VW Golf IV 1,9 SDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
be-ster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

VW Golf IV 1,9 SDI

Příspěvek od be-ster »

Zdravím,
mám moznost nakupu VW Golf IV 1,9 SDI (r.v. 1999)
Prosím o info a postřehy k tomuto typu motoru, bohuzel nemam s tím zadnou zkusenost...predem vsem dekuji!!! :)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Nepojede to.

kokyn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kokyn »

šimek píše:Nepojede to.

:roll: :roll:

no jde o to, co od toho čekáš, já jezdim s jenom s 1.9D a jsem relativně spokojen :) po praze to výkonostně stačí, nic to nežere ( kdo se na mě vrhne první? ). ale já to mam v polu, což je o hodně lehčí vozítko, nevim jak to bude v golfu :/ známej to měl v cordobě a byl maximálně spokojenej :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Soused to má taky v Cordobě a je taky spokojen, spotřeba super, ale je to fakt na jízdu lážo plážo, nemůžeš si s tím moc dovolovat, na druhou stranu odpadá starost o turbo, což je velké plus, ovšem nebudeš mít nikdy auto co jede jako s turbem, to je jasný, prostě to pojede a nic víc.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Táta to má v oktáfce, vůbec to nejede ale spotřeba je malinkatá. Je to na pohodovou jízdu, předjíždění jen pro odvážné :D ale to je asi věc zvyku... Jinak motor je velice spolehlivej, bez poruchy cca 120tis. Je to auto pro ekonoma, kterej kouká jen na hospodárnost. Dobrej kompromis je 1.9TDI. Já mám 2,3 benzín, včera jsem jel Praha-Vyškov-Olomouc a zpět cca 600Km a projel jsem přez 70litrů benzínu. Mno pravda že jsem jel furt 160-220 :D
Naposledy upravil(a) Ondrej dne 04.04.2006 11:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

ale nechajte bestera aspon povedat co s tym chce robit.
:!: ale na takom aute ta fakt bude potesovat len ta spotreba 8)

Uživatelský avatar
be-ster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od be-ster »

No tak jsem docela poťěšený z vašich názorů.....na závodění to auto určitě nechci,takže si myslim,že je to pro mě dobra volba....i když tatík má Golfa IV 1,6 a to je celkem dobré žihadlo,tak když budu potřebovat autak na fofr jízdu,tak se obrátím na něj :) ....pokud budou další názory,tak budu jen rád...díkes!

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bechy »

be-ster píše:No tak jsem docela poťěšený z vašich názorů.....na závodění to auto určitě nechci,takže si myslim,že je to pro mě dobra volba....i když tatík má Golfa IV 1,6 a to je celkem dobré žihadlo,tak když budu potřebovat autak na fofr jízdu,tak se obrátím na něj :) ....pokud budou další názory,tak budu jen rád...díkes!
No pokud beres 1.6tku jako super zihadlo, tak SDi je motor ktery hledas :wink:
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

nebud nanho zly 8) 8) 8)

kokyn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kokyn »

bechy píše:
be-ster píše:No tak jsem docela poťěšený z vašich názorů.....na závodění to auto určitě nechci,takže si myslim,že je to pro mě dobra volba....i když tatík má Golfa IV 1,6 a to je celkem dobré žihadlo,tak když budu potřebovat autak na fofr jízdu,tak se obrátím na něj :) ....pokud budou další názory,tak budu jen rád...díkes!
No pokud beres 1.6tku jako super zihadlo, tak SDi je motor ktery hledas :wink:
tohodle si nevšímej, to sou ty výkonostně na výši, samej sprint a machry a pak prosí nás spolehlivější motory abychom je odtáhly :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

kokyn píše:
šimek píše:Nepojede to.

:roll: :roll:

no jde o to, co od toho čekáš, já jezdim s jenom s 1.9D a jsem relativně spokojen :) po praze to výkonostně stačí, nic to nežere ( kdo se na mě vrhne první? ). ale já to mam v polu, což je o hodně lehčí vozítko, nevim jak to bude v golfu :/ známej to měl v cordobě a byl maximálně spokojenej :wink:
1.9SDI je znatelně "silnější" než 1.9D

kokyn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kokyn »

Ondrej píše:
kokyn píše:
:roll: :roll:

no jde o to, co od toho čekáš, já jezdim s jenom s 1.9D a jsem relativně spokojen :) po praze to výkonostně stačí, nic to nežere ( kdo se na mě vrhne první? ). ale já to mam v polu, což je o hodně lehčí vozítko, nevim jak to bude v golfu :/ známej to měl v cordobě a byl maximálně spokojenej :wink:
1.9SDI je znatelně "silnější" než 1.9D
1.9D 47kW/124Nm, 1.9SDi 50kW/133Nm :wink:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Zalezi opravdu na tom,co od toho auta clovek ceka,ale vykonostne je opravdu pozadu...Oproti ostatnim diesel moturkum....Ale jinak asi bez chyby. :wink: Jestli nejsi zavodnik,tak proc ne? 8)

Uživatelský avatar
Berysoptik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Berysoptik »

Taky se připojuju k názoru, že pokud chceš jezdit " na pohodu" je to dostačující. Jel jsem s oktávkou co měla SDI a bylo to v pohodě. Měla najeto 350 000km a šlapalo to jako švýcarský hodinky. Přeju Ti hodně štastnejch kiláčků. Ahoj Bery

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bechy »

kokyn píše:
bechy píše: No pokud beres 1.6tku jako super zihadlo, tak SDi je motor ktery hledas :wink:
tohodle si nevšímej, to sou ty výkonostně na výši, samej sprint a machry a pak prosí nás spolehlivější motory abychom je odtáhly :lol: :lol: :lol:
Neprud prcku :twisted: Nemam nic proti slabsim vykonum, rad na ne koukam ve zpetnym :wink:
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“