Zvuky z motoru 2.0 tdi

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
vw junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.08.2014 19:53

Zvuky z motoru 2.0 tdi

Příspěvek od vw junior »

Zdravím všechny nadšence vw.

Nedávno jsem zakoupil vw passat b6 sportline 2.0 TDI, r.v. 2009, 125kw, najeto 200 000km z Německa. Chvíli mi dělal velkou radost ve smyslu spotřeby, výkonu a užitné hodnoty. Při cestě do Chorvatska se však asi po 3h jízdy občas začal objevovat šustivý zvuk z motoru. Po chvilce mi došlo, že souvisí s přidáním plynu a já se začal strachovat a turbo. Výkon však nejprve snížen nebyl. Tento zvuk nastával častěji a častěji a po 300 km nastalo i snížení výkonu. V autorizovaném servisu v Dubrovníku byla diagnostikována netěsnost v hliníkovém odlitku výfukové části turba. Výměna by se tedy týkala celého turbosystému (tamní cena 45 000 kč mě nepotěšila). Závada mi přišla také absurdní a když jsem zjistil při telefonu s mechanikem, že diagnostikou na to nemohli přijít a navíc mě v Dubrovniku ujistili, že samotné turbo je v pořádku (maže se, má dobrý tlaky), rozhodl jsem se jet zpět do čr bez zásahu do auta a dojel jsem v pohodě doprovázen onými zvuky. Den na to jsem dal auto do servisu, ale na nic nepřišli ani s diagnostikou. Auto hvízdat přestalo. Až po najetí asi 250 km v kuse se zase sem tam zvuky objevují.

Nemáte náhodou někdo vlastní zkušenosti s něčím podobným nebo dokonce nápad, v čem by mohl být zakopaný pes?

Mockrát Vám děkuju za každý názor.
Naposledy upravil(a) vw junior dne 15.08.2014 09:45, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Záludná otázka a prosba o radu

Příspěvek od Mára_VR6 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=183039" onclick="window.open(this.href);return false;

Uprav si nadpis, jinak mažu :!:

Fakt lepší to udělat sám :roll: :roll:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“