vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
marad13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.12.2012 20:16

vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od marad13 »

Dobry den mam problem s AT prevodovkou ... ked chcem cuvat do kopca zaradim R pustim brzdu auto sa zacne normalne pohybovat dozadu ale po kusku zacne ako keby klzat spojka. Po pridani plynu len vyletia otacky a auto zostane stat. ked pustim plyn auto sa nepohne ani do predu ani do zadu...Skusal som sa pred kopcom na spatecke rozbehnut ale v podstate sa nic nezmenilo akonahle som sa dostal do kopca sila motora sa uz nevedela preniest na kolesa... Diagnostika nenasla ziadne chyby prevodovka radi plynulo bez akychkolvek sklbnuti. Stretli ste sa uz s takymto problemom auto som kupil pred tyzdnom a na toto som prisiel uplnou nahodou...Prepacte ak tu takato tema je...ja som nic nemohol najst ak je, budem vdacny za neaky odkaz... Za odpovede dakujem

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od MKTech »

V První řadě zkontrolovat olej.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

marad13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.12.2012 20:16

Re: vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od marad13 »

Tak prave som skontroloval olej... Pri nastartovanom motore, zaradenom decku a povoleni kontrolneho srobu olej pomalinky zacal vytekat... Myslim ze v prevodovke este nikdy nebola menena napln olej bol zlty tak mierne zakaleny do seda... Mam na plane ho vymenit... Pri cuvani z garaze do cca 3m dlheho kopca som zaradil R cuvol meter uplne normalne a auto odrazu prestalo tahat vyradil som do P znova zaradil R a auto zase preslo meter a takto som vycuval cely kopec...neviem co by tomu mohlo byt, ako keby v jednom momente vyradilo spatecku s tym ze auto sa mi do predu nepohne ale ani necuva... zostane stat...

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od MKTech »

Pokud diagnostika nepsala elektronickou závadu tak ten olej vyměn včetně filtru a uvidíš. Je to nejlevnější řešení pro zatím. Olet ale pouze ten co tam patří nic jiného žádný červený zelený atd.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

marad13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.12.2012 20:16

Re: vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od marad13 »

Ok urcite ho vymenim...a napisem ako to dopadlo... viete mi napisat presnu specifikaciu oleja ktory tam ma ist. ak sa nemylim tak 6 litrov na vymenu by malo stacit?

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: vw passat 1,9tdi avf rv.2001 problem s AT prevodovkou

Příspěvek od kipo »

Napíš členovy lubomt, je tu odborník na automaty, a má aj olej na predaj, ja som od neho kupoval asi pred rokom a pol, cenu si už nepametám, ale po výmene nemám zatial žiadny problém,je z martina,tak ak to nemáš k nemu daleko, tak chod za ním, poradí, vymení, teraz bude mať ale určite dovolenku :newy: ale za opýtanie nič nedáš,v pohode chlapík.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“