Chybějící adaptér pro uvolnění bezpečnostního šroubu kola

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Pavel.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.04.2018 00:32

Chybějící adaptér pro uvolnění bezpečnostního šroubu kola

Příspěvek od Pavel.cz »

Můžete mi prosím poradit jak uvolnit bezpečnostní šrouby u kol bez použití adaptéru. Zkoušel jsem to řešit přes Auto TUKAS ale ty adaptér nenašli. Adapter měl na hlavě vyražené "D", auto je Passat B7 2010/2011, bohužel jsou na něm AL disky tak je ke šroubům horší přístup. Jinak jsem z Prahy 10. Předem díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Chybějící adaptér pro uvolnění bezpečnostního šroubu kola

Příspěvek od Ipanema »

Jak to vypadá ten pojišťovák?
D není žádné označení. Originální označení je vždy dvou až tří místné číslo a ještě ze strany směrem k těhlici. Označení bezp. šroubu. Na oříšku je to samé - číslo.
Pokud to jsou orig. šrouby, musíš zajet k VW dealerovi, oni mají ty ořechy. Já když svůj oříšek ztratil, jel jsem ke dvěma VW dealerům (hned po dvou pneuservisech, kde nevěděli ani co chci) a všichni mi sadu půjčili a na parkovišti před autosalonem jsem to zkusil. Nepasoval ani jeden, sady byly nekompletní. Pak jsem zajel do škodovky, kluk vyšel z dílny, měl dva kufříky a momentový klíč, našel ořech, vytočil mi sám 4 šrouby ven, dostal 100,- a mohl jsem odjet. Těch ořechů je asi 2x 30 typů a 1x 12 typů. Víc ne.

Ta sada je v kufříku a má na sobě číslo T10313 nebo spíš podle roku auta tam máš ještě tisíchran a to byla ještě sada s kódem T40004. Budeš muset objet Prahu a zkoušet. Na 100% ho najdeš. Jen tomu dát čas. Určitě bych do toho nemlátil nebo nanavařoval matici.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Pavel.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.04.2018 00:32

Re: Chybějící adaptér pro uvolnění bezpečnostního šroubu kola

Příspěvek od Pavel.cz »

To Dcko je spravne. Par sad bylo vyrobeno jako pismena rada. Potvrdili mi to i v Tukasu ale bohuzel ho nemeli a objednat pry uz taky nejde. Zkusim jeste nekde jinde. Volal jsem na JAROV a pry at prijedu a zkusi ho najit. Za pouziti adapteru si uctuji 1000,- :-)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Chybějící adaptér pro uvolnění bezpečnostního šroubu kola

Příspěvek od Ipanema »

To by mě zajímala pak fotka té písmenné řady. Za litr vytočit 4 šrouby umí každej vůl. To je cena i s obědem a s dolitím vody do ostřikovačů asi. Nebo tam napočítali i datum? Jeď jinam. Sady mají všude, otázka jestli tu tvoji. Vzít ji z police za 1000,- je fajn. Není to jen vratná kauce? Vytočit si to můžes sám přece.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“