Servisný plán GOLF V 75k - 80k

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
julors
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.04.2014 13:15

Servisný plán GOLF V 75k - 80k

Příspěvek od julors »

Zdravím Vás, prehľadával som fórum ako neregistrovaný, no nenašiel som práve to, čo som hľadal. Pokiaľ ale téma existuje, upozornite ma, ako aj za akékoľvek chyby. Vopred ďakujem.

Takže v skratke. Podľa mojich informácií a postrehov máme s kolegom rovnaké Golfi V. Je v tom však jeden rozdiel. Viem o motorových zmenách 2006-07-08 ohľadom aj výkonu. Kedže ale mám momentálne 90.000km, čaká ma opäť servis..ale s dilemou! On má v servisnom pláne (80k) výmenu rozvodov pri 150.000km no ja (75k) mám pri 120.000km. Má to niečo do seba? Zmeny tám sú, možná i v koncepte motora, keď aj výkon.

Moja druhá otázka. Aký olej použiť? Ja mám originál (naposledy servisované v autorizovanom servise 60.000km) 10W30 ale on 0W30 Long life oboje. Mňe na 10.000km žere 1l oleja, jemu za interval (30.000km) nieje potreba dolievať. Máte aj s týmto radu? Rozmýšľam že prejdem buď na Shell alebo Castrol 10W30. Čo by ste mi ohľadom tohoto poradili? V minulom aute sa mi to osvedčilo.

AK sa Vám to chcelo dočítať a viete my stým poradiť, vrelá vďaka, máte to u mňa! :good:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“