kryt autobaterie ano či ne ?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od xwritter »

Ahoj nedávno jsem kupoval novou autobaterii a v obchodě mi "radili" ať ten plstěný kryt autobaterie co je tam z fabriky zpátky do auta nedávám, prý to ničí autobaterii (neřekli jak). Co si o tom myslíte ? Zatím jsem jej nedal a baterka je odhalená. Mám VW Golf 6 2010, 1,2tsi 63kw. Díky

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od vlado 14 »

neviem preco by mal kryt nicit batt.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od Ipanema »

Pokud stojíš na mrazech, určitě kryt doporučuji! Je to o poznání znát, že je zabalená "v teple". Taky sám nevýjdeš teď ven jen v tričku. Proč asi....
Jak může látkový obal něco zničit nevím.
Kamarádství taky nezničíš sexem. Stejně jako vanilkovou zmrzlinu nezničíš čokoládovou polevou. Jestli mi tedy rozumíš.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od Shorty »

Určitě vrátit. Baterce škodí nejen mráz, ale i vedro a ta dečka pomáhá udržovat něco jako stálou teplotu - např. se tolik nepřehřeje při delší jízdě.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od srotty »

Pěkná blbost,že kryt ničí baterii. :rofl: V dnešní době,kdy automobilky šetří kde můžou,by to tam určitě nedávali,kdyby to nebylo potřeba.Jak říká Shorty,baterce škodí jak zima tak horko.Proto tam ta izolace je.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od xwritter »

Jinak to byli borci z battery-import v Brně, podle toho jak o baterkách mluvili a podle jejich stránek vypadají docela zkusene, navíc když se podíváte na různý auta tak ten kryt taky nepoužívají všechny, např. nový Ford mondeo kterýho mám taky jej nemá, ale i některé škodovky. Ale taky jsem spíš zastáncem nerušit to.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od Ipanema »

Jo, tak tam jsou ale opravdu zkušení. Sám bych baterku nekoupil jinde. Jen mi nejde do hlavy ta jejich teorie, kdy baterii zničí polyester...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od xwritter »

napsal jsem na obchod a toto je odpověď, která mě moc nepřesvědčila, není tam nic vysvětlený...

“obal je spíše kosmetickou záležitostí, zahřívá akumulátor, čímž přispívá ke zrychlení chemických reakcí a celkově zkracuje baterii životnost. Také zabraňuje použití kapacitně silnějších baterií, které by se Vám jinak do plastového kastlíku bez problému vešly. Skutečně doporučuji tento kryt z dlouhodobého hlediska výměny baterie nepoužívat“

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: kryt autobaterie ano či ne ?

Příspěvek od dýzlgejt »

Určitě to trochu izoluje - i proti teplu (viz odkaz), takže bych to tam nechal.
http://auto.idnes.cz/auto-baterie-mraz- ... servis_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Fordi (ostatně jako všichni) šetří, kde se dá :( - Mk III ještě kastlík na baterku (plastový) mělo.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“