Touran 2.0 TDi, 104 kW BKD, více problému s elektroinstalací

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
zachyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 28.12.2012 21:40

Touran 2.0 TDi, 104 kW BKD, více problému s elektroinstalací

Příspěvek od zachyn »

Předem se omlouvám, pokud nejsem ve správce sekci. Mam Touran r.v.2006, 2.0TDi 104 kW, BKD s následujícími vesměs elektro problémy:

1) občas mi zhasne kontrolka tempomatu na budících za jízdy a nejde už zapnout páčkou (vypnu-zapnu klíček zapalování a vše ok)

2) nejen kvůli tomu jsem si pořídil VAG kabel, ohledně tempomatu mi diagnostika nic nezjistila, ale našly se další problémy:
Address 01: Engine
053273 - Control Module for Instrument Cluster
U1019 - 000 - Missing Signal for Oil Level/Temperature
Teplotu oleje mi diagnostika sdělí, hladinu oleje ne. Koupil jsem tedy nové čidlo hladiny oleje a nasucho (abych nemusel vypouštět z vany olej) ho zapojil, chyba tu hlásí stále. Po smazání se objeví ihned znovu. Na foru už podobný problém někdo popisoval a vyřešil to jen deaktivací čidla...

3) VAG hlásí chybu radia:
Address 56: Radio
1 Fault Found:
00003 - Control Module
014 - Defective
Mám RCD500 a vše mi na rádiu funguje. Chyba ale vymazat nejde....

4) včera jsem měl krizovou situaci a musel hodně prudce brzdit na dálnici, protože mi tam vjel nějaký trouba. Od té doby mi:
- na palubce svíti oranžově volant (snížení elektromechanické podpory řízení)
- žlutě svítí ESP, nejde zapnout tlačítkem
VAG hlásil strašně moc chyb, po vymazání zůstala tato:
Address 44: Steering Assist
1 Fault Found:
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
000 - -

Našel jsem nějaké postupy na kalibraci senzoru polohy volantu, popřípadě by snad mohlo pomoci normálně jezdit....zkusím až auto sundám na kola, řeším ještě k tomu nefunkční klakson (podle měření je snad vadný jen ten klakson).


Předem díky za pomoc a za rady.

Blazen33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.04.2017 11:49

Re: Touran 2.0 TDi, 104 kW BKD, více problému s elektroinstalací

Příspěvek od Blazen33 »

Ahoj prosim te povedlo se ti to nejak vyřešit ten problém s tim tempomatem?mam ho totiž taky uz se vyměnili čidlo spojky protoze hlásilo chybu ale hlásí ji to porad a klkson mi přestal fungovat dal sem nový a nefunguje stejne.diky za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“