Výběr autobaterie

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
castiello
Člen klubu
Příspěvky: 298
Registrován: 08.10.2010 23:53
Bydliště: Kolín

Výběr autobaterie

Příspěvek od castiello »

Zdarec...

Protože jsem tu našel pár témat na dotazy ohledně baterie, ale vždy se diskuse zvrtla v podivnou hádku kdo má kde umístěnou baterku a následný konec reakcí od většiny uživatelů, ptám se zde...

Musím koupit baterii, má už pomalu ale jistě dosluhuje (ani po nabití už nemá více jak 9,5V) a vybral jsem celkem tři. Teď bych potřeboval jasnou radu, kterou z nich a popř. odůvodnit proč a proč ne jinou. Za každou informaci budu samozřejmě moc rád... Díky

Baterie půjde do pássovce 3BG 1.9TDi 4Motion, jezdím cca 100km denně 1/2 cesty dálnice druhá 1/2 cesty Praha a cca 1x do měsíce delší trasa do zahraničí.


http://www.otos.cz/autobaterie/varta-si ... ah-580901/
http://www.otos.cz/autobaterie/banner-r ... 00a-58001/
http://www.autobaterie-pema.cz/autobate ... 70734.html

Ještě dodám, že doteď jsem měl Bannerku 80Ah ale pouze 400A, nebyla špatná, vydržela skoro 5 let ale v zimě jsem musel auto odstavit, ona se vybila, po nabití mi ji cosi v autě opět vybilo. Po dalším a okamžitém nabití přišly letošní vedra a to si myslím že byl poslední hřebík do rakve degradace mojí bannerky...

A co se týče nabíječky, co říkáte na tuhle? Nebo doporučíte nějakou jinou? Jde mi o funkci oživení baterie... Věčně tu mám někoho, kdo si stěžuje na špatné starty a přitom má jen polomrtvou baterii... Navíc nikdy nevíte kdy se to může hodit...

http://www.otos.cz/nabijecky-baterii/na ... 12-24v-7a/

EDIT : vyřazena jedna baterie, dvě zbývají...
EDIT 2 : našel jsem ještě nějakou další, za zajímavou cenu. Přitom se stejnými parametry i rozměrem... začínám být v koncích...
EDIT 3 : Ještě dotaz ohledně nabíječky, když už jsme v tom...
Naposledy upravil(a) castiello dne 26.10.2015 14:08, celkem upraveno 3 x.
Elektroinstalace / datové sítě / kamerové + zabezpečovací systémy / IP telefony /
veřejné osvětlení / hlídání paliva strojů / PC servis / kancelářská technika / docházkové systémy

Hašoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.02.2015 06:46
Bydliště: Náchod

Re: Výběr autobaterie

Příspěvek od Hašoun »

Odpojím Ti od konce.
Na trakční zapomeň. Ta je na napájení UPS či jako jiná záloha. Není stavěná na startovací proudy. Tím ji spolehlivě zlikviduješ.
Já osobně na Bannerku mám špatný vzpomínky. Měl jsem ji před lety a ještě v záruce ztratila kapacitu. Reklamace samozřejmě neuznána.
Za mě jedině Vartu (tu první)
Sharan II VR6 2.8 4motion r.v.2005
A za nedlouho bude v LPG

Uživatelský avatar
castiello
Člen klubu
Příspěvky: 298
Registrován: 08.10.2010 23:53
Bydliště: Kolín

Re: Výběr autobaterie

Příspěvek od castiello »

OK, trakční zapomínám a teď tedy jen už jestli tu vartu a nebo banner... Mě osobně ta současná bannerka vyhovovala i přes to, že nebyla určená pro diesely, resp. měla nízký startovací proud a známý měl vartu silver a moc s ní spokojený nebyl... Odešla mu ještě dříve než moje bannerka a to ji ani jednou tak krutě nevybil jako já... (teď nemluvím o bateriích AGM, oboje byly "obyč" bezdúdržbové, elektrolytové)

Koukal jsem ještě na Bosch S6 ale ty jsou zase ještě o tisícovku dražší...

Takže co, kterou? :)
Elektroinstalace / datové sítě / kamerové + zabezpečovací systémy / IP telefony /
veřejné osvětlení / hlídání paliva strojů / PC servis / kancelářská technika / docházkové systémy

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Výběr autobaterie

Příspěvek od Dymák »

v první řadě je třeba zjistit, jestli nemáš v autě nějakýho skrytýho žrouta napětí.... to ti pak oddělá sebelepší AKU...
jinak pokud můžu poradit, každej kloudnej mechanik má min. 50% slevu v autokelly... a přes něj koupíš Starline AKU za smích.... A jezdíš na ní až do smrti, páč Kelly u Starline nijak dramaticky neřešej reklamaci a rovnou ti přes pult podají jinej kus...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

honza2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.11.2009 17:19

Re: Výběr autobaterie

Příspěvek od honza2 »

zajeď si do autorizáku, prodávají se i orig. eko díly mezi které patří i baterie za dobré ceny (jen pro starší modely vozů, kvůli konkurence kelly , rall a pod. )

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“