VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Zdravim Vas,zaregistroval jsem tu protoze mam problem.
Na mem Golfu 4,rv.98 74kw. Odeslo tesneni pod hlavou pri jizde na dalnici. Nastesti v momente kdy to zacalo pipat a teplota byla na 130stupnu jsem dal neutral(alespon) a dojel na neutral na Shellku. Zavolal jsem znameho automechanika ktery do 30min prijel,koukl dolil, vodu a rekl ze mohu jet dal protoze nevidi unik a abych prijel zitra. Rikam,Lado nebud blazen ta voda nekde vytect musela. Tak prej abych tomu dal kotel a sjel u Psari na parkoviste. Tak jsem tomu dal,zastavil a samozrejme se linul kour z kapoty a vyfuku. Lada konstatoval ze to bude tesneni,samozrejme mi nefungovalo ani cidlo ventilatoru. A ted k jadru problemu. Auto mel u sebe mesic,protoze nemel cas. Zjistil ze byl,prorezlej a deravej chladic,rozvody zrale.na vymenu protoze uz byly hodne navolno,tesneni ko...takze.
Poslal hlavu na mereni a odtlakovani. Nastesti byla dobra. Koupil tesneni k vyfuku,tesneni pod hlavu. Sadu rozvodu i s pumpou od Continentalu,novy chladic,spinac ventilatoru,zabrousil ventil protoze udajne nedolehal(jsem laik,nevyznam se v tom). Udelal technickou,protoze behem mesice propadla. Udelal vymenu oleje,filtru a nauctoval si 18500. Myslite si ze to je dobry? Vzhledem k tomu ze po tom co auto opravil a dal mi jej vyzkouset tak mi prijde auto linejsi,ztraci se olej,kourivost je stejna. Na benzin je to naftak na ethanol je kourivost ciste bila. Ke vsemu mi zhasina motor,kdyz mu to rikam tak mi tvrdi ze to neni mozny a trva si na svem. Neni mozne ze jsou spatne udelane rozvody?. Spotreba se take zvedla. Na benzin pres 8litru na ethanol pak skoro 11litru na 100km(podotylam ze jezdim do 90km/hkdyz vjedu na dalnici tak to mam do Prahy cca 50km tak na ctvrt nadrze pri 130). Vzhledem k tomu kolik stala oprava(18500)je auto snad jeste horsi. Muzu se nejak branit,stezovat si? Jsem nestastny,auto potrebuji do prace. Zere a jeste to chcipa,na volnobeh mi take prijde hlasitejsi,netahne tak jako tahl a kdyz mu dam na dalnici trochu napit tak proste uz nejde ani poradne do otacek. Co s tim?kdyz jsem za nim minule prijel,tak mi rekl ze by musel zase sundat hlavu a kouknout na pistni krouzky,vysmal se mi ze by musel neco brousit,atd a ze by to stalo dalsich 10000 a mel bych kompletni generalku motoru. Prosim Vas o Vas nazor,ja jsem bezradny a za tu cenu bych ocekaval zlepseni.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Jenom dodam,ze znamej je automechanik a ma svou dilnu. Bohuzel od toho co mi udelal mi nedal fakturu. Mam pouze svedky.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od vtuni »

těsnění pod hlavu - litr
k tomu jsou potřeba nový šrouby - další litr
rozvody - 5tis
chladič+ kapalina - 2litry
olej + filtry 1500,-
STK - litr
---------------------------------
12tis jen materiál ... co jsem vypsal...
pak k tomu přibydou kraviny jako čističe, maziva... prkotiny šroubky..spotřebák..co vůbec nevidíš a stojí třeba další litr...
k tomu ta hlava se mu taky nenatlakovala sama, taky to musel zaplatit...
a není to práce na dvě hodiny...
cena bych řek OK..to že výsledek práce stojí za H.VW.o je věc druhá....


moje rada..najdi si jinýho mechanika.... :good:
už jen ta rada..dej tomu kotel... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

asi tak jediný, co s tím můžeš udělat... máš draze nabytou a zaplacenou životní zkušenost....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od Jarda S. »

je možný že už bude chycenej motor když měl 130° a jestli byla voda v oleji a jel si s tim tak to bude skoro jistota
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Aha,to by nebylo dobrý. Když jsem mu před tím říkal že bych sehnal novej motor,tak ne. Pak mi to za 18500 opravi a rekne ze by to stejne chtelo novej motor a nebo dat dalsich 10000 na celou generalku. Ja myslel ze ho roztrhnu. Myslite ze tech 10000 by melo smysl?auto je jinak perfektni a nemuzu rict nic spatnyho,jen ten motor....Jinak,meril jsem spotrebu po 100Km na ethanol(konverzni kit od FLEXCAR) je spotreba 8.5L jezdeno do 85km/h. Koupil jsem dva doktor motor kvuli vytesneni tak uvidim.
Naposledy upravil(a) KubassB dne 13.12.2013 09:26, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od djrix »

To je 1.6 čili litinovej spodek ? Já dal za výměnu těsnění, čištění vstřiků něco přes 10, čili cena je OK. Ale pokud ti letěla voda do výfuku, může být KO i lambda, chtělo by to hodit na VAGínu a podívat se na hodnoty co to ukazuje,třeba to nebude až takovej průser, že by byl mechanik takovej že dá blbě rozvody se mi nezdá....

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Uvidim,asi by to bylo nejlepsi to hodit na diag. a uvidi se. Z tohodle vysledku nejsem nadsen,protoze po tom co udelal hlavu atd, je to horsi nez to bylo i ta spotreba. A davat dalsich 10000 za neco,co neni jiste jestli vubec bude dobryse mi nechce. Uz takhle si to vycitam ze kdybych to dal jinam,za stejnou cenu tak to mohlo dopadnout lip.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od djrix »

Kdybys dal 10k za hlavu s tím že si je pan mechanik jistej že to žere olej kvůli vodítkům a guferům, následně 30k za generálku převložkováním spodku protože je na kašu což přece nešlo předtím zjistit a protože se to mezitím potkalo a za 2 roky znovu 15 za těsnění pod hlavou a rozvody jak já na 1.4 tak by tě to tak nesralo :D Já si s Golfem vyžral všecny průsery co se mohly s motorem stát :lol:

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Tak chcípání a špatné studené starty jsem vyřešil. Psal jsem do FLEXCAR a poslali mi presne nastaveni pro 1.6ku. Při studeném startu mám jednotku nastavenou na 70procentní opoždění vstřiků a při jízde na 16procent. Údajně tam šla moc bohotá směs ethanolu a dusilo se to. Spotřeba šla tak o litřík dolů nicméně... Nevíte kolik stojí v servisu připojení auta na diagnostiku? Fakt se v tom nevyznam a ten co k nemu jezdim mi stale tvrdil ze zadne chyby nejsou jen takove drobne,klasicke...
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

djrix píše:Kdybys dal 10k za hlavu s tím že si je pan mechanik jistej že to žere olej kvůli vodítkům a guferům, následně 30k za generálku převložkováním spodku protože je na kašu což přece nešlo předtím zjistit a protože se to mezitím potkalo a za 2 roky znovu 15 za těsnění pod hlavou a rozvody jak já na 1.4 tak by tě to tak nesralo :D Já si s Golfem vyžral všecny průsery co se mohly s motorem stát :lol:

To věřím. Já měl před tím Fiestu Clasic,1.1 obsah 33KW. Můžu říct že to byl satan. Auto z roku 95,najeto moře kiláků,stočenej tacháč ale já jsem s tím nalítal dalších 35000Km,dolejval jen olej a jezdilo to krásně. Spotřeba do 5L a nebejt koroze,tak bych si ji snad nechal. Tohle mam dva roky a začíná se to pomalu sr*t. To byl termostat,vejfuk,zpetnej palivovej ventil,spojka,převodovka,váha vzduchu....všude čidla,takže když nefungovala jedna věc tak se motor choval jako že by to mohlo být něco jiného. První 3měsíce jsem s tím byl spokojenej ale teď se to začne sr*t a pořádně ani nevím komu to mám dát opravit.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od djrix »

Najdi si někoho kdo je poblíž a napíchne ti to, netřeba hned jezdit do servisu.....

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od Jarda S. »

dopln bydliště
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Tak byl jsem na diagnostice(VAG). Byly tam tri chyby ale oranzove,ted nevim nazev ale jedna se o chybu za provozu. Kdyz chcipnu a natartuju tak uz tam neni a zase se ukaze az vznikne.

Nicmene prvni chyba byla lambda,druha snimac otacek a treti klapka ta bude asi cela od oleje jak mi lita do sani tim odfukem par. Nicmene mi to smazal a za dva dny to napichl znovu. Uz tam byla jen lambda. To rikal muze delat ty starty a hlavne krutou spotrebu. Bohuzel nema cas na vymenu a tak me napadlo zda by se dala vymenit treba mnou,popripade nekym z Vas kdo bydli okolo. Jsem Vlašimák.

Jiné chyby po druhém napíchnutí(Od prvního jsem najel 200Km)kromě lambdy nejsou ani v elektronice.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

KubassB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.12.2013 20:02

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od KubassB »

Tak hotovo,vyměnil jsem lambda sondu za pomoci najezdu ktere mi pujcil spolupracovnik:) Vali to uz jako sviňa:)jooo!!:D Co mě ale znepokojilo,když jsem byl dole tak jsem si všiml že je vana od oleje. Ten šroub(nevím jestli to je výpušták nebo jinej),byl asi povolenej a vypadalo to že to že olej chcal z něj. Když jsem dojel,tak to udělalo malou loužičku a pak už nic. Tak buď olej uniká za jízdy a nebo nevím. Každopádně jsem ho dotáhl a budu to sledovat.
VW Golf IV(1998),1.6 SR 74kw(100PS),K&N,E85(flexcar).

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: VW Golf IV. Polovicni generalka motoru. Prosim pomoc

Příspěvek od djrix »

No vidíš. Mkni jen na hladinu, pokud ti lítá olej do sání a spodek je OK a netlakuje to do bloku, tak by tam mohlo být akorát moc oleje... ale vždycky tam nějaký bude, suché to nebude nikdy....
Jinak ten olej na zátce: Klasická chyba všech rádoby servisů, těsnění mění málokdo, přestože by se mělo v podstatě dát vždy nové, takže to třeba po x výměnách už nemá kam znáčknout, tak se to dotahuje víc a víc, až se strhne závit na vaně... dbej na to, aby ti to při příští výměně vyměnili i s těsněním a utáhli na jmenovitý moment, pak to bude OK. :good:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“