V8 - cvakání při startu - asi hydroštely? - ukázka zvuku v nahrávce

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
verho.verho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.10.2012 06:08

V8 - cvakání při startu - asi hydroštely? - ukázka zvuku v nahrávce

Příspěvek od verho.verho »

Rád bych Vás poprosil o radu.
Mám Touareg V8 benzín 4,2i, 228kW...rok 2004 motor AXQ.
ukázka zvuku je tady v nahrávce : http://ulozto.cz/xcxHSdJA/mov-0483-mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Když mi auto delší dobu stojí třeba několik dní a potom nastartuji ozve se z motoru na první zhruba 2 sekundy hrozně zarachtání a zarachocení a pak je slyšet několik minut hlasité cvakání...asi hydroštely...než se naplní a natlakují...???
Cvaká to třeba tak 2-5 minut a když se rozjedu tak to přestane. Pokud ale s autem jezdím každá den, tak to nedělá.
Zhruba před 1,5 rokem jsem nechával měnit oba řetezy a napínáky..protože to rachtalo pořád při každém startu. Oprava mě stála asi 50tis.
Nyní to ale dělá po opravě jen když s autem stojím třeba 4 dny tak to zarachá tak na 2 sekundy..... pak to utichne.
Ale zároveň je slyšet i cvakání jakoby hydroštelů klepání (přirovnal bych to ke klepání kladívkem na kov, takové cvakání), které utichne
ale až po pár minutách třeba po 4 minutách...toto cvakání dělá motor taky když s autem stojím zhruba min 3-4 dny...
Díky za rady...
Naposledy upravil(a) verho.verho dne 26.01.2016 06:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: V8 - cvakání při startu - asi hydroštely?

Příspěvek od xerxes »

někde seto žešilo a přišlo se na to že to muže dělat nastavovač váčkové hřídele neudrží tlak oleje a pak to dělá to co to dělá

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“