DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
JVlasy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.06.2013 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Příspěvek od JVlasy »

Zdravím všechny koncernisty. Při pátrání po náhradě za něcojakopadlapodvolantem, které VW dává k DSG jsem narazil na tento výrobek.

Celé pádlo je z jednoho kusu hliníku vysoustruženého pomocí CNC, a barveno anadizací na černou/stříbrnou barvu.

Jediný problém je, jak asi čekáte cena. Vyrábí se to v USA, takže pošta, dph, atd no skoro 7tisíc, což je strašně moc. Pokud by se nám ale podařilo uspořádat skupinový nákup je možné cenu dostat pod 5 tisíc. Pádla se dají pořídít pro VW, Audi, a někdo by mohl říct jak moc jsou jiné ve Škodě a Seatu, a tím by se okruh potenciálních zájemců už docela mohl rozrůst, základ je získat 10 nadšenců do DSG ;-).
Kdyby se nějakou náhodou podařilo sehnat 30 zájemců, tak by cena mohla být ještě zajímavější. Prosím o sdílení tohoto příspěvku mezi Vaše známé a kamarady, kteří by mohli mít zájem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na internetu, ebay můžete najít různé nalepovací extendery, tady se ale jedná o profesionálně udělaný díl, který se namontuje místo původního VW pádla. Pro výměnu, je nutné odendat airbag(kryt, samotný airbag se neodpojuje), a odšroubovat multifunkci na volantu, pak už se člověk dostane k modulu řazení, sundá se plastové pádílko a vyměnit za toto, celá výměna není naročná a není problém, aby i nezkušený jedinec to napoprvé udělat do 30 minut, hlavní je postupovat trpělivě.
Primárně pro Golf mkV mkVI, Jetta, Passat, TT, A3, A4, A6, A8, S6, S8, Q5, Q7, R8, ale věřím, že i Seat a Škoda budou mít moduly buď od VW nebo AUDI, ale to je potřeba prozkoumat.

Tak teď se do mě pusťte, jaká je to blbost, jak je to drahý, atd atd. Ale pokud DSG s pádly máte, a zkusíte si je používat tak poznáte, jak jsou nepraktická, až se člověk rozhodne je nepoužívat vůbec, tyto jsou mnohem lépe dosažitelná i při zatáčení, a především jsou kvalitně udělaná.
Golf GTI mkVI '10 - 5door,18",DSG,DCC

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Příspěvek od swenak »

+1
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
karimartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 20.12.2012 13:53
Bydliště: Praha

Re: DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Příspěvek od karimartin »

Já už je mám v autě! Super investice, mohu doporučit každému kdo se chce občas trošku svižněji svézt :)

Uživatelský avatar
Pitrs2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2010 21:08
Bydliště: Praha & Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Příspěvek od Pitrs2 »

Hoj pánové. Koukal jsem na ty pádla a je to krása oproti origo, ale cena je trochu nesmysl (+doprava atd.). Na FB jsem zkusil kontaktovat človíčka (https://www.facebook.com/pages/Carbon-f ... 58?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;) co se zabývá výrobou různých dílů z uhlíkových vláken (carbon), zda by je dokázal vyrobit.

Co vy na to, vyřešila by se doprava, materiál by byl ještě "exkluzivnější" a tvar by se s ním dal nějak domluvit, aby to vyhovovalo co nejvíce lidem. ;)
Obrázek
Úpravy podsvícení přístrojů. Více informací najdete ZDE

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG - padla pod volant s lepší ergonomikou

Příspěvek od swenak »

jj, jeho práci znám a dělá krásné věci, mně osobně je jedno, z čeho to bude, ale musí to být náhrada za originál a pevná a ne nalepovací (toho je na netu mraky včetně carbon verzí)...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“