VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Honzinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2016 18:15

VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od Honzinn »

Dobrý den,

problém se týká VW T4, 2,5 TDI, 75 kW, kod motoru ACV, RV 1996.

Na tomto tranďáku se zpátečka řadila od jaktěživa zvláštně, nicméně všichni doma jsme to uměli napoprvé, chtělo to jenom grif. Nedávno jsem dal mazlika do opravy známému, který to prostě neuměl, jel si s tím do dílny 40 km, a od tam mi volal, že jak s tím můžu jezdit, když nejde řadit zpátečka. No dodrbal to, jenomže je to "známý" a řazení zpátečky bylo vždy "zvláštní" takže ho z toho neviním na 100%.

Zajel jsem s tím do dílny u nás, kde přišli na to, že krom táhel od řadičky (které při zatlačení zvedají domeček převodovky) k převodovce vede i lanko, které při zatlačení řadičky k podlaze vytahuje z převodovky takovou tyčinku, která ve vytaženém stavu umožňuje bezproblémové řazení zpátečky. Taky že jo, když mechoš držel prsty tu tyčinku vytaženou, tak šla zpátečka řadit jedna báseň...

Nicméně to lanko (NA OBRÁZKU MÁ Č. 45) má na konci, který vede k převodovce, takový zvoneček, který schovává zachycovací očko, které se nasazuje na tu tyčinku jakoby "za krček", no a ten zvoneček je ze dvou půlek, který je asi v původním stavu secvaknutý čtyřmi bajonety dohromady. No a mně zbyla jenom ta půlka se čtyřmi dírkami, tudíž to z té tyčinky vždycky časem sklouzne a ani to nefunguje, protože ten zvoneček zřejmě funguje správně jenom, když je opřený o převodovku, což s jednou půlkou jaksi nefunguje.

Volal jsem do origo náhradních dílů VW, kde mi řekli, že vědí o co jde, ale že ten díl už nemohou sehnat ani ze zahraničí. Řešil zde někdo takový problém? Existuje nějaká náhrada? Vychytávka? Napadlo mě, že bych nechal u kamoša v zámečnické dílně vyrobit přípravek, který by kleštěmi vytaženou tyčinku zafixoval natrvalo. Mechoš ale říkal že né, že by to nějak pokazilo jakési vidličky v převodovce (přitom 1,2,3,4,5 jde řadit i s tou ručně vytaženou tyčinkou - při vypnutém motoru, se zapnutým jsem to nezkoušel)

Našel jsem jenom ETKOvý nákres pro tu řadičku a táhla, nikoliv na převodovku, ke které to patří. Doma máme ještě jednoho tranďáka se stejným motorem, kodem ACV, ale toto lanko už tam nemá (je to RV 2000)

Otázky zní:
1. Pokazilo by nějak převodovku, kdybych dokázal vyrobit přípravek na zafixování tyčinky ve vytažené poloze?

2. Nemáte někdo to lanko i se zvonečkem na prodej?

3. Případně číslo origo dílu, protože na té půlce zvonečku jsme ho nenašli, asi bylo na té druhé, zkusil bych štěstí na ebayi.
user14644_pic15440_1292715825.gif

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od Peťas »

Pozice 45 má objednací číslo 701711877A.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Honzinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2016 18:15

Re: VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od Honzinn »

Děkuji, hodil jsem to do strýčka gůgla a našel jsem i něco v Česku, ale bez fotky. Uvidíme.

Honzinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2016 18:15

Re: VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od Honzinn »

Takže jak jsem čekal, číslo dílu zůstalo zapomenuto v katalogu a díl již není k sehnání, takže platí otázky 1 a 2. Za jakékoliv info nebo zkušenosti děkuji.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od 11mAjA11 »

Neím jak je to aktuální stránka : http://www.magmar.cz/alfa-fiat/eshop/4- ... 701711877A" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Honzinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.04.2016 18:15

Re: VW T4 - obtížné řazení zpátečky

Příspěvek od Honzinn »

No právě od tam jsem to chtěl objednat, jenže jak jsem psal... Díl už není více k objednání... V Německu je, ale ke třem tácům... Se mi nechce dávat, až bude čas, zkusím proměřit ten zvoneček na konci, kdyby rozměry cca odpovídaly běžným průměrům trubek, tak nakoupím tři rozměry trubek, svařím k sobě, přidělám k té původní půlce binderpáskama a bude.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“