Pomoc s výběrem auta

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
matesdolez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.08.2016 20:20

Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od matesdolez »

Zdravím Vás přátelé,
Mám možná trošku netradiční dotaz, ale potřebuji se poradit.
Už delší dobu se dívám po "ojetinách" a stále se neumím rozhodnout zda-li vw sharan či passat.
Vím jsou to trošku rozdílná auta, nicméně v tomto výběru mám trošku dilema. Snad ani nemusím říkat, že je to pro mě důležitá investice a auto bych chtěl provozovat co možná nejdéle.
Mám rozpočet 250.000,- a chci zkrátka nějakého "držáka".
Srdce mě táhne k sharanu 2.0 tdi, 103Kw, ale rozum zase říká kup si prostě passat (se stejným motorem).
Sharan, je pro mě mnohem praktičtější (vždy jsem chtěl velké auto), ale zase mám strach z vyšších provozních nákladů.?
Passata bych zase nejspíš za tyto peníze pořídil lépe (novější, vybavenější, menší nájezd) a provoz by mohl být více ekonomický jak na spotřebu tak na provozní náklady.?
Rád bych Vás poprosil o Váš názor, který by mi při výběru auta mohl pomoci a otevřel mi oči, co vlastně v reálu můžu za tyto peníze dostat. Já se přikláním spíše k sharanu a rád si poslechnu Vaše názory.

Předem děkuji za odpovědi
Martin

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od lefty12 »

A co třeba kompromis VW Touran?
Záleží hlavně na tobě, protože někdo chce sedět výš, někdo zase nižší servisní náklady apod.


Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

vlkoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.11.2015 07:42

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od vlkoš »

je to na tobě co se ti líbí. passat je hezčí, stylovější. sahran je takovej koráb už, líp se do něj asi nasedá, sedíš víš...s pasatem bude sportovnější jízda. sharan bude takovej konzervativnější
Passat B5.5 1,9Tdi 74kW
270tis km

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Archaon »

Provozní náklady Passat/Sharan jsou podobné tam jde spíš o to jaký motor, manuál/automat atd. Zvážil bych i Superb 2 combi. Passat B7 je obecně super auto protože to je jenom facelift b6ky, která byla taky dobrá, na b7 už vychytali i drobnosti.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“