Wolfsburg, VW muzeum + Autostadt, 5.-6.7.2018

Pozvánky na různé akce a srazy v ČR

Moderátoři: matiass, ondrasim, VWMysak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Wolfsburg, VW muzeum + Autostadt, 5.-6.7.2018

Příspěvek od Jiruna09 »

WOLFSBURG, VW muzeum + Autostadt, 5.-6.7. 2018
Ohlédnutí za výletem VW-CLUBU

Díky fóru jsme zjistili, že je nás zde více, kteří by rádi absolvovali návštěvu Wolfsburgu. Myšlenka společné akce vedla k založení tohoto tématu, ve kterém jsme postupně výlet domluvili a společnými silami zrealizovali.

Konečná účast byla 7 vozů VW a 12 pasažérů. Nejdelší trasu absolvovala posádka z podhůří Beskyd a poslední zájemce se přihlásil večer před odjezdem. Cestovali jsme na pohodu za společným cílem, když někomu něco dohodnutého nevyhovovalo, zařídil se ke své spokojenosti.

První den jsme navštívili VW muzeum a po ubytování následoval společný večer u dobrého jídla a pití v místním pivovaru. Druhý den nás čekal Autostadt, v našem případě včetně prohlídky výrobního závodu a pro některé ještě off-road jízdy. Volba dvou dnů byla správná, zvládnou obě prohlídky v jeden den je pro VW nadšence nereálné.

Hodilo by se napsat závěr, ale těžko shrnout veškeré zážitky a pocity do pár vět. Muzeum i Autostadt rozhodně stojí za návštěvu. V našem případě bylo vše násobeno každým účastníkem a každá minuta byla zábavou. Uzavřít by to šlo slovy: "Ta atmosféra nejde popsat, to se musí zažít!"

PS. Nemůžeme Vám prozradit veškeré detaily, co bychom vyprávěli na srazech :drinks:
Přílohy
VW muzeum
VW muzeum
VW muzeum
VW muzeum
Altes Brauhaus zu Fallersleben
Altes Brauhaus zu Fallersleben
Autostadt
Autostadt
VW elektrárna
VW elektrárna
Naposledy upravil(a) Jiruna09 dne 17.07.2018 14:43, celkem upraveno 86 x.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od ablorhm »

Já bych byl pro.

ZDE jsou stránky muzea.

Otevřeno mají od úterý do neděle od 10:00 do 17:00.
Ceny vstupného viz odkaz

Co jsem letmo koukal, z Prahy cca 450km a cca 4.5h jedna cesta. Napadá mě tak otázka, zda tam nevyrazit např. jeden den odpo, prohlídka okolí, přespat, hned dopo do muzea a odpo zase zpět. Ideálně třeba využít i nějaký český státní svátek, kdy by v Německu měli otevřeno a my nemuseli čerpat dovolenou apod.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od Jiruna09 »

Do programu bych rozhodně zapojil jak Muzeum, tak Autostadt.

Ohledně přespání a dopravy není třeba, abychom v případě více lidí/vozidel postupovali stádově:
:arrow: Kdo bude chtít nocovat (nebo ponocovat :drinks: ), může vyrazit den předem, ať už ve skupině nebo se sejít na místě.
:arrow: Kdo nebude chtít přespávat a nevadila by mu ranní cesta, může se dostavit třeba na 10. či se připojí později. Opět ať už ve skupině, nebo sólo.

Dal bych tomu punkový přístup ať si každý zvolí, co mu bude příjemnější. Důležitý bude termín a čas zahájení prohlídky.

A moje odpověď: To není špatný nápad, byl by prostor na pokec a ochutnávku německého piva. Dle kalendáře by takové svátky měli být: 8.5.|5.-6.7.|28.9. Ale letos všechny vychází na prodloužený víkend a nevím, jak se to bude komu zamlouvat. A nebo obětovat den volna v práci či to risknout o víkendu a doufat, že nebude národa.
Naposledy upravil(a) Jiruna09 dne 20.04.2018 11:17, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od daniel83 »

Taky bych se rád přidal, ale vzhledem k tomu, že máme doma mimčo, tak bych asi preferoval jeden den na otočku.
Web Autostadtu: https://www.autostadt.de/

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od Lukkii »

já tam už byl a je to super!! Hlavně ten Autohaus. Takže bych klído jen znova..
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od SandrikGVI »

I ja jsem pro a hlasim se :) me by se zamlouvala klidne ta varianta s prespanim :) a termin si upravim podle vetsiny :) na takovou akci si volno vyhadam ;)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od ablorhm »

Nějaké ty dny v rozmezí 5.-8.7.by mohly být zajímavé. Troufám si říct, že květnový termín nestíháme a září je daleko.

Takže když to shrnu: cca 1000 km a +-9h jízdy.
AutoMuseum Volkswagen - Út-Ne 10-17h, ceník vstupného ZDE
Autostadt - denně 9-18, ceník vstupného ZDE

Kdo to má za sebou, stihne se obojí v jeden den? Vidím, že u Autostadt nabízí i dvoudenní vstupenku, tak přemýšlím proč :roll:
Co se koukám, ono je obojí od sebe přes most, autem 2,4km a cca 6minut jízdy a pěšky 1,6km a 20min chůze.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od Mirco »

Autostadt je dost velkej... byli jsme tam a pulden pobytu bylo málo... :x doporučuju i návštěvu výrobního závodu :good:

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od Jiruna09 »

Předpokládám, že prohlídku závodu je třeba si rezervovat předem. Já se svojí němčinou zvládnu maximálně neumřít hlady. ZDE jsem našel rok a půl starý cestopis s pár informacemi.
Pokud by se přespávalo pro inspiraci :drinks: . Momentálně mi nevadí žádná varianta, ale kdybych se měl hned teď rozhodnout, přiklonil bych se k přespání.
Sice jsem odpůrce jakékoliv samolepky na autě, ale jestli se pojede, vylepím klubovou. Na srazu omrknu varianty, velikosti a umístění :smoke:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od BigBang »

Do Vlkohradu bych se určitě podíval :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od SandrikGVI »

Ja si rikal ze nejak nepises ze nekde lelkujes :laugh: tak to je snad jasne ze pojedes :) bude super akce ;)

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od daniel83 »

Ještě přikládám odkaz na info o exkurzích do továrny:
https://www.autostadt.de/en/explore-the ... plant-tour
V podstatě tam píšou, že je to na 1 hodinu a je to určeno přednostně pro lidi, kteří si jedou do Autostadtu vyzvedávat nové auto. Ale pokud bude daný den ještě místo, tak vezmou i další lidi. Prohlídka v angličtině začíná v 12:10.
Jo, a ty exkurze jsou jen od pondělí do pátku, takže by bylo vhodné tam jet někdy, kdy v CZ je státní svátek, ale v DE ne.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od ablorhm »

To furt vychází ideálně na 5.a 6.7. 8)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od daniel83 »

Za mne předběžně souhlas s tímto datem, co ostatní? Dáme to jako návrh termínu?

Jo, a cesta se dá zvládnout za míň než 4,5 hodiny z Prahy - zejména na dálnici kolem Lipska se dá bezpečně a legálně jet mnohem rychleji než 130 km/h..

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Wolfsburg, ?.?.2018

Příspěvek od SandrikGVI »

Ja beru tento termin ;) klidne ho nahodme jako trosku pevny termin ;)

Odpovědět

Zpět na „Akce & Srazy“