Golf Variant 1.9TDi 2000 - kontrolky, signalizace světel, etc.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
karl007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.03.2013 14:03
Bydliště: Brno

Golf Variant 1.9TDi 2000 - kontrolky, signalizace světel, etc.

Příspěvek od karl007 »

Zdravím,
Do rodiny jsme adoptovali golfa a vzhledem k tomu, že co nemá klávesnici, tomu nerozumím, bych vás chtěl poprosit o radu v následujících věcech:

1) nefrčí signalizace zapnutých světel
(poctivě jsem prošel fórum a našel jsem odpověď ohledně vadného mikrospínače v zámku, ale jak říkám, autům nerozumím a na radu, abych rozebral dveře a udělal kdo ví co, tak můžu jen kontrovat tím, že ten umí to a ten zas tohle a v mém případě to rozhodně rozebírání dveří není :) )
2) když zapnu povytažením spínače světel do první polohy, měla by se rozsvítit kontrolka předních mlhovek. no nestane se tak (mlhovky svítí). až když se vytáhne do druhé pozice, tak se normálně zobrazí kontrolka mlhovek zadních.
3) multifunkční displej se zobrazuje nějak podivně - některé části znaků jsou jakoby výraznější a některé velice tlumené. (o připájení jsem už tady na fóru taky pár věcí četl, ale to je asi tak, jako bych po vás chtěl postavit web. :) )
4) nefunguje ukládání stanic v LG autorádiu. po vypnutí motoru a opětovném nastartování předtím uložené volby zmizí. (taky jsem se dočetl o tom, že by mělo jít pouze o špatné zapojení rádia, ale to víte vy, ne já. :) )

no a teď to podstatné. potřeboval bych doporučit nějakou ochotnou duši z brna, která by se v tom porýpala a přitom mě nestáhla z kůže, protože když přijdu na blind do prvního servisu, tak jim bude hned jasné, co před nima stojí za automobilovýho joudu. spolu s tipem by bylo fajn vědět, na kolik +- řešení výše popsaných problémů přijde.

každopádně vám chci předem poděkovat za čas strávený čtením tohoto příspěvku a dvakrát tolik za případné odpovědi.

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: Golf Variant 1.9TDi 2000 - kontrolky, signalizace světel, etc.

Příspěvek od vw.vento »

Co se týká bodu číslo 1. S největší pravděpodobností bude zámek dveří v hájí. Nevim jestli s tim něco uděláš. Maximálně vyměnit zámek dveří s funkčním mikrákem.
Bod číslo 2. Při zapnutí př. mlhovek by se kontrolka měla rozsvítit pouze na přepínači světel. Nikoli na budíkách. Zapni a koukni se.
S 3. a 4. ti neporadim.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf Variant 1.9TDi 2000 - kontrolky, signalizace světel, etc.

Příspěvek od majrek001 »

1. mikrospináč dveří řidiče.. zbytečné měnit celý zámek
2. přesně jak píše vw.vento přední mlhy kontrolka na vypínači první vytažení, druhý vytažení předek + zadek (zadek kontrolka na budikách)
3. asi odchází display těžko říct
4. blbě zapojené radio není prohozený pin 4 a 7

co se týče oprav ty mikrospínače jen tak někdo moc opravovat nechce.. raději mění nový zámek kus za kus (origo 4500,- china 1500,-)

takže nefunguje 1. 3. a 4.
1. a 4. já bych si za to řekl tak 400,- takže asi nějak tak, ale jiný kraj jiný mrav... když přijedeš do servisu tak budou házet asi více ciferné částky 3. už je trošku jiná investice zatím bych to asi nechal dokud to ukazuje
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“