passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Liba7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2012 20:08

passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Příspěvek od Liba7 »

Ahoj... ja jsem taky pásovec začátečník. Dnes celý den (asi 230km pojížďky 60,20,10,30 km atp.) se mi auto chová divně. Šlápnu na plyn auto zrychluje ale žádnej zátah turba. Je to místo 103kw tak 80.... Ale za chvíli to jelo zase normálě. A pak zase divně a zas normalně. Většinou se to takhle vleklo hned po nastartování i když přestávka mezi jízdami byla třeba 5min. Když jsem to ale prošláp jako by se turbo zapnulo a pak to auto až do chcípnutí a znovu nastartovani zas jelo perfektně. Pak zase na prd. Může to být regenerace DPF? Nechová se to takhle moc dlouho na regeneraci? Mám motor CBA (vstřik. CR) rok 2008 150tkm.

Pochopil bych kdyby to netáhlo pořád ale chová se to podle jakéhosi zvráceného vzorce... :(

Liba7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2012 20:08

Re: passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Příspěvek od Liba7 »

Liba7 píše:Ahoj... ja jsem taky pásovec začátečník. Dnes celý den (asi 230km pojížďky 60,20,10,30 km atp.) se mi auto chová divně. Šlápnu na plyn auto zrychluje ale žádnej zátah turba. Je to místo 103kw tak 80.... Ale za chvíli to jelo zase normálě. A pak zase divně a zas normalně. Většinou se to takhle vleklo hned po nastartování i když přestávka mezi jízdami byla třeba 5min. Když jsem to ale prošláp jako by se turbo zapnulo a pak to auto až do chcípnutí a znovu nastartovani zas jelo perfektně. Pak zase na prd. Může to být regenerace DPF? Nechová se to takhle moc dlouho na regeneraci? Mám motor CBA (vstřik. CR) rok 2008 150tkm.

Pochopil bych kdyby to netáhlo pořád ale chová se to podle jakéhosi zvráceného vzorce... :(
tak dneska už se rozblikala kontrolka žhavení a napsalo mo to motor do dílny... :( po znovu nastartování to zmizelo...

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Příspěvek od automototechnik »

chce to napíchnout na diagnostiku, ale vzhledem k tomu, jak píšeš, že takhle popojíždíš, necháváš dochladit turbo?

Liba7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2012 20:08

Re: passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Příspěvek od Liba7 »

automototechnik píše:chce to napíchnout na diagnostiku, ale vzhledem k tomu, jak píšeš, že takhle popojíždíš, necháváš dochladit turbo?
no většinou před koncem jízdý zvolnim moc to netočím a tak... nejsem žádnej závodník...

Liba7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2012 20:08

Re: passat 3C 2.0 TDI CBA CR - nahodile snížený výkon

Příspěvek od Liba7 »

takže nakocec byla v háji hřádelka v turbu repas a po repasu pro změnu zas turbo zase táhne ale hvízdá na lesy... já mam prostě kliku...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“