Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Zdravím, Audi A3 snáď ma nezahlušité lenže na danom fóre som sa nedozvedel odpoveď na moju otázku.Budem rád ak mi poradíte, cca pred mesiacom sa mi stalo to že po pár minutách jazdy keď mám zapnutý climatronic na AUTO mi začnú kolísať otáčky ventilátora je to počuť tá intenzita ako zoslabne zosíli.A stále je ventilátor automaticky nastavený na 3čiarky občas sem tam si pridá alebo odobere max cca 2-3čiarky.Čo to može robiť?Ďakujem všetkým za pomoc.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od majrek001 »

to je zcela normální koriguje to dle dosažené teploty - stejně třeba to přepíná směry proudění vzduchu, aby nejúčinněji zreguloval teplotu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Takze to nieje problem,kedze mi to robi aj v noci?Nemal by si ten climatronic nastavit teplotu a pot fukat plynule?Lebo minuly rok som nic take nespozoroval.

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Ale podla mna to nemá tak fúkať ako teraz.Podla mna to má fúkať plynule momentálne mi to fúka že vuuu vuuu vuu vuu :D

//edit: Chlapci nemoze to zavisiet dost od vonkajsej teploty?Teraz som sa vozil hodinu nastavene na 22,5 a vsetko islo pekne fukalo, obcas to fuklo ako som pisal moj "problem" inak vsetko okey, tak asi to je okey nie?

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Neviete kde sa náhodou nachádza čidlo, snímáč vnútornej teploty pre climatronic?Skúsim to vyfúkať či nepomože, len sa nemožem dočítať kde je.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od majrek001 »

zezačátku když si nastavíš teplotu tak, aby to co nejrychleji zreguloval tak si zvedne otáčky ventilátoru a s třídá místa kam fouká až se dostane na požadovanou tepolotu tak ubere a jen ji udržuje



vnitřní snímačů teplot je tam několik - snímač slunečního svitu, pak foukání dopředu a na nohy a pak je ještě v levé mřížce na klimatroniku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od Graun »

U jiné značky aut dělaly podobné věci zalepené čidlo teploty vzduchu v interiéru od prachu. Stačilo to vyfoukat a očistit od chuchvalců prachu a zase to jelo.
Možná to je podobný problém i zde.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Majrek001: Práveže ja mám presne opačný problém, keď má auto vykúriť alebo schladiť tak to ide okey, a keď sa dostane k požadovanej teplote aká je nastavené na climatronicu a má to udržovať teplotu tak to tak problémovo fúka, preto viem že je niečo zle minulý rok mi to išlo okey.Takže keď si má udržovať teplotu tak mi to robí problémy to fúkanie, aj ked chladí alebo aj keď kúri dokonca aj keď stlačím ECON.Našiel som len jeden snímač a to bol ten na climatronicu v takej mriežke tie ostatné sú presnejšie kde?Ďakujem

Graun: Hej tie čidlá by som chcel vyfúkať len ich nemožem nájsť kde sa nachádzajú a na google toho moc není :)

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Zdravím opeť, neviete teda niekto čo by to mohlo robiť?Aspon nejaký nápad čoho sú to príznaky chcel by som niečo poskúšať možno to bude len nejaká drobnosť len neviem čoho sa odraziť.Lebo ak to náhodou v stredu nespravia v tom servise na velkú noc idem dosť dlhú cestu autom a aby sa mi náhodou ešte viac niečo nepokazilo.Moc ďakujem.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od Graun »

Zkus se podívat na toto schéma s popisem rozložení jednotlivých komponent.
http://workshop-manuals.com/volkswagen/ ... mpartment/" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to sice na MK4, ale možná to bude podobné i na audině.

EDIT: Tak koukám, že tam lze najít i AUDI
http://workshop-manuals.com/audi/" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Ďakujem, idem to pozrieť, nenapadá ta náhodou čo by to mohlo ešte robiť zajtra, popr. v sobotu by som to chcel pozreť všetko.Klíma chladí aj teplý vzduch fúka ako predtým, len tie kolísanie otáčok mi robia problém občas to robí po 3KM občas po 30KM neviem od čoho to záleží.Robí to aj po stlačený ECON, ale keď zastavím na neutráli tka to prestane a fúka to hned normálne.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od Graun »

Diagnostika Ti nehlásí nic podezřelého? Ani při provozu?

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Praveze nie, tak ako vidim musim skusat sam, mozno to je len nejaka blbost, v stredu idem zasa na diag. ale do vtedy by som to vyriesil.Niesu to ani priznaky niecoho?Mne to pride tak ze ventilator sa snazi ai udrzovat teplotu len sa mu to nedari a preto nevie ake otacky drzat.Ale ked tak blbo fuka sice otacky ventilatoru skacu hore dole ale ciarky na climatronicu sa nehybu a ani sila fukania sa nemeni.

martin2075
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29.03.2017 21:55

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od martin2075 »

Zdravím, dnes som išiel autom odstavil som auto a cca po 1hodine som išiel znova autom preč, naštartoval som a ešte som cca 2min stál na mieste a po 2min mi to začalo tak "naprd" fúkať a popritom som počul také jemnučké cvakanie od kastlíka pred spolujazdcom alebo niekde od stredných fukárov, skor to vidím na ten kastlík.Može to mať s tým niečo spoločné?Popr. dá sa určiť podla tohoto konečne čo by to mohlo už byť?Ďakujem :(

//edit: ešte dodám že keď idem napr 50 km/h a zaradím neutrál a nepridávam plyn hned to začne fúkať normálne, a keď hodím rýchlosť zasa zle :/ Už fakt tomu nerozumiem :(

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Climatronic kolísanie otáčok ventilátora

Příspěvek od Graun »

To cvakání bych viděl na motorek regulace klapek. Uvnitř je ten mechanismus koleček poškozený a proto se nemusí klapky nastavovat jak mají. Diagnostika to nezjistí, nejsou tam koncové spínače. Motorek jede, ale mechanismus nenaklopí klapku. U Tebe se snaží climatronic dosáhnout optimálních hodnot, přičemž bez správného nastavení klapek to nejde.
Zkus se podívat, odkud ten zvuk jde. Jinak při jízdě se to vlivem náporu vzduchu chová jinak než v klidu.
Neříkám, že to je ono, ale už jsem řešil mlžící okna vlivem neotvírání klapky pro venk. vzduch a tam byl přesně stejný problém co popisuji.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“