Kontrolka ASR +kontrolka dobijeni baterie - VW Bora

Všechny modely.
Odpovědět
Sarka111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.10.2012 16:32

Kontrolka ASR +kontrolka dobijeni baterie - VW Bora

Příspěvek od Sarka111 »

Mam VW Bora 1,9TDI 96KW (RV2002). Minuly tyden jsem byla na STK, kde vse OK. O vikendu jsme byli na chalupe a po nastartovani neprestal svitit ukazatel ASR (tj tedy ukazoval nefuncknost/zavadu). Zkusila jsem znovu nastartovat a uz to bylo OK. Dnes jsem jela na vymenu pneu, tak jsem si rekla, ze auto necham v Autojarov zkontrolovat - udelali nacteni diagnostiky a hlasilo to :u ABS/EDS/ASR/ESP 1 zjistena udalost (01435 008 - snimac 1 brzdneho tlaku G201 - nesmyslny signal, sporadicka zavada). Znovu nastavili a rekli, ze by to melo byt OK, a pokud ne tak vymena cele ABS jednotky (cca 20-30 tis.). Jenomze jsem ze servisu nenajela ani 5km a najednou mi zacala blikat kontrolka dobijeni a jeste zvukovy signal plus text na displaji, at jedu do dilny (celou cestu zpet tech 5 km mi to stridave svitilo a zhasinalo).

Autu nikdy nic nebylo a zda se mi divne, proc najednou zacly zlobit obe veci - nemuze to byt nejak propojene ????

Ted mi volali z Autojarov, ze nic nenasli (ze alternator dobiji) a auto ted nic nehlasi, at si prijedu pro auto, rekla jsem, ze neprijedu, at zkusi jeste zkusebbni jizdu atd, ze chci vedet , co je pricina.

Nemate prosim nekdo nejaky napad, co by to mohlo byt ????

Sarka111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.10.2012 16:32

Re: Kontrolka ASR +kontrolka dobijeni baterie - VW Bora

Příspěvek od Sarka111 »

Tak dnes mi volali ze servisu, ze se jim nic neukazuje. A ze si mam prijet pro auto. u toho ASR (ABS) technik rikal, ze by to snad mohl byt posilovac a te baterky pry mozna alternator nebo jen regulator. Ale ze ted nevi.

Stale zadny napad??? Auto je stare 10 let a najeto cca 58tisic, mam ho od zacatku. Zatim se menily jen brzdove kotouce (orezle).

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: Kontrolka ASR +kontrolka dobijeni baterie - VW Bora

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

je mozne ze jen prokluzoval remen, daji se skontrolovat uhliky na regulatoru u alternatoru, a pokud ani nehuci volnobezka..buh vi.. mozna ze jen spatne dotahnuty terminal na baterce, ale na takovou zavadu by museli mit asi kristalovou kouli.., ale zavada je opravdu co ti/vam rekli... Dalo by se ale urcite sehnat pouzita na vrakovisti za mnohem mensi peniz...ovsem bez zaruky..

Sarka111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.10.2012 16:32

Re: Kontrolka ASR +kontrolka dobijeni baterie - VW Bora

Příspěvek od Sarka111 »

Oni prave zavadu nerekli,takze si pojedu pro auto,ktere neni opravene a muze to zacit delat kdykoli znovu,coz mne desi.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“