Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
prochy0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.07.2017 11:27

Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od prochy0007 »

Dobrý den všem jmenuju se Pavel, jsem tu nový a jsem tu z toho důvodu, že si nejsem jistý jak namontovat vstřikovací čerpadlo... Montáž je celkem jednoduchá, ale nemám na čerpadle řemenici. S tou bych chtěl právě poradit na internetu jsem nenašel nikde v jaké poloze má být čerpadlo vůči motoru (vím něco o horní úvrati prvního válce a na čerpadle aby směřovala drážka pro klínek k výstupu pro první vstřik, ale nevím jak to zaaretovat protože na čerpadle není žádný výlisek nebo něco jemu podobného). Na starém čerpadle to je a stačil vložit čepík na zaaretování jenže na tom čerpadle co budu montovat tak tam nic takového není. Předem děkuji všem za rady. Nevím jak často budu u PC tak asi nebudu hned odepisovat.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od 11mAjA11 »

třeba nějaké fotky, a čísla těch čerpadel ???
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

prochy0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.07.2017 11:27

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od prochy0007 »

Omlouvám se, že jsem nenapsal nic k čerpadlu. Bohužel čísla starého čerpadla nemám, protože je v autě a musel bych sundat chladič abych se k nim dostal.
To staré čerpadlo je z T4 1.9td ABL 50KW bez přidavače a to na namontování je z venta 1.9td AAZ 55KW.
A nevím právě v jaké poloze má být čerpadlo při nandavání rozvodů(jak ho zaaretovat). U starého čerpadla se šteloval předvstřik tak, že jsem ho zaaretoval povolil tři šrouby a pootáčel klikou zatímco u toho s přidavačem se musí pootáčet celým čerpadlem, ale to nevadí jde mi jen o to abych nastavil dobře čerpadlo oproti motoru.
Štítek není vydět přes elektroventil tak jsem ho musel opsat a vyfotit papírek.
Štítek není vydět přes elektroventil tak jsem ho musel opsat a vyfotit papírek.

P8030805.JPG
P8030796.JPG
To staré čerpadlo má na tomto místě díru na zaaretování a tohle ne.
To staré čerpadlo má na tomto místě díru na zaaretování a tohle ne.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak nejak nechapu do jakeho auta to je, jaky kod motoru je na co se to ma montovat..
Pokud jedno principielne nesouhlasi s druhym (nastavovani) je potreba z motoru na motor presroubovat i drzak toho cerpadla, komplet cerpadlo i s drzakem se musi dat na motor jinak to pokud vim nepujde.
A cerpadlo naklapeci se zajisti jednoduse, musi ale byt na tom cerpadle remenice v ni je jeden otvor do ktereho presne pasuje prodloizeny orech 10mm z male gola sady, pres remenici do tela cerpadla.
S otaceci remenic se zajistuje 8mm vrtakem taky pres remenici do tela cerpadla..
Hledej v sekci Golf III motory diesel tam je vsechno dohledatelne.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

prochy0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.07.2017 11:27

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od prochy0007 »

Čerpadlo z motoru AAZ se bude montovat na motor ABL. Já myslel že jen vymontuju čerpadlo a namontuju druhé, ale na tom čerpadle není žádné místo kam by pasoval 10mm oříšek a ani do řemenice se nevejde. Nearetuje se řemenice do držáku čerpadla? Jestli ano tak musím sehnat řemenici kam jde 10 ořech a držák na čerpadlo. A ještě jsem se chtěl zeptat. Když by čerpadlo pasovalo do držáku na staré čerpadlo, tak by stačil dát píst do HÚ.a čerpadlo do polohy kdy vstřikuje první válec? Pak by se to doštelovalo nakláněním. Vím že by to bylo takový nanic, ale stačí aby auto jezdilo a už se rozvody nebudou sundávat do další výměny.
Přílohy
IMG_20170806_155644.jpg
IMG_20170806_155557_1.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo ja to blbe napsal, pres tu remenici do drzaku cerpadla..
Nejak si nevybavuju ze by TD melo remenici nataceci na predvstrik, co sem videl tak se vzdycky naklapelo cele cerpadlo..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

prochy0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.07.2017 11:27

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od prochy0007 »

Máme to na t4 ABL, ale jestli je to původní tak to nevím :D . Budu teda muset kouknout po tom držáku, po řemenici se stejným počtem zubů a aby měla díru na 10mm oříšek :D snad se v dílně něco najde.
Přílohy
Stejně jako na obrázku to máme v autě.
Stejně jako na obrázku to máme v autě.

Rapl2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.08.2017 08:56

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od Rapl2 »

Já mám T4 1.9 TD a řemenice jde nasadit v jedné poloze, když ji našroubej do držáku který je v bloku motoru-je to taková klec, tak již pouze vložíš trubku skrz řemenici a držák čerpadla a je hotovo-nastaveno.

prochy0007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.07.2017 11:27

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od prochy0007 »

Čerpadlo jsem včera namontoval a auto vrčí. Žádný držák čerpadla jsem nescháněl Akorát jsem musel přidat tři matky protože v čerpadle není závit a vše funguje, takže vše pasuje

vladvyr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.05.2018 08:58

Re: Montáž vstřikovacího čerpadla 1.9td

Příspěvek od vladvyr »

Jede to s tímto čerpadlem lépe?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“