passat b5 netopí

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

RŮŽIČKA JIRÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.10.2009 19:37

passat b5 netopí

Příspěvek od RŮŽIČKA JIRÍ »

Prosím o radu netopí mi topení fouká jenom studený vzduch ,měnil jsem termostat nepomohlo .Jedná se o climatronic servo motorky fungují .klapky otevírají a zavírají.Děkuji všem předem za všechny rady.


passat b5 1.9 TDi PD rok 2001

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od saax »

Zkoušel jsi průchodnost vody v radiatoru jestli to nemáš uvnitř zarostlé ? Co odvzdusnení topení? Co vodní pumpa-dává dostatečný tlak aby šla voda i do topení? Máš climatronic-ovladač topení v pořádku? Co to zkusit píchnout na VAG?

RŮŽIČKA JIRÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.10.2009 19:37

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od RŮŽIČKA JIRÍ »

Děkuji za zprávu.Na počítači jsem byl včera závada je nefunkční servo motor klapky nasávání vzduchu.Doma jsem rozdělal pravou stranu servo jsem vymontoval zahřál motor na 90 C klapku jsem ovládal ručně a zase netopí fouká studený vzduch.Výměník tepla jsem odpojil přívod voda tekla. Dnes jsem si objednal nový výměník tepla tak to zkusím vyměnit opak uvidím jsem z toho docela už unaven.S prominutím jak jsem rozhozen nenapsal jsem že se jedná o climatronic.Poslední poznatek co mám dnes jsem to projížděl přepnul jsem climatronika na econ a snažilo se to trochu zatopit po přepnuti na auto a navolení maximální teploty a přestalo topit.Ještě mě dnes napadlo jestli není špatný uzávěr expanzní nádržky , mám na mysli ten ventilek ve víčku chladicí systém si nevytvoří pracovní tlak chladícího média.

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od Suny »

obávám se že tohle téma patří ke koloritu podzimu, stejně jako nefunkční klimatizace k jaru.

Bohužel nebo bohudík je tvoje závada velice jednoduchá a velice běžná (u passatu B5, Audi A4, A6 apod.). Máš zarostlý topení. jen pro tvůj klid, není to nic nákladnýho. No popravdě za demontáž a zpětnou montáž zaplatíš víc než za topení (cca. 900Kč).

Pokud si plánuješ pašáka nechat dýl tak bych rovnou vyměnil i chladič vody, je na tom dost podobně jako tvoje topení a hlavně se časem bordel z chladiče přesune zpátky do topení. Stojí okolo 1800,- a budeš mít klid na řadu let dopředu.

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od aster12 »

ja som mal dosť vela problemou s termostatom , hodne som ich menil, ručička ukazovala na budikoch 90 ale v skutočnosti motor bol zohriati len na 75 a ces zimu to slabo topilo, menil som ich už asi na 10 passatoch alebo A4 a je jedno či je to benzin alebo Tdi

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od saax »

a zkoušel jsi ten novej termostat? ani novej nemusí být zárukou toho že je dobrej-já osobně ho vždy zkusím povařit ve vodě s teploměrem protože už se mi taky stalo že novej byl vadnej

RŮŽIČKA JIRÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.10.2009 19:37

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od RŮŽIČKA JIRÍ »

Ahoj všichni díky všem.Včera jsme vyměnily konečně ten radiátor auto konečně začalo topit, ale dnes sem sním jel a strašně dlouho se zahřívalo trubka co vede z motoru na chladič je skoro studená přitom budík ukazuje 90C.V expanzní nádržce je voda úplně studená. Termostat je vyměněn budu muset asi koupit další jek uvádíš.Tak se zatím mějte .

piiiha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 26.09.2009 01:15

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od piiiha »

Ahoj, resim uplne stejny problem, netopi mi passat, furt studene at nastavim co nastavim, zadnou zavadu mi to nepise, chci se jen optat, da se nejak prijit na to jestli je radiator zarostli i jinak nez ho rovnou vymenit? obe hadice co k nemu vedou jsou teple.... dík za radu

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od saax »

píchni to na VAG,možná ti i špatně ukazuje čidlo teploty na motoru a proto ti to možná ukazuje i vyšší teplotu než ve skutečnosti máš ale ten termostat může být taky vadnej

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od saax »

piiiha píše:Ahoj, resim uplne stejny problem, netopi mi passat, furt studene at nastavim co nastavim, zadnou zavadu mi to nepise, chci se jen optat, da se nejak prijit na to jestli je radiator zarostli i jinak nez ho rovnou vymenit? obe hadice co k nemu vedou jsou teple.... dík za radu
.
Odpojit obě hadice co jdou do topení a prolít vodou a uvidíš jestli to co tam neleješ ti i lehce vyjede ven nebo to poteče jen malým čůrkem,já osobně to měl asi trochu zarostlé,prolil jsem to horkou octovou vodou jako když čistím rychlovarku od vodního kamene pak jsem tam zkusil i jeden přípravek na čistění chladícího systému a povedlo se mi to,nakonec jsem ale měnil i termostat protože otevíral tak nějak v normě ale zavíral se moc pozdě cca okolo 60ti stupňů-vymontoval jsem ho a vařil jsem vodu s termostatem a s teploměrem a sledoval otevírání a zavírání.. to samé jsem potom udělal i s novým termostatem abych měl jistotu že je o.k protože mám zkušenost že i nová věc může být vadná..
Ještě taky zkus odvzdušnit topení..

piiiha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 26.09.2009 01:15

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od piiiha »

tak to ted zkusim tou octovou vodou a uvidi se.... zkousel jsem je prolit vodou no a to co tam teklo tak nevytekalo, jen takovy curek no.... tak uvidim. a tobe to taky netopilo vubec?

piiiha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 26.09.2009 01:15

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od piiiha »

tak jsem to zkusil voda tece lepe ale stale netopi, vubec , do radiatoru jde varici voda. znami rikal, ze tam musi byt fridex, ze kdyz tam mam jen vodu ze to nemuze topit, to je asi blbost ze? ja uz nevim.. :(

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od saax »

piiiha píše:tak jsem to zkusil voda tece lepe ale stale netopi, vubec , do radiatoru jde varici voda. znami rikal, ze tam musi byt fridex, ze kdyz tam mam jen vodu ze to nemuze topit, to je asi blbost ze? ja uz nevim.. :(



S fridexem to topí o něco líp to je pravda ale aby to mělo uplny vliv na výkon topení to zas ne..
Zkus ještě nějakou chemii na čistění systému-sice tam píšou nechat běžet motor na volnoběh ale je lepší to projet protože při nízkých otáčkách to do topení moc neleze a obzvlášť když je to přicpaný.. Já to tam nalil a jezdil jsem asi 20minut,pak jsem to vypustil,opět sundal od topení a proudem vody z hadice jsem to propláchl v obou směrech-vymejšlel jsem všecko možný protože se mi nechtělo měnit radiator.. Pak jsem tam napustil vodu odvzdušnil a topilo to,pak jsem tam nalil fridex - růžovou vodu s označením K12 a ted to topí jak za mlada 8)

RŮŽIČKA JIRÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.10.2009 19:37

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od RŮŽIČKA JIRÍ »

Ahoj všichni vyměnil jsem radiátor a konečně to začalo topit jeto blbá práce ho měnit ale stálo to zato bude klid s tým topením .Termostat to chce také vyměnit třikrát jsem ho měnil. Doufám že to bude v pohodě,celé auto.

piiiha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 26.09.2009 01:15

Re: passat b5 netopí

Příspěvek od piiiha »

No to se mi prave taky nechce:( zitra to jeste zkusim proplachnout tou hadicej a predtim tam neco jeste naleju a uvidi se.... jak jsi to ovzdusnoval? Ja kdyz delam klasicky postup, tak jsem udelal snad 10 krat ze jsem vzdy povindal u hadici od radiaotu a dirkou sel vzdy nejdriv nejaky vzduch a po chvilce voda, to je mi divny... pritom tlak v hadicich je ...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“