Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Placaty zavazi :D nemuzou byt tak moc placaty,kdyz maj neco vazit,ne?a brousit zavazi?? :D je dobry,ze si vymenil postupne pul auta a az pak nechal vyvazit kola,pomohlo to? Pokud jo,mohli bychom se prejmenovat..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Neee, ta kola to původně nebyla 100%, to jenom teď poslední problém, teď se to chová jinak po poslední výměně kostí a mám krátce právě nová kola a pneu. Já za ten čas měl xx krát převážená kola u různých servisů (i u tohohle, kde jsme byl teď), celkem 4 sady kol, jedna byla i půjčená a vyvážená zase jinde. Jenom teď se to chová již jinak, než celý čas, už není problém s bržděním, i to vibruje v jiné rychlosti, než v minulosti. V minulosti, když byla nakoplá poloosa, to vibrovalo i v nízkých rychlostech a tak.

A co se týče placatosti závaží, no, jistě že by jich muselo být více, ale ono snad ta závaží zase měla jiný rozměr. Běžně se závaží lepí příčně, já to nechal lepit podélně a u kraje a bylo to údajně OK. Ale zase tím, že se to lepí takhle, tak ta hmotnost je více rozložená do větší plochy, no, tak jsem si říkal, jestli třeba to není problém. Ale vyvažovačka říká, že ne, pneuservisáci taky a i když jsem měl v minulosti cizí kola vyvážená normálně, chovalo se to stejně. To ale jenom u TTRS brzd, u Porsche brzd to nevadilo, tam je jiný tvar brzdičů a bylo tam více prostoru myslím.

EDIT: Tady jsem něco našel na ukázku. Jednak z internetu, že jsou různá závažíčka a fotky, co mám teď na kole. Ta čistá jsou nová, ta špinavá stará a snad je vidět, že ta novější jsou trošku tlusčí a plocha má jiný rozměr. A to mám pocit, že jsem měl ještě tenší i než ta stará. I je vidět, jak to mám úplně na kraji a jednou tak podélně a jednou příčně. Ono se to nezdá, ale stačí to o pár mm odsunout a již mi závažíčka škrtala a to jak v setupu s 370mm kotouči, tak teď s custom adaptérem brzdičů na 340mm kotoučích. Prostě malá kola + nechci moc široké podložky pod kola.
Přílohy
Screen-Shot-2017-09-29-at-10.02.05-AM.png
IMG_4017.JPG
IMG_4019.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak jsem zpet,pote co jsem myslel,ze prezuti pomohlo,tak..nepomohlo..vibrace je jemnejsi,ale je tu porad. Skoro mi prijde,ze zavisi na pocasi,kdyz je chladno,je klid,jak se otepli,je to bida..monotoni hluk jak od loziska cca od 70 a obcas huci pri brzdeni...to fakt nezije nikdo,kdo by si stim vedel rady?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

No no a když jsi tam měl ta kola, co byla OK, tak bylo teplo, nebo ne?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Problem byl,ze uz kdyz jsem tam jel,tak to nedelalo nic,bylo chladno,vyrazel jsem v 7 rano..cestou zpet uz to stalo za prd,kolem obeda..podeziram uz prevazne jen poloosy a prevodovku. Pri rozjezdu obcas se rozkucka a prijde mi,ze snad i pokluzuje. Tech zvuku co se z toho line za jizdy nebo i kdyz jen zatocis kolama s autem ve vzduchu cosi naznacuje..jenze nikdo nevi..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Tak pokud to dělá i zvuky, tak odpojit poloosy a zkoušet, to by nešlo? A když tak zkusit poloosy, no. Prodávám teď pravou pro DSG, kdyby jsi chtěl, dokonce 2 tyče, ale jestli je to i pro Tvůj krám, to nevím :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Ja nejsem ani dostatecne zdatnej ani znalej se v tom hrabat a nikoho jineho nejak nemuzu sehnat..nemyslel jsem primo poloosy,ale spis klouby na poloosach,uz jen proto,ze mi neco podobneho delala ta ctyrka..asi budu trpet,dokud se to neposere uplne..a nebo ten prodej,ale co pak koupit

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

No mechanika jsem Ti doporučil, pokud to sám nedáš stejně, jako já, tak to bez někoho nepůde, no. Nebo čekat a stěžovat si :-) A poolosy jsem myslel samoi s klouby.
Přílohy
Poloosa 1K0407272KJ 01.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Mechanika jsi doporucil,myslim na nej. Mel jsem od te doby pocit,ze to pomohlo..Kazdopadne mam ho trochu z ruky a s casem vychazim jen velmi tezko,proto chodim prudit hlavne tam,kde delaj i v sobotu :D
K tem poloosam si myslim,ze spis nebudeme mit stejny..i kdyz mam taky krap :tongue:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

To máš pak těžké, chceš kvalitní servis, ale i když jsi z Prahy, je Ti to daleko a ještě chceš víkendovou práci :-) A jistě nechceš, aby to moc stálo :-) Tak to jsem na tom ještě dobře proti Tobě, jak to tak vidím :-)))
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Pockej pockej..trochu jsem se urazil.. :D posledni servis,ve kterem jsem byl je v Liberci..zadarmo nechci nic,vsechno rad zaplatim,levne veci ani sluzby nejsou pro me. Ale jelikoz jsem pres tyden hodne vytizeny,vice mi vyhovuji soboty. Brat si volno pokazdy kdyz jedu autem do servisu je na prd..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Tak jsem to nemyslel:) Volno na co? Ráno odvezeš, odpoledne vyzvedneš, jsi z Prahy, ne? I kdyby ne, jistě tam máte dost servisů, ve vysledku stejně asi musí dělat, co jim navrhneš, když sami se nehnou nikam:(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Rano odvezes..zacinam treba v 7 a servisy jsou od 8,takze ac pro mnohe nepochopitelne,pro me komplikace. Delaj do 5ti,ja do jeste dyl,takze vyzvednout komplikace..ale kdyz se chce tak vsechno jde,to je jasny..zkusim ted jeste opravdu nekoho nechat zkouknout to Dsg,teoreticky by se tam meli vyznat i v poloosach doufam..jen se bojim toho,ze to citelne zlobi az kdyz par km ujedu..

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak v Dsg servisu ze me byli nadseni. Prej to radi krasne,skrundani-rachtani je celkem normalni,vibrovat to nemůže a spojky ještě něco vydrzej...Poloosy nejevi zadne naznaky opotrebeni,motor v silentblokach pevny,loziska nehucej.Kola v norme a nic by delat nemeli.Motor prede..Tak kde je problém? :pleasantry: vlastne je to asi jedno,stejne me po dalnicich jezdit nebavi,tomu autu je na okreskách celkem fajn...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

:) Takže za drahý peníze teď víš co jsem ti řekl hned, jezdi dokud to jede a přidej volume doprava. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“