Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ocenění zbytku auta
PříspěvekNapsal: 20.11.2014 01:20 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

08.10.2010

298

Kolín

Čao,

2 týdny zpátky mi jedna lidská sv*ně nabourala auto a likvidátor i můj servis řekli totál... Když pominu to že budu podávat stížnost na pojišťovnu, na likvidátora a na toho člověka, zvažuju že si zbytek pássovce nechám (cosi mi řiká že až se kdosi z aukce konečně ozve, budou to šeredně malé peníze)

Takže bych potřeboval nadhodit alespoň orientační cenu, jakou ten zbytek pássovce má, když ho rozprodám sám a na díly.

Pokusím se o co nejpodrobnější popis :

- VW Passat 3BG sedan r.v.10/2001 původ Německo, barva stříbrná metalíza (taková ta do modra)
- 1.9 TDI 96kW AVF 6st manuál, předohrab
- najeto poctivých 221800km, nikdy nebouráno, ani neťuknuto (až nyní total), mnou koupen r.2010 se stavem poctivých a ověřených cca 115000km
- ESP, ABS, senzor opotřebení brz. destiček
- všechna okna v elektrice 2x nová stahovačka, vyhřívaná, el. ovládaná i el. sklopná (kvůli přiklápění instalována dodatečná jednotka, přiklápění funguje jak skrz polohu na ovládání zrcátek tak i po zamčení automobilu, odklápí se buď změnou polohy ovladače nebo po nastartování), s LED blinkry (z modelu 2004/2005)
- chrom kliky, chrom lišty kolem oken, tónovaná skla zadních dveří, přední skla tvrzená, LED podsvícení na spodku dveří
- LED přední, boční i zadní blinkry, LED osvětlení SPZ, originál W8 křídlo s funkční 4. brzdovkou, přední světla DevilEyes s xenony
- "karbon" (netzoptik) dekor, climatronic, maxidot, tempomat, MFD DX s TMC boxem (funkční navi na maxidotu) a 2013/2014 CZ mapou, LED osvětlení interiéru
- USB/SD card/AUX/bluetooth box od Connects2, originál VW changer na 6CD v loketní opěrce, originál VW příprava na telefon
- multifunkční kožený volant i s podvolantovou CAN jednotkou (volant je mimo, ale dávám ho k tomu, udělal jsem přípravu ale už nestihl nasadit a zapojit)
- nové brzdy (najeto 10tis.), nové zadní tlumiče (plyno-kapalinové Monroe, najeto 8 tis.), nová komplet spojka Sachs (najeto 5tis.), nová přední náprava a nové rozvody (5 tis.)
- 17" kola VW Phoenix s pneu Dunlop SP Sport Maxx RT MFS 94Y vzorek cca 30% (mým stylem ježdění ještě minimálně na sezonu)
- sound-system Hifonics = 4x komponentní repro ZEUS (modře podsvícené logo) 4x100W RMS, 1F kapacitor Hifonics s nabíjecí/vybíjecí/ochrannou elektronikou, zesilovač Hifonics Zeus 4x100W 4Ohm/2x200W 2Ohm, do výhybek vedeno skrz 2x2,5mm2 OFC dvoulinku, z výhybek max. 20cm do středobasu a max.50cm do výškáče, napájení vedeno levou stranou 25mm2 OFC Hifonics kabelem, 80A pojistka, 80A vypínač Zealum před kapacitorem, cca 30cm od kostry ke kapacitoru, cca 20cm od kapacitoru k zesilovači, od zesilovače vedeno pravou stranou až do DX navi (přes mini-ISO to Cinch, zlaté cinch konektory, stíněný 10cm kablík do mini-ISO) 4x cinch se zalitým spínacím kablíkem také Hifonics, mám i 500W RMS subwoofer Hifonics s namíru spočítanou ozvučnicí z 20mm MDF
- chip od Motorpowera na 122kW 389nM (nezměřeno přesně, měl jsem rozhozenou geo), minulý rok zaslepený EGR (a komplet vyčištěný motor), KN vložka

-olej měněn po 10 tisících, 5W40 Mogul Extreme PD Racing, olejový filtr vždy Bosch, preventivně po 2-letech měněn i olej převodový
-na karoserii pouze drobné oděrky od běžného ježdění, jen pravý zadní lem kolem nadkolí je decentně odřený (neuvědomil jsem si že vyjíždím z jiné garáže než doma a moc brzy jsem zatočil)
-nikdy jsem nejel v lese, po polní nebo jiné nezpevněné cestě, výmolům jsem se vyhýbal, vždy nechal motor běžet a až po chvíli se dal na cestu, nejkratší a občasně ježděné vzdálenosti cca 18km, většinou 30 a více, žádná Praha nebo větší město, po sportovnější jízdě ujeto dostatek kilometrů na dochlazení
-já garážoval po celou dobu(4 roky) , předchozí majitel prokazatelně garážoval také 4 roky
-pravidelně ručně myto a voskováno, cca 1 za 3 měsíce v myčce
-od začátku až do konce tankována Shell V-Power nafta, navíc ještě přidáváno aditivum VIF (zimní v zimě, letní od jara do podzimu)
- nezávodil jsem, nehrabal jsem, v zimě nedělal blbiny, na horách jsem byl pássovcem pouze jednou, u moře 2x, 40% kilometrů po Německu, 20% ostatní zahraničí, zbytek Čechy
- všechno servisováno pouze originál a nebo kvalitními díly

uplně bych brečel když to zpětně čtu...

teď poškození :

ranka šla v rychlosti 20km/h (já), protijedoucí auto nevím, byla to nová Opel Corsa
naboural mě takřka čelně, na pravé přední světlo

- pravé přední světlo v háji
- chladič a intercooler
- nárazník, pravá mlhovka, mřížky, kryt pod motorem, podběh
- celkem prostě celá pravá přední strana vmáčknutá dovnitř, na kolo a k motoru

takže co myslíte, za kolik bych moh chudáka mýho pássovce ještě užít??

P.S.: Usoudil jsem že tahle kategorie bude nejlepší, vzhledem k tomu že se to týká pomoci i servisu... kdyby ale ne, tak se omlouvám a přesuňte na vhodnější místo...

Předmět příspěvku: Re: Ocenění zbytku auta
PříspěvekNapsal: 20.11.2014 07:12 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

13.09.2008

8053

Small Town in North Moravia

Vyfotit jinak to nemá smysl řešit.¨

Vyfotit celek a představu o ceně za komplet.

R.I.P. areka

Předmět příspěvku: Re: Ocenění zbytku auta
PříspěvekNapsal: 24.11.2014 15:45 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

08.10.2010

298

Kolín

Nemám představu o ceně... právě proto sem píšu a ptám se... Slyšel jsem i hodně názorů, že by to šlo v pořádku opravit, ale já sám na takovouhle opravu nemám ani znalosti, ani čas...

Takhle vypadá ta ranka

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]