problém pohon syncro 4x4

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
pavel368
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.09.2008 16:01
Bydliště: Vyškov

problém pohon syncro 4x4

Příspěvek od pavel368 »

Zdravím všechny je tu nějaký odborník z jižní moravy na pohon syncro 4x4? mám to u vw golf3 combi tdi syncro. Problém je že když sešlápnu plyn do kopce tak nejvíce na 4 a 5 stupeň od 1800 ot/min to začne hučet jako kdyby to tam dřelo o něco. Zdá se mi že to jde od zadu nejspíš diferenciál a nebo taky uložení kardanu nebo mě napadlo jestli to není způsobené nedosatkem oleje v diferáku. je zde mnoho možností čím by to mohlo být a právě bych potřeboval někoho kdo s tím má třeba nějakou zkušenost a případně jak to vyřešil nebo mi zde můžete nechat kontakt na toho kdo tomu rozumí hlavně ne autorizovaný servis tolik do toho sypat zase nechci a ani by to nemělo smysl na tak staré auto.

díky za případné odpovědi

Uživatelský avatar
MattyX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: 29.08.2010 23:39

Re: problém pohon syncro 4x4

Příspěvek od MattyX »

Mám uplně ten stejný problém, nejvíce v rozptylu 1800-2100 ot. Taky Tdi Syncro.
Mám podezření na středové uložení kardanu, ale jelikož to dělá ve stejných otáčkách při různých kvaltech, asi to vypadá na něco v převodovce :(
BMW E30 325Ci Mtechnic -> 329i stroker - Semi-Race
VW G3 Tdi Syncro Variant - Daily Warrior

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: problém pohon syncro 4x4

Příspěvek od golfgti16vv »

je třeba kouknout na stred.ulozeni a na hardy spojky kolikrat nevypadaj ale delaji peknej bordel

Uživatelský avatar
MattyX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: 29.08.2010 23:39

Re: problém pohon syncro 4x4

Příspěvek od MattyX »

Na báwu jsem hardy aji středový uložení měl v háji, takže to vím co by to mohlo dělat ...

tady je to o tom, že v podstatě na jakejkoliv převod defakto to rezonuje ve stejným pásmu otáček, což na kardanu by to dělalo jen při určité rychlosti a ne otáčkách motoru...

Což vypadá asi na převodovku, ale nikdo to nechceme slyšet :D
BMW E30 325Ci Mtechnic -> 329i stroker - Semi-Race
VW G3 Tdi Syncro Variant - Daily Warrior

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“