problem - raz žhavy, raz nežhavy

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

problem - raz žhavy, raz nežhavy

Příspěvek od mr.majky »

Ahojte,viem že sa tu už žhavenie riešilo a postupoval som podľa rad ktoré sa tu preberali, ale ďalej sa už neviem pohnúť. Pred zimou pri výmene tesnenia pod hlavou som dal vymeniť žhaviče pretože už boli riadne čierne spalene. Žiadne nahrady ale BOSCH. Prišli prve mrazy, auto dlhšie točilo, to znamená nežhavilo. Vymontovali sme žhaviče, boli spalene na uhoľ (dobre že špička neodpadla), boli v aute založené mesiac. Takže ďalej sme vymenili RJ - relé žhavenia a zase nove žhaviče. Auto zase nežhavilo pri mrazoch a dlhšie točilo. Pri ďalšej kontrole žhaviče už neboli spalene, vymenili sme čidlo teploty vody a komplet sa prešla kablovačka a nič sa nenašlo. Vymena čida teploty vody nepomohla. Auto nežhavy ako ma. Dôležite je tiež, že kontrolka žiadna nesvieti a pri štarovani sa riadne kontrolka žhavenia rozsvieti a zhasne tak ako ma, diagnostika piše chybu žhavenia, nevierohodny signal, ale nevyhadzuje ju stale, a najnovsi poznatok teraz pri kazdodennych mrazoch je taky, že niekedy žhavi niekedy nie. Včera pri -6 som tri krat kľučikom nažhavil a naskočilo na šupu, dnes pri -9 som tri krat nažhavil a auto točilo ani nenaskočilo, potom som ešte raz tri krat nažhavil a zase na šupu skočilo. Niekedy naskoči na šupu i pri mrazoch nad -5 a niekedy i pri -1 musi dlhšie točiť a potom chytne. Snažim sa zistiť čo na to vplyva, pri štartovani vypinam všetky spotrebiče (svetla, radio ..) ale neprišiel som zatiaľ na nič.
Je to zahadne neviem čo mam ďalej vymeniť. Rozmyšlam nad baterkou, nie je nova ale toči bezproblemov a neviem či by kvôli batarke vypisovalo chybu.
Ma niekto taku skusenosť ?
Ďakujem
Naposledy upravil(a) mr.majky dne 21.02.2018 19:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: raz žhavy, raz nežhavy

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jake auto ksakru ????
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mr.majky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.03.2009 00:08
Bydliště: Bardejov SR

Re: raz žhavy, raz nežhavy

Příspěvek od mr.majky »

Sorry zabudol som napisať, ale je to aj v mojom popise, Tiguan CBBB 125kW, 2.0 Tdi CR

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: problem - raz žhavy, raz nežhavy

Příspěvek od 11mAjA11 »

v podpisu je :

passat tdi1.9 81 kW - byvaly , tiguan 2.0 Tdi CR 103 kW CBAB Sport, tiguan 2.0 Tdi CR 125 kW CBBB Track
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“