Po načepování plynu CNG na čerpací stanici je auto nepojízdné. (VW Touran 2.0 Eco-Fuel).

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
lordyamich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.07.2018 08:49

Po načepování plynu CNG na čerpací stanici je auto nepojízdné. (VW Touran 2.0 Eco-Fuel).

Příspěvek od lordyamich »

Dobré ráno všem v poradně,

včera na čerpací stanici v MS kraji jsem načepoval 15 kg CNG.

Na stanici jsem dojel v pořádku (auto je servisováno, minulý týden byly vyměněny všechny filtry, olej, svíčky, plynové hadičky, potřebné kapaliny, atd. diagnostika čistá), po zaplacení a snaze odjet jsem již neodjel.

Otočením klíčku se auto snažilo naskočit, ano - pokus číslo 2 vyšel, do chvíle, než se přeplo na CNG, v ten moment se komplet vyplo. Celou akci jsem provedl ještě jednou, abych se dostal na parkoviště vedle čerpací stanice.

Na benzín auto skočí po točení cca 3 sekund hned napodruhé, ale jakmile se přepne na CNG, motor po chvíli uhasne.

Na palubním počítači s vyřazenou rychlostí a stáním na místě jsem ještě sledoval aktuální spotřebu - mezi 0,5 kg - 1,5 kg, tedy snaha spotřebovávat CNG je, ale na záběr a rozjetí je po 10 m s motorem konec. Nechal jsem tedy celé operace.

Poté v rámci pojištění bylo auto odvezeno do servisu a v současnosti čekám.

S čerpací stanici sepsán reklamační protokol (podotýkám, že u ní čepuji pravidelně již několik měsíců) a problém vznikl až teď.

Není v poradně někdo, kdo mi může přiblížit, co se s autem mohlo stát a jak se tomu vyvarovat do budoucna?

Děkuji.

Uživatelský avatar
dEMBI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po načepování plynu CNG na čerpací stanici je auto nepojízdné. (VW Touran 2.0 Eco-Fuel).

Příspěvek od dEMBI »

Ahoj, stalo se mi úplně to stejné, už si to vyřešil?

Díky.

V.

lordyamich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.07.2018 08:49

Re: Po načepování plynu CNG na čerpací stanici je auto nepojízdné. (VW Touran 2.0 Eco-Fuel).

Příspěvek od lordyamich »

Ahoj,

ve zkratce:

1) sepsán protokol na čerpací stanici.
2) na odtahovce odvezeno vozidlo do autorizovaného servisu.
3) Servis odpojil benzínovou hadici - vypustil benzín, otevřel ventily plynu.

= v řádech málo pár stovek oprava (podezření na starý benzín, vzduch v cestě plynu).

Nakonec jsem nic nereklamoval a neřešil. Byl by to zdlouhavý proces, který by se mi finančně/časově nevyplatil.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“