kat??? vyfuk???

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

kat??? vyfuk???

Příspěvek od herak »

ahojte. uz som ti mal par prispevkov, ale toto mi vnukli prave vcera:
to moje ventolino nejako nema tah ked treba, napr. v strednych otackach ked chcem prudsie pridat bez podradenia, akoby ho zadusalo. vcera mi manik povedal, ze by to mohol byt kat alebo vyfuk. dole nehrkoce nic, tak neviem . da sa nejako vyzistit co to moze byt???? este som si vcera vsimol, ze aj pri zohriatom motore isiel z vyfuku na volnobeh biely dym, ale mozno to bolo tym uprasanym pocasim...... kat je tam povodny 227000 km.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Při tolika km, by kat mohl být rozsypaný. Když jsem já měnil výfuk, tak v něm taky nic nechrastilo a pak jsem ho vyndal a rozkuchal, tak byl totálně na šrot. Kat jsem měl ještě OK (150k km). Novej výfuk byl na jízdě jednoznačně poznat - auto bylo citelně živější a klesla spotřeba o cca 0,5-0,7 l/100km.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

ale moze to robit take diery vo vykone pri strednych otackach????? no a vyfuk vymenit rovno? nemozne vyskusat co je KO???

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Měnil jsem výfuk celej, protože na STK už remcali, že je ten vrchní plášť prorezlej. Navíc origoš výfuk (původní z fybriky) je vcelku od katu až dozadu - jestli máš některý díly zvlášť, tak už bylo něco měněné.
Jestli by to vyvolalo díry ve výkonu, to nevím, ale napadá mě: co palivovej filtr?
Když jsem řešil něco kolem spotřeby a výkonu, tak mi vždycky každej řekl: máš nový filtry, svíčky? a co výfuk? jestli je K.O. tak ho dej dohromady a pak něco zkoumej... :)

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

sviecky nove, skusim asi ten filter

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

herak píše:sviecky nove, skusim asi ten filter
Jaký máš svíčky? Jsou dobře podle kódu motoru?
Palivovej filtr je u nádrže...

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

sviecky som chcel NGK, ankoniec som zistil, ze je to problem pre predajcov ich zohnat.
mal som tam bosch W7LTC, tak som chcel tie, nakoniec som zistil, ze u predajcu su na hlavu, lebo ked som tam bol a zhanal som tesnenie pod vicko ventilov na 1,8 benzin, tak sa ma devenka opytala ci je to hladky alebo turbo diesel, potom mi ukazala v katalogu tesnenie olejovej vane a opytala sa ma ci je to ono atd.... nakoniec mi dodali namiesto W7ciek W8LTC, ale tam vada nebude, chodi to tak isto ako na starych (mozno trosku lepsie)

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

No, podle mě jsou na běžný použití ideální svíčky NGK (pro motor 1,8 66kW je to BUR6ET tutově, pro motor 1,8 55kW asi BUR5ET - mám 66 kW, tak nevím na tuty).
Co jsem se tak informoval, tak pokud bys tomu nakládal fest, pak se svíčky můžou přehřát a dělá to psí kusy.
Zkusil bych prvně ten palivovej filtr a pokud se problém nevyřeší, tak pak už jen ten výfuk...
BTW a co na to VAG?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

herak píše:sviecky som chcel NGK, ankoniec som zistil, ze je to problem pre predajcov ich zohnat.
mal som tam bosch W7LTC, tak som chcel tie, nakoniec som zistil, ze u predajcu su na hlavu, lebo ked som tam bol a zhanal som tesnenie pod vicko ventilov na 1,8 benzin, tak sa ma devenka opytala ci je to hladky alebo turbo diesel, potom mi ukazala v katalogu tesnenie olejovej vane a opytala sa ma ci je to ono atd.... nakoniec mi dodali namiesto W7ciek W8LTC, ale tam vada nebude, chodi to tak isto ako na starych (mozno trosku lepsie)
BUR6ET je naprosto bezna svicka a neverim, ze muze byt problem ji sehnat... Kdyz uz ne napulte tak objednat to sad musi jit... A treba v ELITu ji musi mit skladem tutove...

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no prid do ziaru nad hronom a zhanaj master :lol:


VAG neukazal nic. skusim ten filter. bracho je vyuceny automechanik (hoci teraz robi cosi ine) a vravi, ze vyfuk ve OK.
este mi vraveli, ze mozno nasava falosny vzduch, ale......

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

este jedna vec. kolko ma taky filtrik zivotnost???? tento je tam 30000km

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

herak píše:este jedna vec. kolko ma taky filtrik zivotnost???? tento je tam 30000km
podle toho kde tankuješ :D

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

kade tade, sak clovek jazdi a nie len okolo domu a najblizsej pumpe. keby tam isiel nejaky nekvalitnejsi benzin, kolko by mal vydrzat?????

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

herak píše:kade tade, sak clovek jazdi a nie len okolo domu a najblizsej pumpe. keby tam isiel nejaky nekvalitnejsi benzin, kolko by mal vydrzat?????


Měl by za ideálních podmínek vydržet cca 60k km. Ale jestli tankuješ nějakej marast u pochybných pump a často dojíždíš nádrž na rezervu, tak se výdrž docela podstatně zkracuje...

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

s tym problem neni, dnes kupim filtrik a v sobotu pojde tam.
no a potom ked to nepojde, co keby som skusil odmontovat vyfuk a prejst to, bude rachot, ale aspon budem vediet ci to bude dusit alebo nie...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“