Pneu z Polska? Rada a názory.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Pneu z Polska? Rada a názory.

Příspěvek od šimek »

Chci si koupit po netu pneumatiky, nejlépe Bridgestone Turanza ER300, psal jsem na info pneunet a bylo mi odpovězeno, že zmíněné pneumatiky jsou vyrobeny v polsku, mám docela strach, že to může být napodoběnina nebo kvalita na spodní hranici. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nevíte kde najít kontakt na českého zástupce Bridgestone?

Díky za rady.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak kontakt už mám. http://www.bridgestone-moto.cz/info.php" target="_blank

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Toho že se vyrábí v Polsku se neboj. Brisgestone tam má obrovský závod. VW Jetta se taky vyrání v Mexicu, Touareg na Slovensku atd. V dnešní době globalizace je to přeci normální.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

molczik píše:Toho že se vyrábí v Polsku se neboj. Brisgestone tam má obrovský závod. VW Jetta se taky vyrání v Mexicu, Touareg na Slovensku atd. V dnešní době globalizace je to přeci normální.
Takže myslíš nebát se? On tam má Bridgestone výr. závod?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Přesně tak. Bridgestone vyrábí gumy v mnoha zemích. Je to další typickej příklad japonský firmy, která investovala do výrobního závodu ve východní Evropě. Plasmu "VIERA" od Panasonicu si taky koupíš a neřešíš, že byla vyrobená v Plzni, no ne? :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

molczik píše:Přesně tak. Bridgestone vyrábí gumy v mnoha zemích. Je to další typickej příklad japonský firmy, která investovala do výrobního závodu ve východní Evropě. Plasmu "VIERA" od Panasonicu si taky koupíš a neřešíš, že byla vyrobená v Plzni, no ne? :wink:
Máš pravdu.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak jsem volal na kontakt, který je v tom odkazu a tam mi chlápek řekl, že se snad v Evropě bridgestone nevyrábí. Tak já nevím. Prostě nechci naletět.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

šimek píše:Tak jsem volal na kontakt, který je v tom odkazu a tam mi chlápek řekl, že se snad v Evropě bridgestone nevyrábí. Tak já nevím. Prostě nechci naletět.
Ježikriste, tos volal pěknýmu blbovi. Počkej.. najdu ti nějaké info o té polské fabrice. :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

např. z webu pneurevue.cz:

Jednou z firem, která tento jev zaznamenala a již přijala první kroky, je japonský Bridgestone. Společnost oznámila stavbu výrobního závodu na pneumatiky pro nákladní vozy a autobusy v blízkosti hranic s Německem, u města Stargard Szczecínski. Japonský výrobce zde chce v příštím roce investovat 200 milionů eur a podle některých údajů dokonce i více (až 300 milionů). Závod by měl vyrábět až 5000 radiálních nákladních a autobusových pneumatik denně, což dále sníží závislost firmy na dovozu. Jde již o druhý její závod na výrobu nákladních pneumatik v Evropě – první je ve španělském Bilbau. Osobní pneumatiky vyrábí Bridgestone v polské Poznani, kam firma v současné době masivně investuje, aby výroba dosáhla až 7,68 milionů pneumatik ročně. Čistý zisk tamního závodu dosáhl v roce 2005 přes 156,7 milionů eur.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Další závod právě otvírá Bridgestone v Maďarsku:

Společnost Bridgestone začala nabírat pracovní sílu do své nové továrny v maďarské Tatabányi, která leží asi 50 kilometrů od Budapešti. V první polovině letošního roku budou probíhat zkoušky výroby, která by měla naplno začít v druhé polovině roku 2007. Nový výrobní závod si vyžádal investici ve výši půl miliardy korun a bude vyrábět produkty hlavně pro evropské trhy. Do roku 2009 by závod měl vyrábět až 8000 pneumatik denně.

Pro společnost bude tato továrna již druhou ve střední Evropě, první je umístěna v Poznani v Polsku. V rámci celé Evropy jde již o sedmý výrobní závod Bridgestone. Hlavním prodejním místem se pak stane Budapešť.
Naposledy upravil(a) molczik dne 10.05.2007 10:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
13RANO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od 13RANO »

ja mam Bridgestone Turanza ER300 made in poland. A ty chces made in Japan? :roll: :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

13RANO píše:ja mam Bridgestone Turanza ER300 made in poland. A ty chces made in Japan? :roll: :wink:
A jak je máš dlouho?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

šimek

Ty si nevěřící Jarda, normálně. :lol: Normálně ty gumy kup a nešpekuluj. Až budeš kupovat za 2 roky Potenzy, budou mít zase na boku Made in Hungary. :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

molczik píše:šimek

Ty si nevěřící Jarda, normálně. :lol: Normálně ty gumy kup a nešpekuluj. Až budeš kupovat za 2 roky Potenzy, budou mít zase na boku Made in Hungary. :wink:
Jdu na to klucíííí, díky.

Uživatelský avatar
13RANO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od 13RANO »

šimek píše:
13RANO píše:ja mam Bridgestone Turanza ER300 made in poland. A ty chces made in Japan? :roll: :wink:
A jak je máš dlouho?
druha sezona, asi 9000km, max spokoj. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“