VW Golf IV 1,9 SDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
berny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od berny »

bechy píše:
kokyn píše: tohodle si nevšímej, to sou ty výkonostně na výši, samej sprint a machry a pak prosí nás spolehlivější motory abychom je odtáhly :lol: :lol: :lol:
Neprud prcku :twisted: Nemam nic proti slabsim vykonum, rad na ne koukam ve zpetnym :wink:

ahoj ,ctu tady vase nazory tak se taky pridam,mel jsem B5 kombajn automat jezdil jsem za 7 litru,pred pul rokem sem koupil G4 1,9 sdi z roku 2002,hodne jsem byl prekvapenej jak to jede treba oproti fabii 1,9sdi co mam v praci,zadne zavodení s tim neni ale jezdim do 5litru,sem moc spokojenej cau :D

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bechy »

No na spotrebu to musi bejt super :!:
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kokyn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kokyn »

bechy píše:
kokyn píše: tohodle si nevšímej, to sou ty výkonostně na výši, samej sprint a machry a pak prosí nás spolehlivější motory abychom je odtáhly :lol: :lol: :lol:
Neprud prcku :twisted: Nemam nic proti slabsim vykonum, rad na ne koukam ve zpetnym :wink:
jj, taky vás rád vidim ve zpětnym na laně :lol: :lol: :lol:
berny píše:
ahoj ,ctu tady vase nazory tak se taky pridam,mel jsem B5 kombajn automat jezdil jsem za 7 litru,pred pul rokem sem koupil G4 1,9 sdi z roku 2002,hodne jsem byl prekvapenej jak to jede treba oproti fabii 1,9sdi co mam v praci,zadne zavodení s tim neni ale jezdim do 5litru,sem moc spokojenej cau :D
jj, na spotřebu ideál a když se s tim člověk naučí jezdit, tak to jede i relativně svižně :wink:

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bechy »

Co mas furt s tim lanem? :D
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Tak už někdo napište tu spotřebu v reálných číslech...pořád jen na spotřebu super a....co si mám pod tím představit? 4l/100km? nebo snad 3l/100km?

pokud se dá totiž s TDi 81kW jezdit za 5l, tak mě zajímá ta ekonomická výhoda motoru SDi :wink:

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

SDI bych tipoval na nějakých 4,0 - 4,5l/100km u Golfa IV. Já sem jednou jel v Boře SDI a měla lehce zvedlej výkon a přišlo mi, že jeden stejně jako - teda skoro stejně - jako TDi 66kw. Jinak bych bejt tebou volil už aspoň TDi 66kw a nebo 81kw - i když u tý 81kw bude asi větší cenový rozdíl, ale věř tomu, že ti potom ten výkon bude chybět :wink: a nemáš se kam hnout :!:
Jinak si myslim, že rozdíl u Golfa ve spotřebě u SDi a TDi 66kw nebude tak velikej - vzal bych TDi, i když jestli máš nabídku na SDi, která je víc než dobrá, tak neváhej - ty motory jsou držáky a budeš spokojenej :wink:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

v robote mame kopu SDIcok (ale POLO nie GOLF) a to vam poviem, ze ked niekto povie, ze to chodi skoro stejne ako TDi, tak mu asi na tom TDi odislo turbo. SDI je vyhodne koli spotrebe (s lahkou nohou kludne 4,5/100) pre kludnu jazdu, zrychlenie a predbiehanie, to je boj o zivot a nedajboze do kopca (na to zapomen :wink: ).

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

herak píše:v robote mame kopu SDIcok (ale POLO nie GOLF) a to vam poviem, ze ked niekto povie, ze to chodi skoro stejne ako TDi, tak mu asi na tom TDi odislo turbo. SDI je vyhodne koli spotrebe (s lahkou nohou kludne 4,5/100) pre kludnu jazdu, zrychlenie a predbiehanie, to je boj o zivot a nedajboze do kopca (na to zapomen :wink: ).
Ty sis to asi pořádně nepřečetl - já netvrdil, že jezdí stejně jako TDI 66kw - psal jsem, že sem se vozil v Boře SDI, která měla zvedlý výkon a jelo to o podstatu líp než normální SDI a dalo se to přiřadit skoro k 66kw u oktávky - ale psal sem skoro a ne stejně :wink: - je jasný, že turbo dělá divy :wink: , ale 66kw stejně neni žádnej výkon...

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

no a SDI mozes vykon zvacsovat asi jedine powerboxom a neverim, ze z toho vytlacis viac ako 5 kW

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

herak píše:no a SDI mozes vykon zvacsovat asi jedine powerboxom a neverim, ze z toho vytlacis viac ako 5 kW
SDi ti přidá 6kw a nějakej ten točivej moment - ale bylo to prostě znát a jelo to o dost líp :wink: - a navíc golf je lehčí než bora :idea: :wink: a pokud chce SDi, tak tady má variantu jak to trošku oživit :wink:

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

nuz ak si si vsimol, ja som pisal o tom motore v POLE, tak to je este lahsie ako GOLF 8) ..... a veru nic moc, hoc sa nepovazujem za pretekara........ 6 kW je nic, koli nim by som do powerboxu neinvestoval tolko penazi..... a radsej dobry motor origo, ako dymic s PB

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

herak píše:nuz ak si si vsimol, ja som pisal o tom motore v POLE, tak to je este lahsie ako GOLF 8) ..... a veru nic moc, hoc sa nepovazujem za pretekara........ 6 kW je nic, koli nim by som do powerboxu neinvestoval tolko penazi..... a radsej dobry motor origo, ako dymic s PB
někomu to stačí, ale taky sem mu radil ať si radši koupí TDi - pokud to SDi nemá za dobrej peníz a výhodně :wink:

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

herak píše:v robote mame kopu SDIcok (ale POLO nie GOLF) a to vam poviem, ze ked niekto povie, ze to chodi skoro stejne ako TDi, tak mu asi na tom TDi odislo turbo. SDI je vyhodne koli spotrebe (s lahkou nohou kludne 4,5/100) pre kludnu jazdu, zrychlenie a predbiehanie, to je boj o zivot a nedajboze do kopca (na to zapomen :wink: ).
Nevím v čem je výhodný ve spotřebě, když v B5 se vlezu do 4,5l s lehkou nohou taky a mám tam výkon 81kW...a to nemluvím, o kolik je Passat těžší než Polo :lol:
jinak zvedat výkon u nepřeplňovanýho motoru je asi neznatelná, tedy nesmyslná záležitost a jedině povede ke zvýšení spotřeby. V tomto případě lze jedině zvýšit dávku paliva, nic jinýho s tím řídící jednotka asi bez turba nedokáže udělat...mylím-li se, opravte mě.

Uživatelský avatar
David
Profík
Profík
Příspěvky: 926
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

xpassat píše:
herak píše:v robote mame kopu SDIcok (ale POLO nie GOLF) a to vam poviem, ze ked niekto povie, ze to chodi skoro stejne ako TDi, tak mu asi na tom TDi odislo turbo. SDI je vyhodne koli spotrebe (s lahkou nohou kludne 4,5/100) pre kludnu jazdu, zrychlenie a predbiehanie, to je boj o zivot a nedajboze do kopca (na to zapomen :wink: ).
Nevím v čem je výhodný ve spotřebě, když v B5 se vlezu do 4,5l s lehkou nohou taky a mám tam výkon 81kW...a to nemluvím, o kolik je Passat těžší než Polo :lol:
jinak zvedat výkon u nepřeplňovanýho motoru je asi neznatelná, tedy nesmyslná záležitost a jedině povede ke zvýšení spotřeby. V tomto případě lze jedině zvýšit dávku paliva, nic jinýho s tím řídící jednotka asi bez turba nedokáže udělat...mylím-li se, opravte mě.
pravdu díž :wink: , jenom mi vysvětli, jak to děláš se spotřebou 4,5l v B5?? 8O :wink:

Uživatelský avatar
berny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od berny »

David píše:
xpassat píše: Nevím v čem je výhodný ve spotřebě, když v B5 se vlezu do 4,5l s lehkou nohou taky a mám tam výkon 81kW...a to nemluvím, o kolik je Passat těžší než Polo :lol:
jinak zvedat výkon u nepřeplňovanýho motoru je asi neznatelná, tedy nesmyslná záležitost a jedině povede ke zvýšení spotřeby. V tomto případě lze jedině zvýšit dávku paliva, nic jinýho s tím řídící jednotka asi bez turba nedokáže udělat...mylím-li se, opravte mě.

tak to by me taky zajimalo jak se dostanes na tu spotrebu u B5 ,mam v praci fabii sdi a moc ji nesetrim tak se vejdu do 4,5l na 100,doma u G4 do 4,8l a to je v zime a na kratky trate,je to pohoda a nemusim se vubec stydet ze to ma na kufru sdi misto tdi :D :D

pravdu díž :wink: , jenom mi vysvětli, jak to děláš se spotřebou 4,5l v B5?? 8O :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“