vypichováky pinů z konektorů

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim,
sháním vypichováky konektorů a našel jsem třeba tuhle sadu:
http://www.uni-max.cz/nastroje-pro-mont ... oru-max/d/" onclick="window.open(this.href);return false;
což vypadá dost univerzálně, ale ta cena by nevypadala zrovna přívětivě ani kdyby to nebyl nějakej Taiwan (výrobce bohužel přijímá jen hromadný objednávky od cca 5000USD), vypadá to, že maj (asi spíš v Asii) nějaký retailery - našel jsem třeba tohle:
http://www.alibaba.com/product-gs/21004 ... Tools.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tahle sada vypadá o něco líp, ale tam se dopátrat ceny je asi umění (za tu bych něco přes ten litr asi i dal), ale
co jsem tak koukal, tak by mi na vw měly stačit 2-4 typy ...
máte někdo nějakou podobnou sadu? Odkud a za kolik? Nebo nevíte kde by se daly sehnat jednotlivě?
(u toho unimaxu maj i menší sadu - http://www.uni-max.cz/sada-nastroju-pro ... nektoru/d/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale ta vypadá ještě fórověji a "vidličky" jsou tam všeho všudy tři a ani nevim na co je ta plochá)
Nebo nějakej tip z čeho to udělat? (nejslabší pinzeta co jsem našel byla moc tlustá, s ohnutým vazacím drátem jsem pár pinů vyndal, ale až po chvíli snahy a zatim jsem na to nenašel nic vhodnějšího)
díky za tipy
PS: docela zarážející je i to, že třeba u gme.cz maj ty samotný piny, ale vypichováky už ne (pokud nejsou součástí nějaký ze sad nářadí pro elektriku, ale ani tam jsem nic takovýho neviděl)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od pino.t »

Já sem to dělal normálníma jehlami a na některé jsem si upravil nejmenší šroubováček z nějaké hodinářské sady ze stánku, že jsem ho zbrousil.
http://www.skodaoctavia.cz/clanek/vyrob ... ypichovaku" onclick="window.open(this.href);return false;
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od FandaTDI »

díky za tipy, asi zkusim oprášit Dremel ;) (ta cena origo je teda docela síla)... zrovna iso konektor u sebe teď nemam, ale ten výkres se mi zdá malinko zavádějící(zbytečně komplikovanej), sice jsem ty rozměry snad i pochopil (rozšíření u obou typů a v půlce - monžá kvůli "samicím") a jak jsem měřil ty samotný piny u těch barevnejch konektorů(molex?) v autě s menšíma pinama, tak si budu stejně muset uděla vlastní výkres, protože mezera mezi packama vypichováku (šířka pinu pro zamáčknutí těch paciček) je 3(,05-,1)mm a u toho plánku to u mini verze vychází na 3,9-4mm [e-2b] a max. šířka[e] je u těch barevnejch 5mm ...
taky by mě zajímal účel tý "zamáčknutelný, jinak barevný menší části" ( :mrgreen: ) konektoru ... (třeba na vyndavání těch pinů to zdá se nemá žádnej vliv)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od pino.t »

Některé konektory mají zasunovací pojistku.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od FandaTDI »

to jo, ale tyhle dvoubarevný maj na těch delších stranách "zoubek" a na protikusu to "očko" na něj (nejvíc jich je asi u podlahy u a-sloupků)

edit: tak to vypadá, že to je pojistka těch pinů :blush: (s napůl vysunutym pinem se jí moc nechce zacvaknout zpátky), ale minimálně první pin jsem tim drátem vypíchl i bez jejího vycvaknutí :?
Nakonec jsem našel vhodnou čínskou špičatou pinzetu, kterou jsem si trochu zabrousil a upravil a jakž takž s ní ty Molexy jdou, uvidim jak půjdou další, někde jsem našel asi za sedmnáct stovek sadu přímo pro VWG a bylo to 6 kousků (ISO budou stejný asi i v sadách pro jiný automobilky)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od FandaTDI »

tak s tou pinzetou jsem to docela vyhmátl - trochu jsem ubral na šířce do vzdálenosti 1,4-1,5cm od špičky (tam mam značku podle samců Molex, západky samice jsou o pár mm blíž), vyzkoušeno i na ISO(i ten má pojistku - žlutou vroubkovanou plastovou "tyčinku") a taky funguje :D ... na ty "banánkový" ani neni nic potřeba, max. nožík k vysunutí pojistky. A koukal jsem i na relé kostky a jak ty prťavý, tak ty velký packy vytáhnu, ale problém mam s těma dvojitejma pinama, na ty snad má bejt nějaká "čtyřvidlička" nebo co ... :?

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od shafticzek »

Rozloskl jste někdo, kde se dá tedy koupit pro golfa originál klidně dražší vypichovák? Máte někdo koupenou nějakou sadu? Mě to už nebaví dělat hodinářskejma šroubováčkama a jehlama :(
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak si vem woe staré klasické stěrače, vyloupni z nich ty ocelové lišty, nacvakej z každé 10cm, zohni do podkovy naplocho a máš vypichovák, když to uděláš tak 5x a napříč těma kusama si je přibrousíš na brusce dle daného rozměru konektoru, tak nepotřebuješ kupovat žádnou sadu a ušetříš kačky na něco jiného..

:wink: :wink: :wink:

Mám je vyrobený a nafotím to jak to myslím..

:wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak foť,já se s tím seru s jehlama do stříkačky...
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od 11mAjA11 »

Amatére

:zzz: :zzz:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od FandaTDI »

shafticzek: na ty lepší (/dražší, nevim, co se tady dá považovat za "origo" ... ) co maj třeba snad u skoda-triga , atd. si připrav několik tisíc jen abys měl komplet pro VW (daj se koupit jak sady, tak samostatně - to je myslim případ tý trigy, kde za každej dáš cca 500-1000,- a potřebuješ jich několik...), mě už to dolování pinzetou a špendlíkama (v "násadě" - na ty mrňavý) taky nebaví a docela přemejšlim třeba nad touhle sadou, ale řikam si, aby to nebylo nějaký "čínský bláto", když je to uni-max ... http://www.uni-max.cz/sada-nastroju-pro ... nektoru/d/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemá někdo tuhle sadu? Zkušenosti?
11mAjA11: tak neváhej a foť ty profíku 8) :wink:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od majrek001 »

tady se dají třeba sehnat vypichováky http://www.stualarm.cz/kategorie/autopr ... -a-naradi/" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od shafticzek »

Budu rád hoši za každou radu :drinks: Vesměs nejvíc asi pracuju s těma iso konektorama, rspektive tyhle kostky jsou skoro všude. Toho uni-maxu bych se asi bál, to už naoko vypadá divně:(

Ale tohle http://www.stualarm.cz/produkt/45008-na ... konektoru/" onclick="window.open(this.href);return false; vypadá docela kvalitně. Jenže za takovejhle šroubovák 600 :D a to nevim, jak moc kvalitní to je, každopádně bych do toho šel, respektive ježíšek :D Ale chci mu vybrat něco, co bude mít smysl, žejo...

Jenže jsou v autě i jiný minishit piny, na který už ani nevim, jaký pinováky by byli třeba.
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od majrek001 »

Vesmes jsou v autech nejvic miniISO piny a ISO piny.. a pak jeste ty mikromolexy nebo co to je v budikach.. tady vypichovaky asi budou origo na tom stualarmu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: vypichováky pinů z konektorů

Příspěvek od 11mAjA11 »

Není to vzhledný, ale všecko mi zatím vždy fungovalo a ne jen na koncernu..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
.
.
,
,
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“