přepis motoru Golf II

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

přepis motoru Golf II

Příspěvek od Martin-VW »

Zdravím.....potřebuju nutěn radu.....stala se mi nemilá věc......vyhořel mě motor,elektrika,prostě komplet KO(byl to 1,8GTi 79 KW PF)......teď scháním jinej motor a slyšel jsem,že jde legálně přepsat jakýkoliv motor,pokuď nárust výkonu není větší než 20%....co je na tom pravdy??? Kde mě to přepíšou? Kolik se za to platí? Uvažuju že tam dám buď opět PF,nebo PB,GX,PL.......tak mě prosím poraďte,zda to lze takhle přepsat........jinak auto je samozřejmně nepojízdý,tak doufám,že by k tomu nebylo potřeba třeba nějaký prohlášení(z evidenčky),že je motor opravdu zničenej a že se musí vyměnit.........dík za kažkou radu.......

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

co se stalo ? doufám že to nesouvisí s tím rozdělovačem

jinak nejjednodušší je sehnat zase PF, pak stačí jen výmaz čísla motoru v techničáku, za 10kč.

u jinýho motoru potřebuješ vyjádření zastoupení vw (cca 2500,- ?), nárůst výkonu do 20%, a musí to být motor kterej se do danýho typu auta montoval,
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMiky »

lister píše:co se stalo ? doufám že to nesouvisí s tím rozdělovačem

jinak nejjednodušší je sehnat zase PF, pak stačí jen výmaz čísla motoru v techničáku, za 10kč.

u jinýho motoru potřebuješ vyjádření zastoupení vw (cca 2500,- ?), nárůst výkonu do 20%, a musí to být motor kterej se do danýho typu auta montoval,
Presne tak to je...
Vymena motoru za jiny typ:
Cena 2500,- za vyjadreni od Import VW Group, s.r.o.
Max narust vykonu povolujeme 20%

Pokud bys sehnal ten samej typ motoru, tak, jak lister pise, vymaz cisla motoru a typ je stejnej, takze se nic nemeni...

;)

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přepis motoru Golf II

Příspěvek od TMiky »

Martin-VW píše:Zdravím.....potřebuju nutěn radu.....stala se mi nemilá věc......vyhořel mě motor,elektrika,prostě komplet KO(byl to 1,8GTi 79 KW PF)......teď scháním jinej motor a slyšel jsem,že jde legálně přepsat jakýkoliv motor,pokuď nárust výkonu není větší než 20%....co je na tom pravdy??? Kde mě to přepíšou? Kolik se za to platí? Uvažuju že tam dám buď opět PF,nebo PB,GX,PL.......tak mě prosím poraďte,zda to lze takhle přepsat........jinak auto je samozřejmně nepojízdý,tak doufám,že by k tomu nebylo potřeba třeba nějaký prohlášení(z evidenčky),že je motor opravdu zničenej a že se musí vyměnit.........dík za kažkou radu.......
Pokud jsi mel motor PF, tak narust vykonu muzes mit do 94,8 kW... tozn. ze motor PL uz nepovolime.
Typy motoru PB (82kW) a GX (66kW) muzes pouzit, samozrejmosti je motor PF.

Kam poslat žádost o vyjádření k výměně motoru? (pouze v případě, že se mění typ motoru)

Import VW Group, s.r.o.
odd. Homologace
Pekařská 6
155 00 Praha 5

My to pak posíláme zpět na Tvou adresu na dobírku.

Celou záležitost ovšem začínáš na dopravním odboru ve Tvém místě. Tam Ti řeknou, co vše je potřeba splnit nebo doložit.

;)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“