíte, případně jak docílit, aby se okna při zamčení dálkou zavřela?

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od chonsicek »

no to bude asi problém.. to zamykani tam funguje zvlaštnim zpusobem .. trochu tam ten system nechapu u toho kompresoru.. pokud si dobře pamatuju tak tam je +12 jako hlavni napajeni a pak tam jsou ovladací piny na kterych bylo ale taky +12.. když se spoji tak kompresor sepne.. jako ja nevim.. jako impuls beru když je 0v a na sekundu najede 12.. a s tim se asi i počita u toho modulu.. jinak to bude asi furt seple.. nebo si to mužeš multasem ověřit jak ten modul přesně funguje.. ale jestli to spravně chapu tak po nějakem impulsu ten modul sepne kontakty a drží je 10.. jenže pokud je na napajeni stale 12v tak to pak nevim..to pude asi seple furt
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od -DaNNy- »

chonsicek píše:no to bude asi problém.. to zamykani tam funguje zvlaštnim zpusobem .. trochu tam ten system nechapu u toho kompresoru.. pokud si dobře pamatuju tak tam je +12 jako hlavni napajeni a pak tam jsou ovladací piny na kterych bylo ale taky +12.. když se spoji tak kompresor sepne.. jako ja nevim.. jako impuls beru když je 0v a na sekundu najede 12.. a s tim se asi i počita u toho modulu.. jinak to bude asi furt seple.. nebo si to mužeš multasem ověřit jak ten modul přesně funguje.. ale jestli to spravně chapu tak po nějakem impulsu ten modul sepne kontakty a drží je 10.. jenže pokud je na napajeni stale 12v tak to pak nevim..to pude asi seple furt
Přesně tak. Je to pořád seplé, proto to nejde po druhé zamknout. Na kompresoru je drát, který drží +12 když zatahuju okna podržením klíče v zámku. Na tom stejném kabelu je ale také impuls +12, který tam na chvílí problikne při zamknutí dálkou. Tak nevím jestli na tento kabel mám připojit žlutý nebo červený z modulu... A kam potom připojit ten druhý zbývající kabel. Je to záhada....

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od chonsicek »

no jak ja jsem to proměřoval tak na tom ovladacím drátu bylo +12v a když jsem zmáčkl tlačítko na ovladači tak to akorat kleslo asi na 7V a pak zas zpatky na 12v.. tak nevim.. jestli někdo zná princip tak by mi to mohl vysvětlit.. protože mam problem že mi to nejde dálkou odemknout.. zamknout to jde v poho.. a při tom se to při měřeni oba dva ovladaci draty chovaji stejně.. když to spojim natvrdo drátkem tak sepne v poho, zamykani klíčem jde taky bez problemu..
Polo 1.4TDI

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od chonsicek »

*OPRAVA..tak jsem se dneska dival jak to funguje.. nejprve bych si vyzkoušel jestli to bude fungovat tak že bych vytahl patici z kompresoru z toho modulu bych červený drát strčil na zamykací pin, modrý na - pol ( hnědý drát v patici).. jsou tam myslim dva.. a pak bych připojil multimetr na žlutý a hnědý drát -multimetr nastavit na měřeni diod nebo co to je.. myslim že symbol diody a když spojíš ty tyčinky tak to ukazuje odpor, pokud daš od sebe tak je tam jen 1.. tak to je na tom mem.. použivam to na měření jestli někde neni přerušeny obvod... no pak bych zmačkl zamykaci tlačítko a mělo by to ukazat odpor na 10s - ty dva draty by se měly spojit.. pokud by to takhle fungovalo .. v navodu se počítá s tim že impuls jde z -polu.. takže bych to ověřil jestli to bude fungovat i na +.. pokud ano tak pak musíš rostřihnout drát ovladací , červený na konec blíž komfortky a žlutý na druhý konec co jde z patice kompresoru, modrý na -pol a ten hnědý na stálých +12V
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od -DaNNy- »

já mám na + signál tento návod, ale nefunguje:

modrý - kostra (-)
červený - zavírací impulz z autoalarmu nebo dálkového ovládání (+)
hnědý - napájení (+12V)
žlutý - zavírací vodič CZ (+)

Nevím, co se myslí tím zavírací impulz autoalarmu a co je za drát zavírací vodič CZ???

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od -DaNNy- »

Obnovuji toto téma. Po několika pokusech se stále nedaří rozchodit dojezdy oken přes modul. Pomůže někdo?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od tornado1 »

pomůžu, ale musel bych to vidět
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od Buresmil »

chonsicek píše:no jak ja jsem to proměřoval tak na tom ovladacím drátu bylo +12v a když jsem zmáčkl tlačítko na ovladači tak to akorat kleslo asi na 7V a pak zas zpatky na 12v.. tak nevim.. jestli někdo zná princip tak by mi to mohl vysvětlit.. protože mam problem že mi to nejde dálkou odemknout.. zamknout to jde v poho.. a při tom se to při měřeni oba dva ovladaci draty chovaji stejně.. když to spojim natvrdo drátkem tak sepne v poho, zamykani klíčem jde taky bez problemu..
Na odemknuti skus pouzit odpor myslim 120 Ohm (jde to nekde dohledat v diskuzich ohledne zapojeni neorigo dalkoveho zaminkani s dojezdem oken to bude stejne
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dojezdy oken-help

Příspěvek od -DaNNy- »

tornado1 píše:pomůžu, ale musel bych to vidět
Prahu asi nejezdíš, co?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“