2.0 TDI - Start za studena až na podruhé ...

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zeronan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 07.10.2012 17:10
Kontaktovat uživatele:

2.0 TDI - Start za studena až na podruhé ...

Příspěvek od Zeronan »

Zdravím přátelé,

četl jsem tu několik podobných dotazů, ale každý ten problém byl trošku jiný. Zkusím tedy i svůj samostatně.

Mám Passata 06, 2.0 TDI (typ BMR), 91.000 km, všechno se zdá, že šlape v poho, jen za studenta (typicky poprvé ráno) prakticky nikdy nechytne napoprvé. V létě jsem to nepozoroval .. teď to prostě zkusím natočit, na pár vteřin promáčknu klíček, motor se snaží, ale nenaskočí, působí těžkopádně. V zápětí zkusím podruhé a naskočí to prakticky okamžitě asi tak, jak bych to od dieslu po studenym ránu čekal ...

Nó četl jsem, že příčin horších startů může být asi milion, na co byste to tipli v mém případě? Popřípadě co můžu sám zkusit zjistit / otestovat? Nechce se mi kvůli tomu hned do servisu, kde mi řeknou, že neví, a že by mi museli vyměnit půlku auta ... jako už je standartem.

Díky!
Naposledy upravil(a) Zeronan dne 04.12.2012 21:43, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 2007, DSG, 2.0 TDi 125 kW

Uživatelský avatar
Zeronan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 07.10.2012 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Start za studena na podruhé ...

Příspěvek od Zeronan »

Ještě doplním, že vstřiky jsou čerstvě odkarbonovaný ... takže tahle možnost by neměla připadat v úvahu.

A ještě doplnění č. 2: auto ve vyšších otáčkách (když více šlápnu na dvojku) mírně poškubává. Netočím to nijak extrémně, on se ten DSG ani nenechá, ale když vyjede do vyššího pásma otáček, tak je znát, že ten nárůst tahu není plynulej .. Napadlo mě, že by to teoreticky mohlo mít souvislost (četl jsem na fóru pro škodovácký diesely, že se někomu něco podobného vyskytlo a nekonec to bylo palivovým čerpadlem, které vyřešilo oba problémy .. ale jeho problém se startováním byl o dost horší .. ).

Napadá vás k tomu něco prosím?
VW Passat 2007, DSG, 2.0 TDi 125 kW

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“