Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna vlnovce - zvuky a vibrace.
PříspěvekNapsal: 20.07.2013 16:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.08.2011

21

Zdravím,
vím, že podobné téma se tu už několikrát řešilo, ale přesně to co se stalo mě jsem se nedočetl. Respektive bych potřeboval poradit, jestli daný problém reklamovat nebo jestli se mám připravit na další investici.

Poté co se mi udělala díra ve vlnovci jsem dal auto do servisu. Vlnovec objednali z nějakého katalogu a vyměnili že musel být na místo původního navařen nový.

Po výměně má ale auto úplně jiný zvuk (hlubší) a hlavně je o hodně hlasitější. Kromě vyšší hlučnosti je další problém ve vibracích do pedálů a do volantu. Zprvu jsem si říkal, že to asi tak má být, ovšem když jsem jel po městě, tak jsem zjistil, že v otáčkách kolem 2400 (+- 100 ot.) se kdesi zpod auta ozývá hodně nepříjemné plechové klepání. To plechové klepání je nejvíce slyšet při klidné jízdě na 3,4 a 5.

Na volnoběh to nic nedělá (plechový zvuk slyšet neni, ale hlučnost je vyšší než když přidám plyn) a po vyřazení když motor vytočím do zmíněných otáček, tak se také nic neozývá.

Jde mi o to, že před výměnou vlnovce bylo auto tišší (i když byl vlnovec děravý), než když se vyměnil za nový. Kromě toho se mi ještě zdá (možná jen pocit), že auto i víc žere.

Poraďte prosím, jestli je jen špatně daný vlnovec, nebo je vysypaný nějaký tlumič nebo (doufám že ne) kat.

Kromě výměny vlnovce mi ještě na autě měnily zadní brzdy, ale to jen pro úplnost. Zkoušel jsem i klepat na plechy kolem vedení výfuku a na samotný výfuk, ale nezpozoroval jsem žádný podobný zvuk tomu klepání.

Mám Golf IV 1,6 16V BCB

Předmět příspěvku: Re: Výměna vlnovce - zvuky a vibrace.
PříspěvekNapsal: 02.09.2013 12:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.08.2011

21

Tak píšu zase, třeba někdo bude vědět. Původní plechové cinkání je pryč, nebylo to plechama kolem výfuku, ale v servisu utrhli úchyty výfuku.

Zůstal ale ten hluk v přední části auta. Ptal jsem se v jiném servisu, zaplatil prohlídku a stejně nenašli příčinu toho hluku. Je to pořád ve 2400 otáčkách a když jedu a pustím plyn (nevyřadím), tak cítím z podlahy takovou jemnou vibraci.

Protože mi v servisu nikdo nedokázal (nebo spíš nechtěl) poradit, tak mě napadali různé věci. Kromě vlnovce, který by mohl být špatně spasován, ale je prý navařený dobře, by to mohl dělat třeba i silentblok? Respektive pokud je špatně spasován, je možné, že by to tvořilo nějaké pnutí na motoru?

Poraďte prosím, ten původní servisák mi chtěl rovnou měnit středový díl, kterým to prý určitě je. Což je blbost, když jdou vibrace do podlahy a hluk z přední části auta. Mimo to nikde díra neni a před výměnou vlnovce to nic nedělalo.

Předmět příspěvku: Re: Výměna vlnovce - zvuky a vibrace.
PříspěvekNapsal: 05.09.2013 21:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.07.2011

2795

Praha

výfuk neudělá pnutí na motoru, ale naopak - pokud se hýbe motor, tak s sebou vezme i výfuk
onen vlnovec nebude přesně stejnej, jako původní a taky dost záleží, jak je přivařenej (přesněji jak jsou k němu navařený ty 2 části - jestli se nepootočily) pak to bude celý nakřivo a může to bouchat.

G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]