Sporadický samovoľný reset palubného PC

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
histspeed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2015 20:50

Sporadický samovoľný reset palubného PC

Příspěvek od histspeed »

Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nemal podobný problém. Jedná sa o VW Tiguan 2,0TDI 4motion r.v. 2009 ešte s tým prvým displejom ( http://www.dasweltauto.cz/i/carpics/3/2 ... 8e7188.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ). Ide o to že občas sa mi vyskytne sporadický reset palubného PC t.j. vynuluje sa denné počítadlo (trip) aj dlhodobé aj krátkodobé teda 1 aj 2 a všetky tie údaje ktoré sú tam. Robí to veľmi zriedka a len pri štartovaní, keď počuť také cvaknutie (niekde pod volantom vľavo v palubovke) motor naskočí bez problémov ako vždy, ale počítadlá sú zresetované a chvíľku svietia oranžové kontrolky (servo, kontr. tlak pneu, ESP tuším) tie po pár sekundách zhasnú. Zaujímavé je, že čas na displeji zostáva nezmenený. Začalo mi to paradoxne robiť po výmene batérie minulú zimu dal som tam Vartu silver dynamic ( http://www.autobaterie24.sk/autobaterie ... v-77ah-e44" onclick="window.open(this.href);return false; ), pred tým tam bola o dosť slabšia batéria asi 66ah ale fungovala ešte ako tak, lebo auto štartovalo naozaj na škrtnutie. Lenže vtedy boli veľké zimy auto stávalo vonku tak som ju vymenil...A potom začali tie sporadické resety tak som pár krát prečistil kontakty a bol kľud a po pár mesiacoch zase to isté a tak dookola. Je to fakt sporadické tak cca raz za 1-3 mesiace...... Nestretol sa s tým problémom niekto ??? Vopred ďakujem za vaše prípadné rady a odpovede.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Příspěvek od Peťas »

Tak jak to popisuješ to vypadá na problém s baterií (dojde při startu k velkému poklesu napětí). Zkusit jinou baterku (i nová může být špatná).

S "novou" Vartou silver dynamic jsem měl, před několika roky taky problém, kdy auto na diagnostice hlásilo nízké napětí, spouštěly se ventilátory před chladičem a zvyšoval se volnoběh.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

histspeed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2015 20:50

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Příspěvek od histspeed »

Dík za odpoveď. Trafil si. Bol som s tým v servise prekontrolovali kontakty, kostru a urobili diagnostiku (1x žhavič v prdeli :D, a ešte zistili že fučí klimakompresor... ) urobili test batérie a presne ako píšeš doporučujú výmenu batérie, baterka je v háji. Vedel by si prosím ťa poradiť nejakú spoľahlivejšiu batériu čo vydrží viac ako rok resp. nie je pri značke taká zmätkovosť ??? Lebo toto je jednoznačne nevydarený kus a druhýkrát už Vartu kupovať nebudem...Čo sa týka žhavičov mám dať všetky nové, alebo len ten zlý kus vymeniť ??? A čo tam dať akú značku ??? Ďakujem.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Příspěvek od Peťas »

Jo, já Ti něco poradím, potom odejde a bude to na mě. :laugh: :laugh:

Po té Vartě jsem koupil Banner (nevím přesný typ, ale byla to nějaká EFB pro strat/stop). Po cca roce začal být problém se starty, napětí na nabité baterii hned spadlo na cca 11.7V (je teda pravda, že baterie zažila jedno pořádné vybití a to ji určitě na "zdraví" nepřidalo). Teď je v benzíňáku a tam se to nižší napětí nijak negativně neprojevuje. Momentálně mám něco málo přes rok Exide Premium a nedělají jí problémy ani opakované krátké jízdy a, v zimě, celkem často pouštěný bufík.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
AldaAlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 03.12.2011 22:15
Bydliště: Ondřejov

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Příspěvek od AldaAlan »

Ahoj, chytnu se tohoto vlákna.
Na Boře se mi za jízdy samovolně nulují hodnoty na displeji Maxidotu. je to sporadické . Někdy se stane že zůstane v resetu třeba i minutu a nereaguje ani na kolébkové tlačítko na páčce. Pak zase začne načítat nebo musím vypnout a zapnout zapalování.
Prosím případně radu co mám hledat. Jako první mne napadá vada v pravé páčce pod volantem.
Předem díky Alda

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“