Prasátko na T4

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
zolator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.09.2009 15:06

Prasátko na T4

Příspěvek od zolator »

prosím o radu,
rozebral jsem zadní kotoučové brzdy na VW T4, jedna strana v pohodě a druhá problém za problémem, samozřejmě že si za to můžu sám. Už delší dobu mi "šourá" z kraje jízdy zadní brzda a odhodlal jsem se až teď, jenže horní čepík na brzdiči nešel povolit a po chvilce jsem ho ukroutil.
Když jsem vymýšlel variantu jak to opravit, chtěl jsem sundat držák celého brzdiče a opět jeden šroub jsem nemohl povolit, ale podařilo se mi ho, díky velké podložkovité hlavě ho odseknout, odrazit a povolit. Sice hlava šroubu je poškozená, ale šroub jsem povolil.
Po této operaci jsem se vrátil k problému s čepíkem na brzdiči a protože při ukroucení mi tam zbyl kousek šteftu, tak jsem na něj zavařil matku a opravdu jsem čepík vyndal ven, vítězství, prozatím.
Vrátil jsem se k autu udělal a rozhýbal druhou zadní stranu brzd, to abych věděl co budu muset všechno koupit, a idiot jsem sešlápl brzdový pedál, protože jsem samozřejmě zapomněl, že druhá strana brzdiče je jen v luftě a prasátko mi vyjelo částečně ven, při všemožných pokusech zasunout prasátko zpět, jsem kroucením dokola poškodil manžetu, prachovku, prasátka, tak tu budu muset měnit také.
Prosil bych o radu, jak nejlépe vyměnit tu prachovku a hlavně jak se má správně zasouvat prasátko, třeba při výměně destiček ?, díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“