Audi A4 B7 slabo kuri

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od neologic »

Ahojte, uz nejaky cas riesim problem so slabym kurenim v Audi A4 B7, 1.9 TDI, kod motora BRB, r.v. 2006.
Problem je ten, ze cim viac je zohriata chladiaca kvapalina, tym ide z fukarov chladnejsi vzduch. Ale aj napriek tomu, z fukarov nejde horuci vzduch ani pocas zohrievania kvapaliny na 90 st. Chladiaca kvapalina sa na tych 90 st zohreje celkom rychlo, je tam novy termostat a teplotu 90 st si stale drzi, aj ked je ventilator kurenia pusteny na max. Cim silnejsie je nastaveny ventilator kurenia, tym ide z fukarov vlaznejsi vzduch. Regulacia teploty funguje, teplota sa meni v zavislosti od jej nastavenia na climatroniku.
Bol som dokopy v 6 servisoch, v jednom mi povedali ze je vadna jedna z klapiek - skontrolovane na 2 nezavislych VAG-COM kabloch, klapky su ok. V druhom, ze moze byt upchaty radiator. V tretom mi zase radiator vyplachli. V dalsom vymena vodnej pumpy a kontrola chladica. Mam softverovo odstavene EGR, ale tym to urcite nebude.

Vrchna hadicka s vodou (kde je odvzdusnovak), ktora ide do radiatora kurenia, je stale makka a ma slaby prietok vody.

Co vsetko bolo absolvovane:
- Vymena termostatu
- Preplachnutie radiatora kurenia sprejom na to urcenym
- Vymena vodnej pumpy
- Kontrola klapiek
- Nova chladiaca kvapalina
- Odvzdusnenie na volnobehu aj pri vysokych otackach

Tesnenie pod hlavou by malo byt OK, neevidujem priznaky.
PS: V prvy den, po vrateni auta zo servisu, kde preplachli radiator, vymenili termostat, chladiacu kvapalinu, auto kurilo, z fukarov isiel horuci vzduch, na druhy den vsak zase len vlazny...

Pred 2 rokmi v zime mi znamy preplachol chladiacu sustavu hadicou, dost dlho sme sa s tym piplali a auto kurilo celu zimu asi na 75-80 %. Nasledujucu zimu opat nekuri.
Ked zapnem vnutorny okruh, citit mierne teplejsi vzduch z fukarov, ale fakt len mierne.
Odvzdusnovane to bolo nespocetne vela krat, pri 3500ot aj niekolko minut, kym nezacala striekat kvapalina. Stale bez zmeny teploty.

Chyba z VCDS:
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
79-00 -- Please Check Fault Codes

Neviem najst nikoho sikovneho, kto by bol ochotny pozriet sa na to, pripadne vymenil radiator.
Nikto zo 6 oslovenych servisov mi radiator kurenia vymenit nechcel, nakolko je to komplikovane, zdlhave a nezaplatitelne a bla bla.

Investoval som do toho neuveritelne kvantum casu a nervov. Dokaze mi niekto pomoct? Alebo pustim auto dole kopcom a skonci v Dunaji?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od majrek001 »

diagnostika a zkontrolovat teplotní čidla (pro horní ofuky, nohy - na obou stranach to už je dvouzovnová nejspíš) klimatroniku a případně klapky nastavování teploty
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od neologic »

Ano, dvojzona. To su akcne cleny? Resp. ktore hodnoty? Thx

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od Danny »

A mění se maximální intenzita (síla) foukání vnitřního větráku mezi tím když se do auta sedne (ještě před nastartováním) a po třeba 10 minutách jízdy?

Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od neologic »

Ano, meni sa automaticky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od majrek001 »

ne měřené hodnoty - a tam najdeš těplotní čidla tak nastavit na obě strany stejnou teplotu a musí ukazovat stejnou

akční členy jsou na zahýbání s motorkama, puštění sahary, větráku atd..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

Re: Audi A4 B7 slabo kuri

Příspěvek od neologic »

Pomohlo cistenie radiatora.
Opat je v aute teplo

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“