Nefunkční Climatronic (asi po stopadátýšestý)

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomBa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Nefunkční Climatronic (asi po stopadátýšestý)

Příspěvek od TomBa »

Zdravím odborníky.
Měnil jsem před 14 dny radiátor topení u B5 protože jsem netopil a teď po dnešním napuštění chladivem pro změnu zase nechladím - nesepne kompresor...

Autodiagnostika přímo na panelu říká "444 02" takže nic...
VAG v paměti závad taky nic...
Test akčních členů se rozběhne, roztočí se větrák topení i přídavný větrák vpředu na chladiči, slyším jak se hejbou klapky a mění se proudění a najednou se objeví : "Chyba: Funkce nedostupná" a dál nic... (Doufám, že se to testuje za stojícího motoru).

Nechce se mi tahat znovu palubka ven, protože na tom stejně asi nic nevykoukám - těch konektorů na tom climatroniku zase tolika není, ale...
myslím, že tam jsou 3 k servům klapek (a pokud si pamatuji ty jsou "na barvu" takže to bude OK), ale byly tam myslím dva velmi podobné černé k čidlům ve vedení vzduchu (jeden myslím z boku od řidiče a jeden nějak čelně) jedině že by ty byly prohozený (nevím jestli mají "zámek" proti blbosti)...
Ale poměrně nepřehledno bylo u pojistek/relátek. Tam jsem sice nic nekutil, ale jak se s tím manipulovalo, mohlo se stát cokoli.

Neporadil by někdo - kde čím začít? Nasměrovat správným směrem.. Proč nedobíhají ty akční členy?
Lze nějak jinak z VAGu zkusit vynutit sepnutí kompresoru?
Šlo by např. nějakým odečtením hodnot ověřit že ty dvě čidla nemám prohozený? A byl by to vůbec důvod k nespínání kompresoru?

Bohužel mám už jen pár dní než budu pár měsíců "skoronechodící" a rád bych to ještě dal dohromady dokud se normálně hejbu...

JO, a je to B5, 1.9 PD, 09/2000
Díky za váš čas.

Tom
---------------------------
UPDATE:
Omlouvám se, ale toto byl z mé strany úlet...
Kompresor funguje, a můj pocit že ne, souvisí opravdu s venkovní teplotou.
Že (myslím pod +5st.C) kompresor nesepne jsem se tu už před tím dočetl, ale nepočítal jsem asi s velmi pomalou reakcí snímačů venkovní teploty. Když jsem nechal auto několik hodin v temperovaných garážích klima normálně chladí.
Když bylo v servisu na "plničce" tak tam bylo jen asi 40 minut (nevím kolik byla teplota tam) a kompresor sepnout nechtěl...

Tak sorry a dík.
Naposledy upravil(a) TomBa dne 18.01.2013 12:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční Climatronic (asi po stopadátýšestý)

Příspěvek od amavet »

promer pres diag cidla . ne jestli jsou vadne , ale kolik ukazuji stupnu ... vesmes kdyz je kosa klimatronic nesepne , jen na okna kdyz se pusti aby se odmlzilo . jinak je klima nefunkcni .
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nefunkční Climatronic (asi po stopadátýšestý)

Příspěvek od srotty »

Diagnostika akčních členů se musí provádět při vypnutém motoru, zapnutém zapalování a vypnuté automatické klimatizaci Climatronic.Okolní teplota musí být aspoň 8 stupňů.

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Nefunkční Climatronic (asi po stopadátýšestý)

Příspěvek od gondra »

amavet píše:promer pres diag cidla . ne jestli jsou vadne , ale kolik ukazuji stupnu ... vesmes kdyz je kosa klimatronic nesepne , jen na okna kdyz se pusti aby se odmlzilo . jinak je klima nefunkcni .
Zdravím mohl bys mě nějak nasměrovat jak mám přes vag čidla proměřit? Mám totiž stejný problém na g4, po výměně radiatoru a naplnění klimy se nesepne kompresor. Dík.
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“