Sharan - problém elektrika ...?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Efis9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2014 18:45

Sharan - problém elektrika ...?

Příspěvek od Efis9 »

Dobrý den,
mám VW Sharan 1,9TDi, 81kw,rv. 1998, AFN. Po zapojení zadní mlhovky (problém v tažným, mlhovka tedy zapojena obejitím tažného v levé zadní kapse napřímo pomocí nového jiného drátu, do přívodního a kostka rozpojena) se mi zablokovalo originál rádio, (nebere kód a hlásí, že je neplatný) umřelo ovládání automatické klimy (při zapnutých světlech display nejdříve blikal, ale velmi slabě a to včetně podsvícení a nešlo nic nastavit. Teď už ani není podsvícený, jen při zapnutých světlech jsou vidět nějaké nesmyslné hodnoty, spíš rozsypaný čaj). Při zapojení jiného ok, ale nefungují vnitřní větráky a venkovní teplotu to ukazuje cca -3 (je okolo 15) sice ovládání se tvářilo, že funguje, tj. hodnoty šly nastavit, nicméně větráky nic, takže možná ani ovládání nefunguje. (Klimu mám jinak odpojenou). Vytápění auta funguje, ale žije to pravděpodobně vlastním životem, nemám to čím ovládat. (zapůjčenou jednotku jsem vrátila). Dále postupně zemřel centrál. Buď se otevřel dálkou zbytek auta a dveře u řidiče zamčený a nebo naopak. Nakonec ovládání přestalo reagovat a otevření vozu jde pouze přes zámek, ale bez centrálu. Otevřu jen dveře u řidiče. Případně druhým zámkem u spolujezdce. Kontrolka centrálu ve dveřích nebliká. Zadní brzdové světlo na pátých dveřích také přestalo fungovat.
Celkově: Jednotka ovládání klimy KO, rádio Ko, centrál i dálkové ovládání KO, (asi) venkovní čidlo teploty KO, zadní brzdové světlo 5té dveře KO. :sorry:
Na diagnostiku jedu (snad) odpoledne.
Neví někdo na co se zaměřit, kde by případně mohl být problém? Případně někdo z Prahy, kdo by se podíval a byl schopen to za rozumné peníze řešit?
Edit: Centrál, pokud ještě fungoval, dálkou otevřel všechny dveře, ale přes zámek vždy jen ty konkrétní.
Žeryk - Původně Sharan, 1,9Tdi, 81Kw, rv. 1998, motor AFN. Svým životem žijící hromada šrotu, co mě žere nervy a peníze.

Uživatelský avatar
Fibi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.10.2014 07:48

Příspěvek od Fibi »

Je divné že by na základě propojení mlhovky začalo zlobit tolik periferií. Podle mě jsou tyto věci na sobě nezávislé. Šáhnul bych do pojistek a případně někde bude přerušený nějaký svazek kabelů. Někdy udělá paseku i nějaká ta kuna v motoru. Možná i někde nějaká voda pod kobercem... no zapeklité...

Uživatelský avatar
Fibi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.10.2014 07:48

Příspěvek od Fibi »

Zkusil bych ten vodič odpojit zda se to bude prohevovat i tak...

Uživatelský avatar
Roky_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.08.2011 00:32

Příspěvek od Roky_VW »

Ted sem resil neco podobneho a nakonec to byla centralni jednotka. Jeste do toho byly blinkry

Efis9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.05.2014 18:45

Re: Sharan - problém elektrika ...?

Příspěvek od Efis9 »

Tak první část Matrixu vyřešena. Přestože pojistky byly "řádně" proměřeny, jedna byla kaput. Po výměně za silnější (7,5) už větráky i ovládání funguje. Funguje i centrál, klíček rovnou sespárován. Přestože to "odcházelo" postupně a pomalu (což mi mozek nebere), byla to tato jedna BLBÁ pojistka. Zjištěno tak, že se nepřipojil kabel k diagnostice, takže se šlo po pojistce k diag. (Příště zase budu věřit mechanikovi v servisu, že pojistky jsou OK). Nicméně zůstává svítit kontrolka teploměru. Nesvítí úplně naplno, ale slabě. Viz foto : http://efis9.rajce.idnes.cz/sharan#1072 ... 5368_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; display na klimě ukazuje správnou hodnotu. Rádio je stále tvrdohlavé. Píše safe a nebere původní kód, který do té doby normálně fungoval. Někdo nějaký typ co s tím? K čemu je ta kontrolka?
Žeryk - Původně Sharan, 1,9Tdi, 81Kw, rv. 1998, motor AFN. Svým životem žijící hromada šrotu, co mě žere nervy a peníze.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“